Copii nascuti in 2000 (02)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

ruxy, dana_dorofte bine atzi venit , acuma suntetzi si voi trecutzi pe lista
iuli doar am promis ca va anuntz pe totzi de pe lista cand subiectul va fi transferat la alta catogorie (In Floarea Copilariei), m-am tzinut doar de promisiune.
O zi buna si multa sanatate la toata lumea


Gabbriela & Julian
www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Ma inscriu si eu cu Eva Iulia printre voi; s-a nascut pe 25.07.2000. Merge la grupa mijlocie si ii place tare mult la gradi. E tare sociabila si ii place sa invete lucruri noi.
Cu tusitul am avut si noi probleme frecvent de cand a inceput gradi anul trecut. Acum mi-a recomandat doctora sa-i dau Brohno Vaxom, un vaccin impotriva virozelor respiratorii, sub forma de capsula. Se ia zece zile din luna si se repeta 3 luni la rand. Chiar sper sa aibe efect si sa scapam definitiv de tusit.
Voi aveti ceva cunostiinte, referinte, informatii despre acest vaccin?

gabirus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

gabirus bine ai venit, acuma tu si micutza Eva Iulia figuratzi in lista, verifica si in caz ca am greshit ceva sa imi dai de shtire sa corectez.
Sanatate si numai bine la toata lumea


Gabbriela & Julian
www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamicaluitheo spune:

fetele mele in primul rand va pup pt. ca nu am mai intrat pe la voi, ba a fost florin operat ba diverse probleme si uite asa....

vroiam doar sa va spun ce mi-a zis ieri baietelul meu dupa ce i-am luat de la gradi, ca se uita toata lumea care trecea si a auzit discutia....
va redau:

" mami sa stii ca te iubesc foarte mult "
eu " mami stiu si eu te iubesc enorm"
Flor " mami cand o sa fi batrana o sa te duc la biserica"

am zis ca mor... mami de ce ma duci la biserica? poate ma duci cand o sa mor acolo......si el zice " nu mami ca atunci nu poti sa mergi"

e ce spuneti??? + alte si alte perle pe care le tot scoate.....

voi ati patit asa ceva??
va pup pe voi si pe puiutii vostri scumpi

SARBATORI FERICITE ALATURI DE CEI DRAGI!

Cu dragoste

Andreea mami lui Theo & Florin poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gen68 spune:

mey fetelor, cand aveti serbare? noi avem pe 17. maine se duc in oraselul copiilor sa le dea mazare pachetelul de mos craciun.
si faza, ieri au impodobit bradul la gradi, si bineinteles ca si acasa l-am impodobit pentru ca nu mai scapam de el!!!

merry x-mas

gen, mamica doar de marius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmi spune:

Si noi avem serbare in 19 decembrie. Mihaita este pitic si ii pune termometrul omului de zapada. Atit stiu deocamdata. Replicile inca nu le stiu pe de rost.
Desi este devreme, tare as vrea sa impodobesc pomul, dar la noi nici macar nu au aparut brazii in piata. Oricum nu vom astepta pina in ajun, cind apar brazii frumosi mergem si cumparam si impodobim, sa ne bucuram cit mai mult de el.
Cu drag, Mihaita si mami Mihaela.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tonic spune:

pupici pentru mamici si pitici. Ma inscriu si eu cu Antonia - Isabel-7.04.2000, o miniatura de printesa de numai 102 cm si 12kg, dar care maninca foarte bine si mai ales foarte sanatos, parca ar fi un pui de nutritionist. Desi e slabuta si mai mica decit ar trebui pentru virsta ei, nu-mi(mai) fac griji pentru ca toate analizele i-au iesit bine, este sanatoasa, extrem de vioaie si foarte isteata, asa ca mama o iubeste muuuuuuult de tot. S-a nascut foarte mica si nici nu asimileaza, dar cum spune si ADIVIO are niste picioare lungi incit trebuie sa-i cumpar pantaloni cu un numar mai mare desi ii sunt foarte largi. Noi mergem la gradinita la grupa mare si avem serbare pe 17 decembrie. In afara de poezii si dansuri nu cred ca fac altceva deosebit desi sunt sigura ca micutii ar fi capabili de mai mult. Acum ca am reusit sa ma inscriu, spre sa ne intilnim cit mai des.

catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

tonic bine ai venit, acuma eshti si tu pe lista

Gabbriela & Julian
www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BellaDonna spune:

treceti-ma si pe mine pe listuta cu fetita mea Ana Maria 9 septembrie2000, o domnisorica in toata regula, ii placesa se gateasca,si e o printesa, e foarte sociabila si ii place la gradinita tare mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Oana a mai crescut in inaltime tot vad cum ii raman scurte hainele.... parca nu mai creste chiar atat de rau ca altdata.
Acum ne pregatim de mos, deocamdata scoatem covoarele sa le batem pt ca Oana face mamaliga in toata casa :)) apoi vom spala perdele si sambata sau duminca vom face bradul. Apoi vom trece la macare si oana va face si ea din coca de doreste.

Serbarea o avem pe 21 si Oana va deschide serbarea.

Am uitat sa spun ca citim "Singur pe lume" si ii place foarte mult

5 ani -14 februarie 2005


Mergi la inceput