Copii nascuti in 2000 (02)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

24.11.2000 - Alexander Michael - ocebine

La Multi Ani Alexander sa cresti mare si sanatos sa aduci numai bucurii la parinti!



5 ani -14 februarie 2005


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gen68 spune:

quote:
Originally posted by Tiara


De ceva timp au inceput "antrenamentul de calire".Afara nu e asa frig ,dar oricum ,e iarna totusi.

Lidia ,Tiara si David D.



mey, tiara, pe bune? chiar ii scoate in maieu si chilotel AFARA? asta e o regula impusa tuturor gradinitelor de pe acolo?
brr. militarie de mici. nu stiu ce sa spun. m-ar tenta si pe mine o asa calire dar, sincer, nu m-ar lasa inima sa il scot afara in maieu si chilotel. cu toate ca, daca stau stramb si gandesc drept, daca stateam la casa, cred ca ieseam pe afara prin curte la putina gimnastica.

gen, mamica doar de marius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ticka spune:

La multi ani Ocebine! La multi ani Alexander!

www.balantzedc.go.ro" target="_blank">Balantze DC!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy spune:

Si baietelul meu Cristi este nascut in 5 iunie 2000 .Avem 4 ani si 5 luni.

Roxy mamica lui Cristi (4 ani si 5 luni)

huianur
http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?sqldtl=366&page=1

http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=roxy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana dorofte spune:

buna ziua,mamici si puisori ,ne inscriem si noi cu draga inima ,pe acest forum ,ca tare ne e drag.nazdravanul meu a implinit pe 5 martie 2004/4 anisori ,acum avem 4 anisori si 10 luni.mergem la gradinita,spunem poezii,desenam,coloram si ne facem prieteni.cu drag Dana mamica lui Gabitu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliiuli spune:

Multumesc Gabriela pentru atentionarea referitoare la subiect!
Ati scris nu gluma de cand n-am mai dat pe aici!
Cum stati cu racelile in perioada asta? Alex e mucios de vreo luna , cred si tot asa o tinem am impresia si-n continuare. Mergem la gradinita , la grupa mijlocie si sunt foarte multi copii care tusesc in perioada asta!. A tusit si Alex, i-am dat siropele, pastilute, ii trecuse un pic, a mers la gradi si iar am luat-o de la capat! .
In rest e super activ, nazdravan, nu e prea cuminte la gradinita (azi n-a vrut sa scoata mainile din buzunare la ora de dansuri), se rasfata cu mamaile (mama mea si soacra care stau cu el pe rand), mananca singur cand are chef (foarte rar sau cand il santajam cu ceva);
Si gen68problema cu putzi o avem si noi, adica nu o suporta in chilotei sa stea in sus, o prefera in jos (deh, ce sa-i faci gusturi si gusturi).

Va pupam si mai revenim
iulia si alex

iulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gen68 spune:


mey, iulia, sunteti tari si voi cu putza voastra.
al meu sta bine cu sanatatea anu' asta. a tusit un pic dar i-am dat stodal si i-a trecut. sper sa fie la fel si de acum incolo. am impresia ca abia acum isi fac efectul tratamentele cu echinaceea pe care i le-am administrat. plus ca din septembrie ii dau in fiecare duminica cate un flaconas de oscillo.

gen, mamica doar de marius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MLDiana spune:

quote:
Originally posted by gen68

quote:
Originally posted by Tiara


De ceva timp au inceput "antrenamentul de calire".Afara nu e asa frig ,dar oricum ,e iarna totusi.

Lidia ,Tiara si David D.



mey, tiara, pe bune? chiar ii scoate in maieu si chilotel AFARA? asta e o regula impusa tuturor gradinitelor de pe acolo?
brr. militarie de mici. nu stiu ce sa spun. m-ar tenta si pe mine o asa calire dar, sincer, nu m-ar lasa inima sa il scot afara in maieu si chilotel. cu toate ca, daca stau stramb si gandesc drept, daca stateam la casa, cred ca ieseam pe afara prin curte la putina gimnastica.

gen, mamica doar de marius


DA este o regula din cite stiam.LA noi sunt 20 grade deci nu e f frig ,dar pentru chiloti si tricou e destul de frig.LA voi cum e?
Si cum sunt lipsita de inspiratie la ora asta va las sa va "conversati".

Lidia ,Tiara si David D.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliiuli spune:

Draga Tiara,la noi la Ploiesti sunt 2 grade (brrrr!!!) si nu cred ca si-ar scoate cineva puiul doar in maieu si chiloti . Cald mai e la voi!!!Chiar asa voi aveti iarna? Ca doar suntem in noiembrie ! Si daca ajungeti la temperatura de la noi ,continua tratamentul de calire la copii?

Cu drag, iulia si alex

iulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MLDiana spune:

quote:
Originally posted by iuliiuli

Draga Tiara,la noi la Ploiesti sunt 2 grade (brrrr!!!) si nu cred ca si-ar scoate cineva puiul doar in maieu si chiloti . Cald mai e la voi!!!Chiar asa voi aveti iarna? Ca doar suntem in noiembrie ! Si daca ajungeti la temperatura de la noi ,continua tratamentul de calire la copii?

Cu drag, iulia si alex

iulia


LA noi e iarna mai blinda .IAr la 2 grade nu cred ca se face antrenamentul asta.IN alte parti ale tarii unde e mai frig probabil ca se face in octombrie antrenamenul ,nu stiu sigur.

Lidia ,Tiara si David D.

Mergi la inceput