Copii nascuti in 1999!

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns april spune:

se apropie sebarea
vreau sa va intreb daca voi faceti ceva cadou educatoarei, in afara darului colectiv din partea tuturor?
Eu m-am gandit la un buchet de flori. Cadoul din partea tuturor e suficient sau trebuie sa mai luam fiecare ceva?


April & Andrada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tynadiana spune:

quote:
Originally posted by april

se apropie sebarea
vreau sa va intreb daca voi faceti ceva cadou educatoarei, in afara darului colectiv din partea tuturor?
Eu m-am gandit la un buchet de flori. Cadoul din partea tuturor e suficient sau trebuie sa mai luam fiecare ceva?


April & Andrada



Eu am dat o suma de bani s-au strans ceva, si i-au impartit celelalte mamici in jumatate pt. cele 2 educatoare...Iar din partea mea am dus 2 buchete de flori frumoase, dar trebuie sa va spun ce eu 2 zile am stat prin gradinita, am pus bateriile la jucarii, am facut pachetele, am aranjat cu educatoarea clasa si pomul si chiar am "incaltat Mosu'" sa nu recunoasca pustiu pantofii tatalui-mos...A fost haioasa toata serbarea...!
Eu cred ca si ajutorul meu se pune...

TYNA SI DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zeeva spune:

Buna tuturor,

Vrem si noi pe listuta

Miruna Ioana Mureseanu
7 ianuarie 1999

multumim

Zeeva,
Miruna
Maia 23 noiembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns serenity spune:

Vreau si eu sa il inscriu pe Mihaita pe lista copiilor anului 1999 ! Mihaita s-a nascut pe 18 Aprilie 1999 , in Duminica Tomii din acel an , la exact o saptamana dupa Sfintele sarbatori de Paste ! Credeam ce va veni pe lume de Sfantul Gheorghe , pe 23 Aprilie , dar s-a grabit sa ajunga mai repede in brate la mami ! Este un scump si un cuminte , desi este atat de vioi cat poate fi un " berbecut " plin de energie si face toate sotiile si nazdravaniile din lume ! Sanatate multa si un destin fericit tuturor copilasilor nascuti 1999 ( si tuturor copiilor de pe lume ) , precum si mamicilor lor !


Alexandra , mamica lui Mihaita

http://community.webshots.com/scripts/editPhotos.fcgi?action=viewall&albumID=235352428&ran=20487

************************

Trebuie sa traim si sa cream. Sa traim pina la lacrimi ( A.Camus )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns juliafin spune:

Nici un copil in iunie?Pun eu 2 pe listuta.Maria,13.06.1999
Nicolas,13.06.1999,jumi- elvetieni,juma-romani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

Fetelor, am o nedumerire mare. Andrada a facut luna aceasta 5 anisori si e in grupa mijlocie. Am vorbit cu educatoarea si a zis ca acum urmeaza grupa mare si apoi cea pregatitoare. Eu m-am socat, vroiam sa o dau la scoala la 6 ani si 9 luni, ce mai, aproape 7 ani. Dar educatoarea a zis ca nu, cum ar merge cu grupa ei incontinuare ar trebui sa mearga la scoala la 7 ani si 9 luni. Dar doamne, o sa aiba 8 ani in clasa I. Mie mi se pare cam mult. Cica trebuie sa aiba 7 ani impliniti.

Eu acum ce sa fac? As vrea sa fie cu copii de varsta ei, nici mai mari, nici mai mici, dar cum e nascuta in dec. tare greu e . Nu stiu cum sa fac. Daca o bag in grupa pregatitoare la toamna ii schimb grupa, colegii, educatoarea. Apoi educatoarea zice ca e tare neastamparata si ca e tare grea clasa I, sa o mai las un an. Mie mi se pare ca acum nu e in grupa potrivita. Era cea mai inalta din grupa (e amestecata) copii de 4 si 5 ani.

Voi ce ziceti?????

April & Andrada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora spune:

Zeeva, Serenity, Juliafin, am actualizat listuta adaugandu-i si pe copilasii vostrii!

April, aici incepm copiii scoala si la 5 ani si 9 luni, ce sa mai vorbim de 6 ani si 9 luni!!! Parerea mea e sa faci astfel incat sa inceapa scoala inainte de 7 ani, ar fi prea maricia la aproape 8! Chiar daca trebuie sa schimbi clasa. Nu prea pricep, cu grupa asta pregatitoare inseamna ca sunt 4 ani de gradinita in loc de 3?

Oricum, tu trebuie sa stii ce-i mai bine pentru copilul tau, eu stiu ca am inceput scoala la 7 ani si 2 luni si am fost mereu complexata ca sunt printre cei mai mari si aveam impresia ca am pierdut un an. Mi-a parut rau ca am terminat facultatea mai tarziu, samd... Copiii mei vor incepe scoala la 6 ani si 4 luni(Andrei) si 6 ani si 2 luni(Victor), fiecaruia cand ii va veni randul.

Succes!

Sarbatori fericite!
Nora, mamica lui Andrei-Mihai(20aprilie 1999) si a lui Victor-Alexandru(12 iulie 2001)
aici suntem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina spune:

April, bine ar fi (parerea mea) sa o dai la 6,9 ani la scoala. Eu cred ca pentru orice copil este grea clasa I-a, schimba colectivul, schimba programul...in primul rand. Orice schimbare (chiar si pentru noi) este un factor de stres.
Dar, trebuie sa te gandesti din timp, sa o muti la grupa mare, sa aiba timp sa se acomodeze cu noii colegi. Probabil cu unii va fi colega si la scoala. O poti muta la grupa mare si la inceputul semestrului, de ce sa astepti pana la toamna? Vorbeste cu educatoarele de la grupa mare, eventual cu directoarea gradinitei.
Succes!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zeeva spune:


Multumim frumos Nora.

Un an bun tuturor!
Z.
Miruna 5 ani
Maia 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zeeva spune:


Miruna are maine sase ani!!!!!

Zeeva

Mergi la inceput