Copii nascuti in 1999!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cristina spune:

Sanziana merge inca de anul trecut la balet (1 ora/saptamana). De anul acesta merge si la gimnastica sportiva(de 2 ori/saptamana cate 1 1/2 ora). Isi consuma energia, ii place. Aprilica, pentru tenis este prea mica (citeam undeva ca dupa 6 ani merge). Dar undeva trebuie sa o duci, e f. bine. Macar pana vor merge la scoala, ca dupa aceea..va fi mai dificil. O poti duce si la inot (din pacate la noi - Ploiesti -este un singur bazin si e cam nashpa).
N-am inteles de ce sa astepti pana in primavara? Acum e si mai bine, ca e frig si cam rarut cu alergatul prin parc. Cu siguranta isi consuma mare parte din energie ..prin casa :-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela ionica spune:

buna ziua la toata lumea, sunt mamica lui stefan nascut pe 26 februarie 1999, si care va merge la scoala la anul, si care face nazbatii tot timpul,e foarte vorbaret cu toate ca nu il spune pe "r". ma bucur ca v-am gasit , gabriela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora spune:

Buna Gabriela, bine ai venit, te-am trecut pe listuta!

Nora, mamica lui Andrei-Mihai(20aprilie 1999) si a lui Victor-Alexandru(12 iulie 2001)
aici suntem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora spune:

La multi ani pentru copilasii din '99 care se numesc Andrei si Andreea!

La multi ani si pentru mamici si tatici cu aceste nume si care in '99 au devenit parinti!




Nora, mamica lui Andrei-Mihai(20aprilie 1999) si a lui Victor-Alexandru(12 iulie 2001)
aici suntem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina spune:

Sarut mana Nora :)
Primul nume al Sanzienei mele este Andra..so..eu zic ca este si ziua ei.
Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora spune:

Da, si Andra e nume de sarbatorit, ai dreptate!

La multi ani, sa ne fie sanatosi cu totii!

De dimineata, cand l-am trezit pe Andrei si i-am spus "La multi ani!" a inceput sa se uite repede dupa cadouri! Cadouri de Sf. Mihai( al doilea sau nume), cadouri de Sf. Victor( fratiorul), cadouri de Sf. Andrei, Sf. Nicolae, Craciun....

Nora, mamica lui Andrei-Mihai(20aprilie 1999) si a lui Victor-Alexandru(12 iulie 2001)
aici suntem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tynadiana spune:

Nora am si eu o intrebare nu vreau sa supar pe nimeni cu ea dar ANDRA/ANDRU/ANDRADA nu vin ca nume de la ALEXANDRU?
Eu asa le vad ca derivatii de la ALEXANDRU nu de la ANDREI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tynadiana spune:

Sper sa nu supar pe nimeni...cu intrebarea mea...
Daca ar fi dupa mine ar trebui sa fie in fiecare zi ziua fetitei mele asa ca va inteleg, dar va rog lamuriti-ma!

TYNA SI DIANA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

De vreme ce ANDR este comun numelor ANDREI, ANDRADA, ANDRA nu are cum sa derive din ALEXANDRU.
Eu nu vad nimic comun cu acest nume.
Parerea mea

April & Andrada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora spune:

quote:
Originally posted by april

De vreme ce ANDR este comun numelor ANDREI, ANDRADA, ANDRA nu are cum sa derive din ALEXANDRU.
Eu nu vad nimic comun cu acest nume.
Parerea mea

April & Andrada

Si mie mi se pare la fel, dar nu sunt experta. Parca Alexandru e diferit de Andrei, Andrada... Dar se poate da un "search" pe google cu originea numelor, precis se poate gasi ceva!

Oricum, putem sa ne sarbatorim copiii in fiecare zi fie si numai pentru minunea ca exista!

Nora, mamica lui Andrei-Mihai(20aprilie 1999) si a lui Victor-Alexandru(12 iulie 2001)
aici suntem noi

Mergi la inceput