Bebelusi de mai-iunie 2004 (16)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina33 spune:

Pupici mamicilor care sunt obosite de la treziri repetate.Azi noapte m-a terminat.Trezirea la 1.30 apoi la 3.30 la 5.30 n-am mai rezistat si i-am dat lapte.Azi a batut tare vintul si n-am putut iesi cu el.Tare-i miriit.
Vanessa, Dragos a baut sucul de porto dintr-o suflare.Mie mi-a zis pediatra sa i-l combin cu apa plata(jumi juma)ca e mai acid si e bine asa.Tot cu apa plata i l-ai dat?Daca nu incearca asa.Eu mai profit de pere cit se mai gasesc si mere-suc si ceva piersicute da s-au cam dus.
Vad ca incep cu nazdravaniile bebeii nostri.Dragos a inceput sa se ridice pe genunchi si se balanseaza in fata si in spate pina pica pe burta.Asta dureaza doar citeva secunde.Si ar fi in stare sa tot faca genoflexiuni daca il sprijin pe mine in nestirepoate slabesc eu prin simpatie .Ca mai toti bebeii chiuitori face un scandal monstru.
O noapte fara treziri!
Nu mai stiu cine spunea de eticheta de la Cola ca e buna de jucat cu ea.o ppupam ca e super ideea.Pina acum tot stateam cu ochii pe carticelile care i le dadeam ca imediat erau ude.

Alina si bebe Dragos
http://www.inarad.ro/dragos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinel spune:

Madutza bine ca e al tau din Canada ca astea d-aici sunt facute numai prin China, Taiwan... Eu m-am vaccinat, la fel si sotu, de bebe a zis ca de la 6 luni se vaccineaza, am auzit si alta varianta ca de la 1 an, asa ca probabil nu-l vaccinam nici cand o fi mai marisor.


http://photos.yahoo.com/irinoiu

Irina si Daniel (28 Mai 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaA spune:

Buna fetele!!

Wow, Cristina ce de patanii ai avut. Ma bicur ca e Victor mai bine. Si eu folosesc crema de la Aveeno si mi se pare foarte buna. Stefan are pielea uscata.Ce-i faci lui Victoras de doarme asa bine. Stefan ma innebuneste. Se trezeste foarte des noaptea. Nu mai stiu ce sa-i fac. In legatura cu venitul in Vancouver--sper ca ai vorbit serios ca deja m-am ambalat. Sigur ca va primim cu cea mai mare placere.

Irinel, am spus ca e greseala ca l-am pus cu noi in pat pt ca daca tot am incercat sa-l las sa adoarma singur--adica a plans 25 de minute, ar fi trebuit sa-i dau sa pape si sa-l pun inapoi in pat, dar nu m-au mai tinut nervii. Si as vrea din decembrie sa-l mut in camera cu Andrei. Vreau sa-ti spun ca Andrei doarme cu noi. Si nu pot sa-l transfer numai pe el in camera cealalta ca ar fi gelos si ar suferi asa ca ii mut pe amandoi. Eu pana acum 2 zile nu l-am pus pe Stefa in patul nostru.Mai am o intrebare: tu ii dai la Danutz body pe sub sleeper?Si la noi e kk mai diferit si am avut zile in care nu a afcut deloc. Eu i-am dat intr-o zi o lingurita de Gripe Water si a facut imediat.

Madutza, eu il imbrac pe Stefa cu body cu maneca lunga si pantalonasi subtiri fara talpa. Il acopar numai pe partea de jos a picioarelor. La noi in casa e aceeasi temperatura toata noaptea.Si eu i-am dat lui Stefa suc de mar si nu a vut nimik.

LA MULTI ANI!!! PATRICIA, CRISTIAN SI VASILE ALEXANDRU!! Sa cresteti mari si sanatosi!!!

Dana, mamica de 2 baieti--Andrei si Stefan(21 Mai)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lili_B spune:

Dana, iubita, te rog sa ma scuzi, tu mi-ai urat pt. sotz La Multi Ani, iar eu te-am omis sa-ti multumesc. Acu' cautam in urma reteta de praji cu mere a lu' Madutza(m-ati prins!!!) si am vazut mesajul tau.
Scuze inca odata iubita. Sper ca de data asta n-am mai scapat pe nimeni.


Lili si Bianca (10 Mai)http://community.webshots.com/user/biancutza_mamarutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sandy75 spune:

La multi ani bebeilor sarbatoriti!

Salut fetelor.
Dupa o pauza iaca m-am intors. Bb Raul e un bb tare cuminte. Plange doar cand ii este foame, il doare ceva sau cand se plictiseste si vrea sa-mi atraga atentia. Apropos, si bb-ii vostrii se plictisesc repede de jucarii? Raul, analizeaza jucaria, o prinde, o baga in gurita si la un moment dat se plictiseste.

Doarme toata noaptea. De la 22.00 pana la 8.00-9.00 dimineata. Ii place sa doarma, si doarme pe burtica, sunt o mamica norocoasa pot sa dorm si eu toata noaptea. Acum incerc sa-l obisnuiesc sa adoarma singur in patutul lui, pana acum adormea in brate. Raul doarme singur in camera lui. Credeti ca procedez bine lasand copilul singur in camera peste noapte? E adevarat ca il vad si il aud daca se intampla ceva. Ai vostri bb cum dorm?

Ii mai place sa si manance. Dar sa fie din biberon. Cu lingurita inca mai avem probleme dar sper sa le rezolvam. Am incercat sa-i vorbesc frumos, pe un ton calm (chiar daca a dar cu manuta in farfurioara de m-am speriat si am scapat-o pe canapea si pireul era peste tot, pe copil, pe mine si pe canapea), sa-i atrag atentia asupra lunguritei care este colorata, dar degeaba.

E tare energic. La baita face balta in jurul vanitei si pe jos. Voi unde le faceti baita? In baie? Va intreb pentru ca noi i-am facut la comanda o masuta de schimb cu multe sertarase pentru lucrusoarele lui care e in camera lui. Acolo ii facem baita. I-as face baita in baie dar nu stiu cum? Sa-l bag in vana e prea micut.
La ce ora ii imbaiati pe bb-i? Eu pe la 9 seara? E oare prea tarziu?

Luni, implineste si Raul 4 luni si se apropie vaccinul. Eu una il astept cu groaza. La vaccinul de 2 luni Raul a plans atat de tare ca am crezut ca se sufoca. Seara a facut febra, a doua zi a fost tare moale si fara chef. A trecut careva peste vaccinul de 4 luni? Cum a fost? Unde se da, tot in piciorus sau in manuta?

Hai ca acum va las. S-a trezit bb.
Pupici multi.

Sandy si bb Raul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mamica_de_mai spune:

Buna fetelor!
Uite io pana acu nu am avut mouse la calculator!!!Mi s-o stricat maouuusull... si am stat toata ziua fara pc de era sa dau de luciu cu curatenia prin casa!
Beyyy da ce-ati mai scris!!!!
Hai ca am ajuns sa zic si io ca nu mai pot face fata la citit la cat scrieti voi meyyy intr-o zi!!!!
Nu va suparati pe mine ca nu scriu la fiecare in parte acu dar sunt franta!!!

Maine sper sa fie o zi mai buna mai ales ca e si tati cu noi acasa... deci am mai mult timp de forum!!!
Hai va pupic dulce s va urez o noapte buna la fetele din Ro si o zi buna in continuare celor cu orarul dat mai incolo!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nally spune:

Se vede ca sunt o ametita zilele astea!!! Am ramas logata cu mamica de mai!!
Pupici


Nally si Sebastian (14.04.2004)
Poze...Poze...Poze

www.desprecopii.com/albumphoto/folderview.asp?bid=9&folder=Alina%20Nitu" target="_blank">Poze mireasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanessa ionescu spune:

Iuliana unde sunt pozele?? M-ai amagit ca le trimiti si n-ai mai dat nici un semn.
Cata nu a vrut sucul de portocale. Am taiat si eu un mar (parca Madutza a zis ca a facut la fel) si i-am dat o felie la morfolit. Dupa care am facut suc dar nu m-am chinuit sa il dau pentru ca, a sunat Iuliana sa iesim afara si am plecat.
Am fost la cumparaturi si i-am cumparat cereale cu mar si morcov si cereale cu banane (de la mIlupa cu lapte ca eu nu am).
O sa incep de maine. de doau zile am cam zapacit diversificarea. a fost marait si am zis sa nu-l mai chinui. de maine reluam in forta.
azi ati cam zacut si voi. maine si dumiunica ne sunt sotii acasa asa ca o sa fie liniste pe forum.

Vanessa, Andutu (30.07.1997)si Catalin (13.06.2004)
http://community.webshots.com/user/vanessaionescu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pd spune:

La multi ani Patricia-Maria, Cristian si Vasile Alexandru!
Sandy, bebeul tau face exact ca bebita mea, adica doarme toata noaptea, mananca bine, da' sa fie din biberon si face baitza pe la 9 -9,30 seara.
Vanessa, mii de scuze, dar tot n-am reusit sa-ti trimit listutza, de fapt n-am reusit sa intru pe aici toata ziua.
Azi i-am cumparat si eu Cristinei cereale din alea cu lapte, de la Milupa, numai ca nu prea am avut mare succes cu ele. Nu prea ne descurcam cu linguritza.
Cam atat pentru astazi ca imi e un somn de nu mai vad.
Noapte buna!

Paloma si Cristina-Maria(14 iunie 2004)
http://community.webshots.com/user/paloma297

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lili_B spune:

Madutza, Vanessa, mare atentie fetelor daca le dati bucati de mar sa roada. Si eu i-am dat Biancai si desi bucata era destul de groasa, nu stiu cum a facut, dar a reusit sa muste o bucata din ea. Noroc ca eram linga ea si am scos-o cu degetul; poate ar fi scos-o ea oricum, dar daca incerca sa inghita sigur se ineca.

Lili si Bianca (10 Mai)http://community.webshots.com/user/biancutza_mamarutza

Mergi la inceput