vreau neaparat o fetita!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andra_ spune:

Dragele mele,
cu riscul de a va dezamagi, vin si eu cu o solutie propusa de stiinta, legata de cromozomii x si y care se gasesc in spermatozoizii si care vor decide sexul copilului: spermatozoizii care vor concepe baietei sint mai rapizi si sint cei care vor ajunge primii la ovul, daca a avut loc deja ovulatia si deci ovulul este "acolo", deci unul dintre ei va fecunda => un baietel; insa spermatozoizii acestia sint mai putin rezistenti si mor primii - daca ovulatia are loc a doua zi sa zicem, cei care au ramas in viata sint spermatozoizii cu cromozomul de facut fetite (scuze, nu mai stiu care-i unul si care celalalt), iar unul dintre ei va ajunge si va fecunda ovulul => o fetita. Eu am descoperit teoria aceasta dupa ce am ramas insarcinata si, desi imi spuneam ca va fi fetita, calculul asta ma tragea de mineca si zicea "baiat, baiat..." si dupa ultima ecografie se pare ca stiinta are cistig de cauza fata de dorintele mele. Succes oricum, sanatos sa fie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mel_g spune:

Multumesc mult pt. toate raspunsurile!
Sunteti toate niste dragute!!!!!!!!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danza spune:

Salut fetelor doritoare de fetite! Si eu vreau dar noi mai asteptam un picut ca e prea micut puiu'. Eu am citit pe un site rusesc, ca cica cromozomii Y sunt mai rapizi decat X, dar X au o viata mai lunga decat Y. Deaceea, pt. a concepe o fetita trebuie s-o zamislesti cu 24-12 ore inainte de ovulatie, iar daca vrei un baietel il faci in ziua ovulatiei si 24 ore dupa.
La fel mai era scris ca femeile nervoase, care au parte de stress in fiecare zi au mai mare probabilitatea de a naste baietei, iar femeile calme, relaxate - fetite.
Daca stie cineva rusa si vrea sa citeasca informatia data, scrieti-mi si va voi da link-urile necesare.

Mult succes la concepere !

Cu mult drag, Danza, mami fericita a lui Danutz

Mergi la inceput