Mamici din Constanta (16)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

mai fetelor ce e cu linistea asta azi???? pe unde sunteti?
Marlen, se apropie ziua Z... sa inteleg ca patul pe care l-ai luat e fara saltea? cei de la care l-ai luat nu stiu de unde sa iei saltea???? Diana are dreptate, am vazut la Dodo saltele, dar nu m-au interesat niciodata, dar merita sa te duci pina acolo.
Diana, la ce scoala merge Tibi? cum mai sunt conditiile? sunt multi copii in clasa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marlen_b spune:

Diana, multumesc pentru informatie.

Rox, aveau si acolo saltele din PU, dar am auzit ca cele mai bune sunt cele din iarba de mare. Din acest motiv nu am comandat si saltea.

Fetelor, am inteles ca imi trebuie pentru la spital adeverinta de la firma unde sunt angajata. Voi avea nevoie si de copie dupa OP-uri (CAS)?



Marlen - DPN 5 oct.
http://f2.pg.photos.yahoo.com/marlen_hg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

July ati ajuns acasa? Nu mai spui nimic...
Am fost la dr, cica nu avem rosu in gat, nimic la plamani, e poate o mica raceala care e aproape gata...
Fetita ta e tare haioasa...scumpa foc...(ca si mama...)
Nu ma pot abtine, ma gandeam sa va spun cand aranjez tot, dar...se pare ca de maine o sa incep sa predau la o gradinita lb engleza, cate 2 ore de 2 ori pe sapt, sa vad daca imi place...sunt foarte entuziasmata...sa imi tineti pumnii, ma duc la interviu (tb sa ajung si la fac sa imi iau diploma-am terminat in 2000 si inca nu mi-am recuperat diploma!!!, sper ca nu au facut suport de cafea din ea) maine dimineata. Pe David am sa il iau cu mine, asta inseamna ca va incepe si el gradinita!
va pup, o seara buna


Sinzi si David
Poze cu David la 19luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dadi_t spune:

Hello si de la mine!
Wow, Sanzi ce veste faina!Bafta multa! In felul acesta te apropii de ceea ce iti doresti atat de mult.Cum s-a comportat David la gradi???
Marlen,,
Diana, felicitari pt. studentul la litere!
Am fost la manastirea Dervent, la manastirea Sf.Andrei(merci de inform. Sanzi) si la monumentul de la Adamclisi. A fost o zi super faina, la propriu si la figurat. M-au impresionat amenajarile care se fac din donatii la cele doua manastiri. Am revenit acasa cu un sentiment de caldura si pace in suflet. Am fost toata trupaBibi s-a comportat tare bine, tinand cont ca i-am dat peste cap programul de papa si somn toata ziua.
Am schimbat calculatorul ieri si abia astazi a avut timp Costin sa-l configureze.
Vorbim maine!
O noapte linistita!

Tania cuAnduta(14sept'96)+ Bibi(14febr'04)

...albumul fam.Bugy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

E cam noapte...dar nu pot sa dorm...
Tania cred ca v-ati distrat pe cinste, si mie imi place sa fac iesiri asa cu DAvid, dar in ultimul timp parca m-am mai inmuiat...eu cred ca bebelusilor le place la nebunie sa se plimbe cu masina,sa fie pe drumuri si sa vada peisaje noi! ASa ca nu trebuie sa ne facem griji cu datul programului peste cap!
Maine facem 2 ani de la casatoria noastra...
De abia astept maine la gradi, am sa va povestesc cu amanunte. Intre timp ma gandeam sa merg in paralel cu ambele slujbe (deocamdata imi e usor) si sa renunt la una dintre ele pe parcurs. Ma bucur ca am sansa in Ro sa fac "practica" asa de predare (noroc cu pile), in Uk nu cred ca m-as fi apropiat de vreo gradinita fara studii de specialitate, si nu as fi avut curajul sa renunt la 2 ani de munca!
DAr cand ma gandesc ca dupa, uneori, peste 20 de ore de stat cu ochii si mintea treaza, ajung acasa nu vreau decat sa dorm cat mai mult sa fiu in forma pentru urmatoare tura la serviciu, iar David probabil de abia asteapta sa il plimb, sa ne jucam, sa fiu relaxata si vesela...e ca si cum eu as fi plecata pe mare de data asta!
Asa ca daca se lipeste de mine viata intre copii (si tare cred ca o sa fiu dependenta) ce mai conteaza inca cativa ani de studiu?

Sinzi si David
Poze cu David la 19luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineatza dragelor si dragilor.
Sanzi mama felicitari!!!! asa veste mai zic si eu...si pentru aniversarea de azi! sa traiti multi ani fericiti impreuna!
pitiku' meu s-a gutunarit...are multi mucisori si stranuta.....nu cred ca tuseste si febra nu are...dar tot nu e bine - precis a luat-o de la mine. uf, ce aiurea - nici vaccinul cred ca nu il mai facem. sa vedem cum evolueaza totusi, poate trece.
va pupam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dadi_t spune:

Buna dimineata!
Roxi, sanatate multa lui pitiku'! Lasa ca nu raceste asa usor.Si Bibi m-a facut cateva episoade cu muci si ochisori care-i curgeau, stranuturi la greu...dar mai mult de atat ne-a ferit D-zeu!
Sanzi-LA MULTI ANI,sanatosi fericiti si imbelsugati alaturi de minunea vietii voastre!
Cam slaba activitatea p'aci!
Stie cineva de Oana??Pe unde bantui mama draga???
Cali,Caty,Laura,Raluca,Tatiana,Lizuca,DanaB,Narcisa,Tweety(Cosmina)- ne cititi??Mai dati si voi un semn de viata!
O zi frumoasa!

Tania cuAnduta(14sept'96)+ Bibi(14febr'04)

...albumul fam.Bugy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marlen_b spune:

Salutare mamici,

Sanzi, iti doresc din suflet sa fii fericita alaturi de cei dragi. LA MULTI ANI!
Rox, multa sanatate pitikului tau.
Cali, nastere usoara si refacere rapida.

Nu stie nimeni de ce adeverinta am nevoie la spital (copie dupa OP-uri)?


Marlen - DPN 5 oct.
http://f2.pg.photos.yahoo.com/marlen_hg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Marlen, eu am avut adeverinta ca platesc sanatatea si copie de pe ultimul O.P., dar nu mi-a cerut nimeni nimic la spital cand m-am internat.

Sanzi, felicitari pt. aniversare si pt. noul loc de munca!

Roxana, sanatate lui Ghindu si voua!

Am o zi f. incarcata.

va pup
Cornelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura111 spune:

Da, va citesc, printre picaturi...
Sanzi, bafta la noul loc de munca !
Roxi, multa sanatate lui Patrick !
Marlen, nu-ti cere nimeni OP-uri si adeverinte la spital. In RO asistentza medicala la nastere e gratuita. De altfel, spitalul geme de tziganci care nasc copii pe banda si n-au serviciu.

Laura - mama lui Vlad

http://community.webshots.com/user/vladut111

Mergi la inceput