virusul hpv

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kamiska spune:

Maria, eu am luat extract de samburi de struguri, antioxidant si echinaceea cam 7 luni si apoi am refacut testul HPV ( cand am inceput tratamentul asta aveam virusul in corp ). Inainte de a incepe tratamentul am facut si aplicatiile cu ALDARA 5% ( o crema adusa din Italia ca aici nu se gaseste si coste cam 110 euro parca ).
Tot atunci am luat si seria de 1 luna cu propolis......ulei de catina, polen.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kamiska spune:

Apropos eu am 31, 5 ani, deci se poate si dupa 30 de ani/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_N spune:

Kamiska, iti multumesc mult de tot pentru ajutor! Stiam ca si tu depasisei 30 de ani, tocmai de aceea sunt hotarata sa fac tot posibilul sa scap de nenorocirea asta de HPV, iar faptul ca stiu ca am sanse ma motiveaza si mai mult.

Am mai citit pe un alt forum despre cineva care a luat 2 luni ulei de catina si cateva luni dupa aceea a baut ceai de echinaceea, asta dupa ce in prealabil facuse excizia cu ansa si luase Isoprinosine timp de o luna. Hpv-ul i s-a negativat iar ea e convinsa ca nu de la Isprinosone, ci de la uleiul de catina si ceaiul de echinaceea, ceai pe care il bea si acum pe timpul iernii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kamiska spune:

Maria si eu iau antioxidant in continuare si fac 2 luni pauza de echinaceea dupa care o sa iau dinnou dar sub forma de ceai de data asta nu pastile si o sa mai iau polen propolis .......produse apicole.
trebuie acum sa mentina starea de bine sa nu ma atace virusul iar ca-l omor si de data aceea.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ptrelena spune:

Fetelor am citit aici multe despre tratarea acestui virus.Va rog din suflet sa-mi spuenti ce tratamnet exact ati urmat si dupa cat timp a disparut nenorocitul de virus?
Care credeti ca e cea mai fericita reteta?Am de gand sa-l pun la pamanat pe nenea virusu'!
VA MULTUMESC DIN SUFLET!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ptrelena spune:

Si inca o rugaminte, stiti cumva un doctor bun care indepareteaza negii cu laser?Sanatate multa va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Theiuta spune:

Dr. Dinca Gabriela!
O voi recomanda tuturor care au nevoie de ea! A facut minuni cu mine in urma cu 9 ani.Cred ca o gasesti la medicover-Cotroceni si la Centrul de depistare si tratare a cancerului genito-mamar, de linga televiziunea B1 Tv.

Numai bine, Theiuta

poze cu Nicolas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_N spune:

Kamiska, stiu ca pentru a fii sigura 100% ca ai eliminat virusul HPV definitiv trebuie sa repeti testul la 6 luni, daca iese de 3 ori consecutiv negativ atunci gata cu el, ai scapat pentru totdeauna. Poate reaparea doar infectandu-te din nou, astea sunt informatiile pe care mi le-au spus 2 dr. diferiti si cam acelasi lucru l-am citit la un moment dat si pe net.

Este bine totusi ca incerci sa cresti imunitatea organismului, eu mi-am facut la ora actuala urmatoarea schema: spirulina (1 pastila de 500mg de 3 ori/zi), antioxidant de la Walmark (1/zi), Imunostim (3 pastile/zi – contine gheara matei si echinaceea), ulei de catina (20 de picaturi intr-o lingurita de miere/de 3 ori pe zi), tinctura de propolis (30 picaturi/3 ori pe zi), tinctura de usturoi ( 30 picaturi/de 3 ori pe zi), vitamina C si vitamina E (zilele de ciclu 5-21).
Trebuie sa-mi mai cumpar polenul, apilarnilul, extractul de samburi de struguri si ceaiul de marul lupului, bine ca am aflat ca se mai gasesti la plafarul de la Unirii (apropo, stiti cumva daca plafarul este deshis si duminica, in timpul saptamanii nu am timp si mi-e foarte greu sa traversez jumatate din oras).
Sunt sigura ca am sa scap de virus, nu are cum sa reziste el la tratamentul asta de soc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ptrelena spune:

Am incercat trei zile Condyline si sincera sa fiu, le-am venit de hac, in a patra si a cincea zi deja dispareau, unele chiar din a doua zi(trei zile de tratament, dupa pauza).Luni ma duc la o indepartare cu laser pentru ca mi-e teama sa nu mai fie si alti negi mici pe care eu nu reusesc sa-i vad.Am inceput deja sa iau echinaceea,atat deocamdata.Urmeaza colposcopia, chiar daca medicul ginecolog mi-a spus ca am colul curat, si testul HPV pentru a vedea exact ce si cum.TOt luni astept si rezultatele unui Papanicolau.Va tin la curent si tare imi doresc ca totul sa fie bine.
Multumesc din suflet Theiuta!Doamna Dinca Gabriela am aflat ca e la Medsana!Multumesc maria_N, o sa fac si colposcopia si testul HPV,si ma bag la un tratament de soc urmand schema data de tine.Voi reface testele si dau petrecere la funeraliul virusului.
Exista cumva o limita de timp a acestui tratament sau il faci in continuu pana cand se rezolva situatia?

Mai am o intrebare totusi.Scap de negi(desi eu vad ca si rezolvata probalema asta),insa raman purtator,pentru ca din moment ce au aparut negii, chiar daca se pare ca nu sutn interni,e clar ca virusul e in corp.In acest context, in cazul unui contact neprotejat eu imi pot infecta partenerul, reinfecta partenerul,nu?SAu el imi poate da mie virusul in cazul in care reusesc sa scap de el.Exista teste care se pot face in cazul barbatilor?
Imi pare rau de un lucru, ca medicii nostrii nu prea stiu nici ei ce si cum,mi-am dat seama ca trebuie intr-un fel sa te descurci de una singura.
VA pup si sa va dea Dumnezeu multa multa sanatate.
AStept in continuare orice sugestie si sfat din partea voastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kamiska spune:

Maria N, asa o sa fac o sa-l repet la 6 luni. Intre timp folosim prezervativ ca si de un an de cand am inceput tratamentul naturist si cel cu Aldara 5%.Sotul meu ma sustine si e de acord cu metoda sta.
Intre timp incerc sa-mi pastrez imunitatea ridicata, mai cu propolis, mai cu echinaceea.
Am inteles ca echinaceea trebuie sa faci pauza dupa un timp. Eu am luat cam 7 luni zi de zi. Acum fac pauza 2 luni.
Oricum incerc sa mamanc mai natural sau mai putin toxic Adica nu mai mancam porc, grasimi,prajeli nu.....la mine e foarte greu cu dulciurile ca nu pot sa nu mamanc zi de zi dulciuri.


Mergi la inceput