vreau neaparat o fetita!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lidia spune:

quote:
Originally posted by mirelam

Draga mel_g, daca-mi spui anul si luna ta de nastere si a sotului ti-as putea face eu un calcul.
Bineinteles ca nu=ti garantez ca este total adevarat.

Mirela


Vreau si eu!
mami: 12 octombrie 1967
tati: 26 februarie 1958

Pliiiiiz, pliiiiz, pliiiz!

Sa incerci sa-i multumesti pe toti... o tentativa ce se va dovedi imposibil de finalizat.
Lidia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirelam spune:

Ana Maria, bebicul tau din burtica, dupa calculul meu e fetita. Vreau sa-ti spun ca s-a potrivit acest calcul si pentru baietelul tau care a fost conceput in 1999.

Lidia, nu mi-ai spus daca esti insarcinata deja. Daca da, deci copilul a fost conceput in 2002, atunci va fi baiat. Daca nu esti gravida dar ai de gand, pot sa-ti spun ca pana in octombrie 2003 va fi baiat, dupa oct. 2003 pana in 2006 va fi fata. Atentie calculul se refera la data conceptiei.

Sper ca nu v-am dezamagit cu raspunsurile mele si nu uitati ca nu garantez ca ar fi absolut adevarat. Doar ca s-a cam potrivit la majoritatea.

Apropo, cele din USA nu stiti de acest test, pentru ca eu il stiu de la o prietena care locuieste in America.

Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia spune:

quote:
Originally posted by mirelam

Ana Maria, bebicul tau din burtica, dupa calculul meu e fetita. Vreau sa-ti spun ca s-a potrivit acest calcul si pentru baietelul tau care a fost conceput in 1999.

Lidia, nu mi-ai spus daca esti insarcinata deja. Daca da, deci copilul a fost conceput in 2002, atunci va fi baiat. Daca nu esti gravida dar ai de gand, pot sa-ti spun ca pana in octombrie 2003 va fi baiat, dupa oct. 2003 pana in 2006 va fi fata. Atentie calculul se refera la data conceptiei.

Sper ca nu v-am dezamagit cu raspunsurile mele si nu uitati ca nu garantez ca ar fi absolut adevarat. Doar ca s-a cam potrivit la majoritatea.

Apropo, cele din USA nu stiti de acest test, pentru ca eu il stiu de la o prietena care locuieste in America.

Mirela




trebuie sa mai astept pana in octombrie pentru fetita...

Sa incerci sa-i multumesti pe toti... o tentativa ce se va dovedi imposibil de finalizat.
Lidia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Buna Mirela,te rog mult calculeaza-mi si mie!Mai vreau un bebe si ne-am hotarat ca sa-l concepem anul acesta.Tu ce zici ca va fi?
Data de nastere a mea: 27 noiembrie 1976
a sotului: 16 iulie 1972

-baietelul meu este nascut pe 24 aprilie 2002.Ce zici se potriveste calculul?
Daca iti este greu sa calculezi spune-mi metoda ca sa-mi calculez singura!
Multide la cu christian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirelam spune:

Livia, dupa calculul meu anul acesta ar iesi baiat, pana in 2004. Dupa noiembrie 2004 ar fi fata. Problema este ca la primul copil nu se potriveste (exact ce va spuneam, nu este un test garantat). Imi pare rau dar la tine chiar n-a iesit calculul pentru baietelul pe care il ai...mi-a iesit fetita. Asa ca nu stiu daca mai are rost sa iei de bun testul meu.

Hai sa-ti explic si cum se calculeaza:
Se spune ca femeile isi schimba sangele din 4 in 4 ani iar barbatul din 3 in 3 ani.
Exemplu, la tine,
noiembrie 76 tu
iulie 72 sotul
La anul tau (femeie) se aduna cate 4 ani,pana ajungi in anul de acum: 1976
1980
1984
1988
1992 etc
La sotul tau (barbat) aduni cate 3 ani:
1972
1975
1978 etc
Apoi, vezi anul de concepere in dreptul caruia dintre voi este. Daca un an apare si la tine si la el, atunci te uiti la luna nasterii.
Deci, baietelul tau care este nascut in 2002 a fost conceput in 2001. Dupa acest calcul, anul 2001 apare in dreptul tau, pentru ca tu ti-ai schimbat sangere in 2000 si sotul tau abea in 2002.
Nu stiu daca m-am facut inteleasa...oricum repet este doar un test nu realitatea. Dovada ca la tine nu s-a potrivit.

Va pup si nu uitati, important este sa fie copilul sanatos...chiar daca-i baiat sau fata.

Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danis spune:

RETETA MEA (care s-a potrivit pana acum la toate persoanele pe care le cunosc) este asemanatoare, dar functioneaza la ambii parinti din 4 in 4 ani; calculati si voi si vedeti ce iese (mie imi e cam leneee...); iar daca nu va e si voua la fel de lene, spuneti-mi si mie; nu uitati ca se calculeaza dupa momentul conceptiei!
pupici si spor la bebici,

Daniela si bb Anda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Multumesc mult-mult
Livia cu christian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Mirela,eu cred ca se potriveste fii atenta:
EU nascuta :in 1976(din 4 in 4,da?)80 84 88 92 ; 96 00 04 05;
SOTUL :in 1972(din 3 in 3,nu?)75 78 81; 84 87 90; 93 96 99; 02 05 08;
BEBE in 2001(conceput)
De aici nu rezulta ca el si-a schimbat sangele mai aproape de concepere(`01) decat mine? Eu in `93 si el in `00 deci baietel iar daca concepem in 2003 alt bebe va fii baietel fiindca va fii iar imediat dupa schimbarea sangelui sotului meu.Cred ca te-am zapacit cu calculele mele dar te rog spune-mi daca am facut bine!?!
de la cu christian


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mel_g spune:


pt. Mirela si Lidia

Multumesc mult, mult, mult de tot pt. mesaje. Iata datele noastre de nastere :

mami - 01.01.74
tati - 27.02.74


Va rog din suflet calculati si pt. bebe-le meu care este baiat si care este conceput in aprilie 1999


va pup cu pupici multi,multi de tot


PS - scuze ca nu am citit pina acum dar am fost f.f.f ocupata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia spune:

quote:
Originally posted by mel_g


pt. Mirela si Lidia

Multumesc mult, mult, mult de tot pt. mesaje. Iata datele noastre de nastere :

mami - 01.01.74
tati - 27.02.74


Va rog din suflet calculati si pt. bebe-le meu care este baiat si care este conceput in aprilie 1999


va pup cu pupici multi,multi de tot


PS - scuze ca nu am citit pina acum dar am fost f.f.f ocupata



Iubita, te-as ajuta cu drag, dar si eu am rugat-o pe Mirela sa-mi calculeze si mie ce si cum....

Sa incerci sa-i multumesti pe toti... o tentativa ce se va dovedi imposibil de finalizat.
Lidia

Mergi la inceput