Copii nascuti in 1999!

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Buna tuturor!Facem o listuta cu copilasii care incep scoala anul acesta? Ozi (22mai1999) merge la scoala in toamna. Noi am ales scoala 190 (scoala de sud de la Big), numai ca nu am inscris-o inca. Voi cum stati la capitolul acesta? Va pup! Gratiela.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tynadiana spune:

Sincer eu o mai tin un an pe Diana la gradi...ea face 6 ani pe 27 august, dar n-o vad inca la scoala...
La gradinita e grupa mare si mai avem si pregatitoarea...
Asa ca noi mai asteptam...!

TYNA SI DIANA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa121 spune:

hop si eu ca tot am o fetita nascuta in 09.09.99 pe care o cheama Maria Alexandra si care acum este in grupa mijlocie iar la anul va fi in pregatitoare,mi se pare prea mare la aproape 8 ani sa mearga la scoala,am vorbit cu directoarea gradinitei si m-ia zis ca programa grupei mari nu difera cu mult de cea a grupei pregatitoare si ca nu este nici o problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora spune:

Alexa, am adaugat-o si pe Mariuca ta!

Cu o saptamana intarziere, Zeeva, La multi ani! pentru Miruna! Sa fie sanatoasa, norocoasa si fericita!

Am pus in album pozici noi cu iubitii mei!



Nora, mamica lui Andrei-Mihai(20aprilie 1999) si a lui Victor-Alexandru(12 iulie 2001)
poze si poze noi din decembrie 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tynadiana spune:

Draga NORA, si voi celelalte mamici de pe aici, vin si eu cu o intrebare de baraj...CUM STATI CU DINTISORII?
Diana mea are 5,5ani si pana acum a schimbat 3 dintisori(cei din fata 2 jos si unu sus)si inca de la Craciun i-au spart 4 maselute si o chinuie intr-una saracuta...
Voi cum stati mie mi se pare cam repede si schimbarea si maselele..NU?

TYNA SI DIANA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora spune:

Tyna, lui Andrei (5 ani si 9 luni acum) i-au cazut trei dintisori de jos si i-au crescut alti doi in loc. Problema e ca cei noi sunt mai mari(practic, cei doi noi ocupa perfect locul celor trei cazuti) si doctorul ne-a zis ca maxilarul lui e mic si s-ar putea sa avem probleme, cu dinti suprapusi si d-astea. Oricum, nu putem face nimic decat atunci cand apar toti dintii noi.

Acum i se misca alti doi dintisori de sus, unul e gata-gata sa cada. La maselute n-am vazut nimic nou.

Nu stiu ce sa zic de Dienuta ta, nu cred ca-i prea devreme, fiecare cu ritmul lui, nu? Oricum, cel mai bine e sa intrebi un stomatolog, ca sa te linistesti. Si eu vreau neaparat sa merg cu Andrei la stomatolog, cu atat cu cat este o doctorita romanca la doua case de noi, cu o foarte buna reputatie printre vecinii nostrii.

Nora, mamica lui Andrei-Mihai(20aprilie 1999) si a lui Victor-Alexandru(12 iulie 2001)
poze si poze noi din decembrie 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tynadiana spune:

Merci mult NORA esti o bomboana...M-am mai linistit macar nu sunt singura...
O sa ajungem si la stomatolog....

TYNA SI DIANA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cara_b spune:

buna,
hop si eu cu domnisoara de 5 ani si doua luni , Stefania (18.11.1999)
si ea inceput sa-si schimbe dintii: deja i-au cazut incisivii de jos si unul a si crescut la loc. am fost la dentist si ne-a spus ca e cam devreme si maxilarul e inca prea mic pentru dentitia definitiva, dar sa fie bine pana la urma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zeeva spune:

Miruna, sase ani fix, a schimbat incisivii de jos in august. Au crescut la loc si nu par sa fie inghesuiti. Acum se misca incisivii de sus si poate vor cadea in cateva saptamani.
Z.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora spune:

Bine ai venit Cara_b, te-am adaugat pe lista de pe prima pagina!

Nora, mamica lui Andrei-Mihai(20aprilie 1999) si a lui Victor-Alexandru(12 iulie 2001)
poze si poze noi din decembrie 2004

Mergi la inceput