Tagada paternitatii

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns n/a spune:

Felicitari !!! ... da' io-s mai grea de cap la ora asta si n-am prea priceput ce solutie ai ales ... oricum, oricare ar fi, eu ma bucur ca ai renuntat la ginduri si ai luat o decizie in final ... si acum fa bine si 'move on' cu viata ta si traieste-o frumos si bine ... ca un Reiki!!!

ps
Alexandru, ferice de sotia ta, esti un om deosebit!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns reiki spune:

quote:
Originally posted by Sofie

Felicitari !!! ... da' io-s mai grea de cap la ora asta si n-am prea priceput ce solutie ai ales ... oricum, oricare ar fi, eu ma bucur ca ai renuntat la ginduri si ai luat o decizie in final ... si acum fa bine si 'move on' cu viata ta si traieste-o frumos si bine ... ca un Reiki!!!

ps
Alexandru, ferice de sotia ta, esti un om deosebit!!!


Nu ati pricipit? :)))
Adica sunt tatic de doua ori acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n/a spune:

... ce sa fac, asa sunt eu mai sentimentala ... FELICITARI inca o data taticule dublu! ... si sa nu regreti decizia luata, undeva acolo sus e CINEVA care ne vede si ne judeca pentru fiecare gest ... sincer, imi pare rau ca am avut indoieli, acum nu pot sa spun decit ca cei doi copii sunt cei mai fericiti din lume ... Sa va dea Dumnezeu numai bine si sa fiti sanatosi si fericiti! ... si tu sa-ti refaci viata! ... sa nu crezi ca scapi asa usor de noi, o sa fim pe capul tau tot timpul ... stii, ca babele alea de la tara ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia spune:

BRAVO! FELICITARI....

Sa incerci sa-i multumesti pe toti... o tentativa ce se va dovedi imposibil de finalizat.
Lidia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Sa te porti cu ea ca si cum ar fi a ta . CHIAR este a ta !!!
Multa sanatate!
päpä

Sä fim senini!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ortansa spune:

Daca pan'acu nu m-am bagat la sfaturi,de la felicitari nu pot totusi sa ma abtin.Bravos,bravos,bravos!!!!

Cum era emisiunea aia la Romanika...viata bate filmul...huh????

Ortansa-deX mamica crede ca:
E ceva in neregula daca ai intotdeauna dreptate.(Murphy)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bia spune:

Felicitari si asteptam si fotografia micutei alaturi de Mitrut,caci ai acum doi copii,nu-i asa?Putini ar fi ales ce ai ales tu,sper sa fi rasplatit pe masura sufletului tau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudiap spune:

Felicitari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floare de Colt spune:

Draga Reiki,

Nu ma pot abtine sa nu te felicit prntru decizia pe care ai luat-o.
Sa-ti spun cum "vad" eu ca vor evolua lucrurile.
Oricum, nu ma lua prea mult in seama ca eu sunt cam naiva si vad numai partea pozitiva a lucrurilor si imi inchipui ca toti oamenii sunt buni si frumosi si generosi si mai ales ca toti au disponibilitatea sufleteasca necesara pentru a darui fericire si deci a fi fericiti.

Eu cred ca o sa o indragesti foarte mult fetita. Dorindu-ti sa fii prezent cat mai mult in viata fiului tau, inevitabil ai s-o vezi pe minunea cea mica si n-o sa te lase sufletul sa nu te bucuri cand o sa asisti "in direct" la miracolul vietii, vazind-o cum creste, vazind cum se transforma dintr-un bebelus intr-o fetita adorabila, nu ai sa poti sa nu-i zambesti cald si din tot sufletul cand o sa-ti zambeasca, nu ai sa poti sa nu fii emotionat cand ai s-o vezi cat de fericita este cand te vede si ai sa lacrimezi de emotie cand o sa-ti spuna: "ta-ta". Cui ar putea sa-i spuna asa, daca nu tie, cel care gaseste in sufletul lui dorinta de a o lua un brate din cand in cand la inceput stiind ca, chipul celui care este comoara sufletului tau se lumineaza si ochii ii stralucesc de fericire, caci in sufletelul lui curat el crede ca tati o iubeste si pe mica lui surioara, iar mai apoi incetul cu incetul o sa-ti devina draga. Cu cat va creste mai mare va deveni si mai dragalasa iar tu vei descoperii cu uimire ca dragostea imensa pentru fiul tau nu este cu nimic stirbita, ci dimpotriva ai sa constati cu surprindere, cata dragoste poate cuprinde sufletul tau minunat si deosebit si vei constientiza o bogatie sufleteasca extraordinara care te va face sa te simti cu un pas mai aproape de Dumnezeu.
Timpul va trece si tu iti vei dorii sa fii cat mai mult timp in preajma celor doua minuni care iti aduc atata fericire, vei fii antrenat in jocurile lor, ai sa te temi la fel cand oricare din ei se loveste, nu ai sa poti dormii stiind ca oricare din ei este bolnavior si are febra, ai sa fii mandru de orice progres al fiecaruia dintre ei si ai sa il impartasesti cu mandrie de tatic colegilor la serviciu si peste ani cand tamplele iti vor incarunti, iar tu vei fii absorbit de viata ta atat de plina si minunata, va veni o zi cand privindu-i pe cei doi copilasi atat de fermecatori si intregi sufleteste pentru ca nu le-a lipsit dragostea de tata, si pentru ca il au pe cel mai minunat tatic din lume, tu ai sa respiri adanc, ai sa lacrimezi fericit si ai sa spui din tot sufletul:"Doamne, iti multumesc pentru tot ce mi-ai daruit si pentru tot ce imi daruiesti in fiecare clipa."

Unde este mama in aceasta poveste? Este alaturi de voi fericita, impacata, linistita ca cei doi puiuti ai ei, au in egala masura dragostea unui tata incantator. Ce va descoperii in sufletul ei? Va descoperii ca dragostea pentru acel om minunat care este un tata atat de complet si incantator pentru copiii ei, nu a murit deloc ci este mai vie si mai puternica ca niciodata si va constata cu surprindere ca el nu a incetat niciodata s-o iubeasca.

Ti-am spus doar ca la mine toate scenariile sunt pozitive si au un final fericit, pentru ca eu continuu sa cred atat pentru mine cat si pentru ceilalti, ca noi ne facem viata si poate fi asa cum ne-o dorim. Nimeni nu ne baga fericirea in traista, dar daca noi suntem siguri ca o avem si ca o vom avea, atunci tot Universul lucreaza pentru noi.
Stiu ca tu esti un barbat cu o personalitate puternica si ca probabil o sa ma trimiti sa scriu povesti nemuritoare, dar o sa-mi asum riscul si o sa postez acest mesaj, pentru ca ma bucur pentru decizia pe care ai luat-o, pentru ca mi-am permis sa visez frumos pentru voi si pentru ca absolut intotdeauna spun ceea ce gandesc, chiar daca pare de o naivitate, demna de grupa mica.

Va doresc multa fericire si multa putere pentru a face ca toate visele voastre frumoase sa se implineasca.

Camelia




Deschide poarta sufletului si vezi in tot ce te inconjura splendoarea lui Dumnezeu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale spune:

Ma bucur foarte mult pentru tine, reiki! Intr-adevar este nevoie de mult suflet ca sa alegi ceea ce ai ales tu.

Uite, am gasit o poezie pentru tine.

Sa poti sa crezi
Cind unii te insala,
Sa te ridici
Cind altii te doboara,
Sa poti pastra
Cind altii vor sa alunge,
Sa rizi chiar daca
Sufletul iti plinge,
Si cald ramai
Chiar daca afara ninge,
Aceasta-i arta
De a invinge!


Sa fii fericit!

Mergi la inceput