vreau neaparat o fetita!

vreau neaparat o fetita! | Autor: mel_g

Link direct la acest mesaj

Salut!

Sunt mamica unui baietel de trei ani si cred ca a venit momentul unui al doilea copil. Dar vreu neaparat o fetita ! Ce sa va mai povestesc ca si primul am dorit sa fie tot fetita iar cind am aflat ca va fi baiat a fot o adevarata tragedie. Asta nu inseamna ca acum nu il iubesc f.f.f. mult.
Dar revenind la problema, v-am scis pt. ca stiu ca exista diferite calcule, bazate pe datele de nastere ale parintilor, prin care ?(cica) se determina sexul viitorului copil. Stie cineva de asa ceva???

Pupici si mii de multumiri

mel_g

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Theodora spune:

In primul rind bun venit in familia Sper sa gasesti aici multe prietene si sfaturi utile...
I-ti dau citeva link-uri referitoare la intrebarea ta...
http://www.thebabycorner.com/pregnancy/chinesechart.html

htpp://www.desprecopii.com/info.asp?id=21
htpp://www.childbirth.org/articles/boyorgirl.html

Theodora, Alexandros, Yannis
Love you all...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Citeste de pe acest site urmatoarele articole:
http://www.desprecopii.com/info.asp?id=154
http://www.desprecopii.com/info.asp?id=21
si SUCCES!!!


Catalina+Andrei(bb-5L1/2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia spune:

Me too, me too, me too......

Sa incerci sa-i multumesti pe toti... o tentativa ce se va dovedi imposibil de finalizat.
Lidia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana d spune:

Am eu doua, una peste 4 luni. Facem schimb? Nu ca n-ar fi frumos sa ai fete, dar sotul e cam dezamagit...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia spune:

Vai de mine si eu sunt disperata si maine as face un copil daca as fi sigura ca este fetita, dar de frica sa nu mai fac un nazdravan ma abtin, asa ca dragelor daca gasiti reteta aia miraculoasa, pleaseeeeee. Pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rodica spune:

georgia, nu te-abtine ca merita !!!
si eu as crea o fetita dar....n-as da nazdravanii mei...sa-i vezi cum se iau de mana si fac cate o sotie da-ti sta mintea in loc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia spune:

Rodica, pai tocmai de nazdravanii ma tem, eu simt ca o iau pe aratura cu unul, dar cu 2????? Dar oricum imi mai doresc un copil, asa ca ce o vrea DUMnezeu sa-mi dea, aia va fi, ce sa fac!!!!! Mai sunt si singura aici la zeci de mii de km de casa....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirelam spune:

Draga mel_g, daca-mi spui anul si luna ta de nastere si a sotului ti-as putea face eu un calcul.
Bineinteles ca nu=ti garantez ca este total adevarat.

Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria spune:

te rog frumos de tot, fa-mi si mie calculul daca poti (pt BB din burtica, care sper ca e fetita!!! si a fost conceputa aprox. la 1 oct.2002)!
Uite datele:
mami - nasc. 02.08.1973;
tati - nasc. 05.08.1973

multi multi si multumiri!

PS poti sa faci si o verificare a calculului, pt Bogdan, nascut la 04.07.2000...

daca dragoste nu e, nimic nu e!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papy spune:

fetelorrrrr,eu vreau un baietel....i-mi doresc mult un baietel
(nu chiar acum...peste 2-3 ani)

Mergi la inceput