Mamici din Constanta (16)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

quote:
Originally posted by sinzi_ana
...Maine facem 2 ani de la casatoria noastra...




Wow, Sanziana, se pare ca avem pe zi ce trece mai multe lucruri (aproape) comune!Este vorba despre casatorie, pe langa celelalte mai putin bune, cum ar tatii nostrii cu ale lor "doamne".
Eu cred ca faci pe 30, 2 ani de la casatorie, caci eu fac azi pe 29, 3 ani de casnicie! Suntem destul de aproape! Multa fericire iti doresc si satisfactii!
Eu am avut parte de o zi superba, destul de calda in ciuda celorlalte precedente in care credeam ca va veni iarna. Cat despre eveniment imi amintesc cu mare placere cum a decurs totul. Cred ca diseara avem program special: vizionam casetele de la nunta! Macar atat, ca nu prea ne lasa copila sa ne destrabalam!


Cristina si Alexia ( 22 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dadi_t spune:

Wow, Cristina!

LA MULTI ANI SANATOSI,FERICITI SI SA VA IUBITI MULT!

Tania cuAnduta(14sept'96)+ Bibi(14febr'04)

...albumul fam.Bugy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

quote:
Originally posted by CRIXIA

quote:
Originally posted by sinzi_ana
...Maine facem 2 ani de la casatoria noastra...




Wow, Sanziana, se pare ca avem pe zi ce trece mai multe lucruri (aproape) comune!Este vorba despre casatorie, pe langa celelalte mai putin bune, cum ar tatii nostrii cu ale lor "doamne".
Eu cred ca faci pe 30, 2 ani de la casatorie, caci eu fac azi pe 29, 3 ani de casnicie! Suntem destul de aproape! Multa fericire iti doresc si satisfactii!
Eu am avut parte de o zi superba, destul de calda in ciuda celorlalte precedente in care credeam ca va veni iarna. Cat despre eveniment imi amintesc cu mare placere cum a decurs totul. Cred ca diseara avem program special: vizionam casetele de la nunta! Macar atat, ca nu prea ne lasa copila sa ne destrabalam!


Cristina si Alexia ( 22 iulie 2003)



Cristina tot pe 29 fac 2 ani!!! Am spus maine (ca era 3 noaptea cand am scris mesajul!! si mi se parea ca inca e ieri!)
La cat mai multe aniversari fericite impreuna si voua!!! Sa va bucurati de micuta haioasa! Va imbratisez cu drag...
Hai sa vedem ce mai avem in comun...cati ani are "soata" tatalui tau?
Am fost azi la gradi...postul deja era cald ma astepta, nu a avut loc nici un interviu copiii extraordinari, am facut cunostinta cu ei...o sa am toate categoriile de varsta de la 3 la 7 ani! Era si o fetita in prima zi de gradi care plangea nevoie mare...pe David nu l-am putut lua, am plecat dimineata, nu mancase inca...
Acum tre sa imi fac planificari, hihi, planse cu desene, voi organiza serbari pt la Craciun, Pasti (va invit de pe acum pe toate cu bibicii!!!) o adevarata placere, sunt foarte incantata..iar programul e f permisiv, marti si joi de la 9-12 (nici nu pot sa spun ca lucrez, e mai mult distractie!). Pe David nu il iau la inceput, sa cunosc si eu copiii sa se obisnuiasca si ei cu mine si vom vedea!!!
Dar sunt foarte multumita...nu ma mai trage deloc inima sa invat...si la inceputu lu nov am primul ex! Tata s-a cam bosumflat ca am luat decizia asta si spera ca ma voi mai gandi...
va doresc o zi frumoasa...in ciuda vremii
A! I-am luat lui David tricicleta si e f incantat de ea...a stat 2 ore calare pe ea, de abia l-am culcat

Sinzi si David
Poze cu David la 19luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Sanzi, voi v-ati petrecuit duminica!! Brava la voi! Cum a fost?
Soata lu' tata are 40 sau 41, nu prea stiu exact! E, asta-i viata, cu urcusuri si coborasuri! Important este sa ne tina Dumnezeu capul pe umeri, ca de-o luam razna nu se uita nimeni la noi( valabil si pentru parinti).

Felicitari pentru noul job! Poate te reprofilezi, faci colegiu de institutori lb.engleza, dar sa nu renunti la meseria de baza, ca sistemul de invatamant este la pamant. Am lucrat intr-o scoala si am vazut cam cum stau lucrurile, aveam si legatura cu Inspectoratul, iar acolo dadeam numai de ciudati. Mare grija! La tine este prima impresie ok, poate si pentru ca ai nimerit la privat, ca in rest...

Cristina si Alexia ( 22 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

quote:
Originally posted by CRIXIA

, ca sistemul de invatamant este la pamant.
Cristina si Alexia ( 22 iulie 2003)



Sistemul romanesc de invatamant...nu intentionez sa raman in sist romanesc...
Imi fac "rodajul" aici ca se poate...ai studii de specilalitate..nu ai...nu conteaza...daca esti de acord cu conditiile, salariul mic, ei sunt super fericiti cu tine!

Sinzi si David
Poze cu David la 19luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Roxa imi pare rau de Pitick ca e fomfanit!!! Sper sa se faca cat mai repede bine!
David a tusit si el duminica seara, putin luni, si azi deloc...ma speriasem la inceput, ma gandeam ca a racit din nou (cred ca a fost de la baia in mare de vinerea trecuta) dar acum e ok. Asa ca nu iti face probleme, eu pot doar sa iti spun sa ai MARE grija cu vaccinul, sa il amani cat de mult crezi ca bebeul sa fie complet sanatos! Ba chiar dupa ce ii trece nasucu mai lasa-l o saptamana -doua ca nu se intampla nimic, sa isi revina complet. Eu sunt cu un mare semn de intrebare in ceea ce priveste vaccinul polio, si pentru ca am fost patiti suflu si in iaurt!
Tania ce ne mai povestesti? Cum e la scoala? Bibi ce nazdravanii mai face?
July??? Unde ai disparut?

Sinzi si David
Poze cu David la 19luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianamaria spune:

LA MULTI ANI FERICITI, Sanzi si CRIXIA!
Sanzi - felicitari pentru noul job!

Tibi este la scoala nr.28 (cea de langa Liceul Economic) si ii place foarte tare. Mie mi-e teama sa nu cumva sa se plictiseasca pentru ca el e desteptut (seamana cu mama lui )
Va pup si sanatate multa la bebici,
Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Crix, la multi ani fericiti si voua!!!!
hihihihi Diana brava....asa, asa, lauda copilul!!! lasa ca acum invata mult mai multe lucruri - si mai avansate...
Sanzi, ce ati patit cu vaccinul polio?
fornaiciul mic a dormit bine si acum motzaie din nou, dupa masa...adevarul e ca pe vremea asta...
oricum mergem miine la medic si daca zice ca nu nu il facem si gata.....dar trebuie sa il vada la controlul de 2 luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns July spune:

Multi ani fericiti si inconjurati de dragoste si impliniri,Sinzi si Crixia!Si multe,multe!

Sinzi,n-am stiut ca faci ,credeam ca filmezi,ca sa vezi ce aeriana sunt.Multumesc ptr.frumoasele aprecieri,n-am avut timp sa-ti spun cat de mult m-a impresionat David cu fatzuca lui expresiva.Auzi,tu,sa stai langa mine si sa nu zici nimic de gradiii....Mey,mey,felicitari,sunt mai mult decat convinsa ca ti se potriveste de minune noul job,un Copil mai mare intre copii.Sigur ca vom participa la serbari,excelenta ideea ta,un motiv in plus sa ne acomodam si noi cu gradi.David s-a dovedit un mare fortos c-a trecut cu bine peste tuse.Ii lucreaza sist.imunitar.Insa ar fi bine sa nu-ti mai incerci norocul cu baile in mare.
Diana,mult succes in Marea Aventura lui Tibi!Este clasa 1-a?Sa nu-mi spui ca exact in clasa cu cei mai multi elevi!Am impresia c-acolo sunt multi copii destepti,chiar ieri mi se plangea un parinte ca-i este frica ca fetita lui sa nu se plictiseasca ptr.ca le stie pe toate.Am auzit ca o invatatoare are 35 elevi sau cam pe-acolo si altele vreo 26,ca cei mai multi parinti se-nghesuie la prima,multi dintre ei si-au inscris copii cu interventii,e adevarat?
Crix,mare dreptate ai cu scolile si ciudatii din Inspectorat,Mafie mare!...
Roxana,ce aiurea cu raceala.Nu-i musai sa-i faci vaccinul la 2 luni,important acum este sa-l faci bine.Stii,eu i-am facut Teodorei incepand cu 2 luni Tetracoq-ul,insa am aflat mult mai tarziu ca era bine sa-i dau la 2 luni antipolio- pe gura si urmatoarele luni sa continui cu asta,cica ptr.sterilizarea tubului digestiv,mai ales copiilor nascuti prin cezariana.Dar cred ca stiai,asta vroiam sa-ti spun in legatura cu vaccinul.Am auzit ca nu se mai importa P.-hib,e-adevarat?Sanatate multa tie si lui Ghindu'!
Tania,esti o Femeie tare!Cand ma gandesc prin cate-ai trecut...si inca mai ai putere!

quote:
A fost o zi super faina, la propriu si la figurat.

Dumnezeu da pe masura Sufletului!
Am intrat din nou pe albumul tau,vroiam sa vad poze cu fetele tale,n-ai mai pus,am ramas in schimb muta cu Privelisti si Sentimente...
Mi-ai incantat privirea!Unde-i facuta poza nr.3,aia din restaurant?Si cine-i artistul?
Lauraaa,bine ca sunteti in regula!Nu i-ai sarit la jugulara?Eu sunt moarta de frica cand trebuie sa conduc Tico-ul cu Teo in masina,nici nu vreau sa ma gandesc la un accident,Doamne fereste!Am avut si eu Dacie,pai,mama,stateam linistita cand conduceam.Cum iti mai este cu sanatatea?Ai grija de tine!
Marlen,petrecareatoo,nu mai este mult.Tinem pumnii!Chiar nu-mi mai aduc aminte daca mi-au cerut aia ceva in Foaia de Observatie.Si negresit sa participi la concursul:Cea mai frumoasa gravida!Esti mortala!
Cornelia,ma bucur ca sunteti bine!


Oana,unde esti plecata?Sper ca esti bine!
Lizuca este bine?Ce mai stiti de ea?

Mai sunt cateva zile si-mi voi relua munca.Parca incepe sa ma macine ceva,simt o umbra de tristete ca n-am profitat destul de zilele petrecute cu fii-mea.Am in casa o gramada de treaba,as putea sa i-o las putin maica-mii ca sa fac ce trebuie,nu-mi vine s-o las,vreau sa stau langa ea.Oare cum ma voi putea dezlipi ptr.cele cateva ore de ea?Doamne-ajuta!

Va pupam,July si Tio.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

July, am filmat da, dar am facut capturi de pe filmuletz...pot sa pun si imaginile, dar imi ia mai mult timp si imi e cam lene...
Cand mai veniti in parc? Ne vedem maine dupa 12? Eu ma duc dimineata la fac sa imi iau diploma...(ce-o sa ma mai bombane secretara - daca o fi tot aia de pe vremea mea ca era cam acritura!!!)
Am o mare pb!!! Sunt dependenta de site-ul si nu am timp sa mai invat!!! Mai, si asa trebuie sa mai pun mana pe cursurile alea!!! Ce pot sa fac...stau juma de ora cu cartile in mana, fac testele la comp inca 5 min si apoi tre sa mai verific ce e nou pe !!!! Cum adoarme David tzup la comp!!!
Roxa, cu polio, nici acum nu stiu sigur ce a fost. David fusese putin tusit si totusi ne=a facut vaciinul (la 1 an) si la 9 zile dupa vaccin a inceput cu diaree, voma, febra f mare 40C-41C care nu scadea cu nimic (supozitor, agocalmin),cand stari de rigiditate cand era ca o carpa (Doamne prin ce am trecut atunci!!!), am chemat acasa o pediatra (era duminica) Caliopi de la care auzisem de la mai multi ca e buna, am inceput antibiotic imediat = augumentin, nici un efect, analize de urgenta (suspecta de enterocolita sau difterie, dizenterie) au iesit in regula toate, pediatra lui zicea ca e o enterocolita cu o forma mai urata si sa il trec pe gentamicina, Caliopi mi-a spus ca il suspecteaza de polio...am innebnit! Am cautat tot felul de date pe net despre polio (i-am scris gp-ul meu din uk) si cam asta parea: mild(abortive) polio (reactie de la vaccin-unii copii fac polio de la vaccin - VPO). Caliopi ma batea la cap sa il internez la infectioase, pediatra dadea ca nu are decat enterocolita (ea ii facuse vaccinul unui copil dupa o raceala), gp ca el crede ca e mild polio ...m-am incapatanat sa nu il internez, si dupa 8-9 zile si=a revenit, si in 2-3 saptamani a recuperat ceea ce pierduse!
A fost un cosmar, si am avut o discutie foarte aprisa cu pediatra despre faptul ca iti vaccineaza copilul cu un vaccin care poate fi mortal (1 copil din 2.4 milioane doze de vaccin) si nu iti aduce nimic la cunostinta, riscurile, nu te intreaba daca esti de acord sa il vaccinezi, nu se uita atent sa vada daca e sanatos si organismul in stare sa lupte cu un virus asa periculos...
Sper ca nu te sperii...oricum e mai bine sa il vaccinezi, dar sa fii sigura ca e sanatos...

Sinzi si David
Poze cu David la 19luni

Mergi la inceput