Mamici din Constanta (16)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Si noi la apel ca e slabuta miscarea azi. Noi tusim, de fapt azi ne-a fost mai bine, i-am dat aseara niste Paxeladine, mai rau cred ca i-am facut, apoi pentru ca nu se oprea din tuse, si a regurgitat de 2 ori, i-am facut cum am stiut din auzite de la babe o fiertura de ceapa cu miere...si s-a potolit copilu si a a dormit linistit...
Si ca sa vedeti ce mama denaturata sunt! Azi nu am ajuns la Cojocaru, ne-am trezit tarziu..si am fost la dr. nostru pediatru de cartier...si pentru ca era plin inauntru..nu puteai sa arunci un bat, si se auzeau niste horcaieli si tuse si se vedeau cum misuna microbii prin aer nu am intrat!!! Azi a mai luat o lingurita de chestie cu ceapa si s-a potolit aproape de tot...sa vedem maine cum si unde ajungem!
Laura imi pare rau ca ai busit masina, eu am oroare de tranteli din astea, si parca numai mie mi se intampla! De cand am masina asta (aproape 2 ani), m-a busit un autobuz, apoi a intrat unul in mine cand asteptam la trecere de pietoni, dimineata am gasit-o lovita in parcare si (asta e din vina mea) am intrat intr-un ciot de fier plantat intr-o parcare! Nici nu mai am curaj sa mai plec undeva!
Roxa, ce face barbatelu??? Mai intra in blugi? Sau a crescut de cand nu l-am mai vazut!!! E tare scump, sa il pui in vitrina si sa te uiti la el!
Gen, si baiatul tau e un vorbaret, sper sa inceapa si DAvid sa ma sacaie cu vorbaraia! Noroc ca ne-ai recunoscut tu, ca eu una eram cu capul in nori (ca de obicei...asa e la batranete!)
July, imi pare rau ca nu am reusit sa ne intalnim, data viitoare sa o punem dimineata...(intalneala mai!!!)
Noi in Tomis am patit-o, am ramas sa mai casc si eu gura la una la alta...dar ce poti cu fi-miu! Am intrat in Crido prima data si l-am pierdut, am crezut ca lesin pe acolo, el se indesa in niste haine si cum era asa aglomerat nu il mai vedeam...am isterizat pe acolo "nu ati vazut un copil mic???"...in fine ne-am reintalnit si am iesit invartindu-ma...am zis ca daca intru putin la diverta e ok...nu prea a fost sa fie! David s=a atarnat de o carte (dintr-un aranjament foarte bine elaborat) si a cazut peste el tot aranjamentul!!!! Carti pe jos, haos, David fericit nevoie mare, eu jumate in pamant!!! I-am luat o carte "pop goes the weasel" si un cd cu muzica pe care nu pot sa il ascult...sare (nici in combina, nici in cdroom, nici in cdwriter)..nu mai am bonu ca m-as fi dus cu putin scandal (oare pot sa ma duc si fara bon?)
Si inca ceva...in mai-iunie o sa fiu nasica!! fina mea o sa aiba un bebe si nu mai pot de bucurie...ma apuc de cumparaturi!
Marlen, baiatul tau se face fotbalist!!! Il asteapta atata lume si el nimic!!! Canta-i (daca nu ai voce) sa ii vina sa o ia la goana!!! Glumesc! LAsa-l sa prinda puteri sa zbiere cat il tin plamanii ca vrea papa bun!!!
salutari, am facut pomelnic!!! (era treaba Taniei)

Sinzi si David
Poze cu David la 19luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

hehehe, Laura, bine ca ai motivat absenta! daca totul e ok....las' c ane vedem data viitoare.
noi am ajuns bine acasa ca pitiku era lseinat de foame, a mincat, am avut musafiri, s-a culcat la 10.30....si a adormit pina la 5!!!! hehehe, asa zi mai zic si eu.
noi joi facem vaccin.... ne pregatim de pe acum.
fug ca a inceput sa se scartzaie...vorbim later!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Buna dimineata!

Deci nu vedem poze de la intalnire.

Laura, ce ghinion! Avand "experienta" in accidente, pot sa-ti spun, lasa, ca se repara masina. Esti singura din Constanta pe care am auzit-o ca a simtit cutremurul. Probabil ca depinde de locatie. Oricum, eu nu am simtit nici un cutremur pana acum (exceptandu-l probabil pe cel din 77) asa ca unul mititel, ce mai conteaza...

Acum, ca ma simt si eu mai bine, si daca tot nu a fost multa lume la intalnire, nu mai incercam o data?

Roxi, imi dau seama ca ai emotii cu vaccinul, dar ...trece. Eu nu ma duc niciodata singura cu MAria la vaccinat ca ma apuca pe mine plansul.

Va pup
Cornelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Roxa, David nici nu a simtit vaccinul de 2 luni!
Dupa ce l-am facut am iesit in parc, si a dormit 2 ore...dar nu a spus nici "pas"...cu cat esti si tu mai relaxata in privinta asta cu atat va fi si bebe!!!
Stai linistita...

Sinzi si David
Poze cu David la 19luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

quote:
Originally posted by Cornelia
Eu nu ma duc niciodata singura cu MAria la vaccinat ca ma apuca pe mine plansul.



Iar, eu de fiecare data nu m-am putut aduna sa o tin, asa ca le-am lasat pe asistente si eu am stat deoparte, iar daca a plans am luat-o in brate ca si cand plangea din alt motiv.

Cristina si Alexia ( 22 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineatza!
ce furtuna a fost aseara....bine ca acum e soare!
nu imi e mie frica, ca ma stiti "barbata"....sper doar sa nu aiba efecte secundare prea rele.
la noi a inceput gripa....barbata-miu e mort-copt....azi-noapte am fost si infirmiera si "milka"....sper numai sa nu ma ia si pe mine! am bagat in functie mastile, sa il protejez cit pot pe pitik.
fugim la plimbarici!
va dorim o zi super!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marlen_b spune:

Buna fetelor,

A mai coborat putin burtica. Cred ca Andreas se pregateste sa ne cunoasca, in cateva zile. Nu mai are stare; se misca tot timpul, da din picioruse.
In rest, ma simt bine. Astazi m-am apucat sa spal hainutele lui bebe. Sunt asa mici si frumoase.
Nu am gasit saltea. La magazinul de pe langa stadion nu mai fac saltele pentru bebelusi. Mergem prin oras sa cautam.



Marlen - DPN 5 oct.
http://f2.pg.photos.yahoo.com/marlen_hg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marlen_b spune:

Buna fetelor,

A mai coborat putin burtica. Cred ca Andreas se pregateste sa ne cunoasca, in cateva zile. Nu mai are stare; se misca tot timpul, da din picioruse.
In rest, ma simt bine. Astazi m-am apucat sa spal hainutele lui bebe. Sunt asa mici si frumoase.
Nu am gasit saltea. La magazinul de pe langa stadion nu mai fac saltele pentru bebelusi. Mergem prin oras sa cautam.



Marlen - DPN 5 oct.
http://f2.pg.photos.yahoo.com/marlen_hg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Marlen vrei neaparat saltea de alge? Eu am comandat pt David o saltea relaxa f buna! E si aerisita...
July, am pus poze din parc...cred ca le-a actualizat deja...ca eu m-am miscat repede...

Sinzi si David
Poze cu David la 19luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianamaria spune:

Buna ziua,

vedeti ca nu v-am uitat, va citesc in fiecare zi, dar poate n-am ce sa va spun.

-saltea de alge sau de nu stiu ce din cocos (?) se poate comanda la Dodo kids pe bdul Tomis, vis-a-vis de Sala Sporturilor

-am inceput scoala si Tibi este super incantat(inca).

Va pup,
Diana

Mergi la inceput