Copii nascuti in 2000 (02)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Miruna Enescu spune:

Lui Stefan anul trecut nu i-a placut la inot. Acum face dans sportiv (frate-sau de 6 ani e inebunit dupa ele dar Stefan s-a cam plictisit). Face deja de 6 luni, o ora jumate de 2 ori/saptamana. La inceput era cel mai entuziasmat, dar acum ... il satajez cu mersul la inot daca nu mai vrea la dans!
In schimb face germana o ora pe saptamana, si in fiecare zi plange ca el vrea la germana (in vacanta elevilor a facut 2 saptamani zi de zi si i-a placut).
Cam atat. Am cochetat cu ideea de pian, dar am aflat ca inca e prea devreme, si apoi ii mai trebuie si niste timp liber!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gen68 spune:

fetelor, cum stati cu dintii? a inceput zana maseluta sa vina pe la copii vostri?

gen, mamica doar de marius


"poze cu de-alde noi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamicaluitheo spune:

gen draga mea deocamdata stam bine. ii ies si ultimele maselute, dar vad ca , desi , i-au iesit relativ foarte devreme primii dintisori, adeca la 5 luni, nu se clatina inca nici unul.

voi?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gen68 spune:

si noi stam la fel. cu toti in gura

o mamica din cta, al carei baietel este mai mare decat marius al meu cu vreo 3-4 luni, imi spunea ca i-a cazut un dinte si ii parea rau ca nu a stiut ca sa il pastreze. si m-am mirat, parca sunt prea mici (5 ani?!?) sa-si schimbe dintii.

tare mult mi-as dori si eu sa-i pastrez primul dinte cazut. ce ziceti?

gen, mamica doar de marius


"poze cu de-alde noi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Mi-ar place si mie sa invete Oana sa danseze

Chiar poate ne dai si noua niste detalii despre cursurile de dans, unde se fac si de cate ori pe saptamana.

Cat despre dinti, probabil ca noi ii vom schimba tarziu, tot asa cum au si aparut!

Ar fi frumos daca ne-am putea intalni intr-o zi in parc cu copii, Oana nu prea are copii de varsta ei pe langa casa, iar gradinita este si ea foarte departe....asa ca daca doriti noi mergem in Parcul Carol in fiecare duminica. Duminica asta vrem sa incercam rolele, bicicleta are niste probleme si nu stiu cand ii umflam rotile , plus ca nu cred ca incape in masina...

5 ani -14 februarie 2005


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kro spune:

Si la noi toti "soldateii" (a se citi dintisorii) sunt pe pozitii.

Carolina, Felicia (15 .05.2000) si Alessia (19.07.2004)
http://community.webshots.com/user/alessiafelicia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

Si noi avem inca dintisorii toti pe pozitii in schimb piticul meu m-a disperat cu spalatul pe dinti cred ca se spala de cateva ori pe zi,oare ii dauneaza cu ceva atata pasta de dinti?

andreeat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MLDiana spune:

Noi mai avem de astepatat cu dintisorii .Acum citiva ani a cazut cu gura de asfalt si i s-a inegrit unul dintre dinti.Noroc ca e de lapte.
La sport ne mai gindim,poate la inot.

Lidia ,Tiara si David D.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dora78 spune:

Am vrea si noi sa aparem pe lista...!
Amelia, 12 feb 2000, Piatra Neamt
Multumiri...
Noi deja avem cariute la maselute, ne place la dentist, dar nu prea rezista plombele in gura...
Cat despre camin, Ami merge de ceva vreme, iar de la anul vreau sa o inscriu la gimnastica sau la balet... mai vedem!
Va pup pe toate (toti),
Dora

I'm the best, so "beep" the rest!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Nina, ne adaugi si pe noi si aici: Bianca Elena 04.01.2000.
Bianca are 117 cm si 22 kg desi maninca f.f.f.prost:-(
Face inot de cca 9 luni si i-i place, inoata f. bine, si s-a dezvoltat f. frumos.
Vorbeste la fel de bine germana si romana. I-i plac povestile si desenele animate, i-i place sa deseneze, sa faca puzzle, sa joace UNO si alte jocuri specifice virstei ei. Mai nou a inceput sa invete sa citeasca si speram sa reusim pina la 6 ani.

Cu dantura nu are nici un fel de pb.


BIANCA

Mergi la inceput