Mama sau tata?

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Delia spune:

Codrin a spus la inceput de cateva ori mama dar acum spune numai tata, tata in sus si-n jos iar mama numai cand e necajit...iar eu necajita tot timpul (in privinta acestui aspect) spre bucuria imensa a lui tati .

Delia si Codrin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymellda spune:

mama - pe la vreo 8 luni, cred.


Alina si Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara26 spune:

Mara mea a spus prima data tata la 9 luni,apoi a luat o mica pauza.Nu cred deloc in superstitiile privind chestia asta.Acum la 11 luni spune si mama.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piskot spune:

Fetita mea a spus prima data TATA si nu m-am supara....apoi a inceput sa vorbeasca din ce in ce mai bine si acum, desi are 3 ani, in unele cuvinte nu-l spune bine pe "C" asociindu-l cu "T", asa ca de cele mai multe ori "CACA" suna a "TATA"

Piskotel si Ruxybel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florina spune:

TATA...Dar si atunci, ca si acum : vrea doar la mine in brate...Si are 15 kile!!!!

Florina

quote:
Originally posted by m34

Nu am BB, dar fetita unor prieteni a zis tata pana aproape de 1 an si jumatate, cand a zis si mama. Va dati seama ce bucurie pe mamica ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochinegri spune:

quote:
Originally posted by Delia

Codrin a spus la inceput de cateva ori mama dar acum spune numai tata, tata in sus si-n jos iar mama numai cand e necajit...iar eu necajita tot timpul (in privinta acestui aspect) spre bucuria imensa a lui tati .

Delia si Codrin


Exact la fel si la noi !!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Baietelul nostru nazdravana spus prima oara "tata" si tata a fost super incantat.Are 1 an si 8 luni si il cheama DRAGOS.Este tare neastamparat si istetel.Salutari la toti care citesc mesajul!

alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia spune:

Eu am invatat in facultate ca toti copilasii spun prima data "tata",fara legatura cu tatal.Si uite-asa tatii romani sunt pacaliti.

Lia&Andrew

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaRosu spune:

quote:
Originally posted by Lia

Eu am invatat in facultate ca toti copilasii spun prima data "tata",fara legatura cu tatal.Si uite-asa tatii romani sunt pacaliti.

Lia&Andrew



Asa o fi, ca Ania tot TA-TA o zis prima data si kiar ca fara legatura cu ta-su... caruia ii zice acuma ATI iar mie-mi zice AMA, iar cind e jale mare, o doare ceva, se loveste sau o cearta ta-su vine fugutza MAMA-MAMA

Dana
And, yes, I am a blonde!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaD spune:

Fetita mea a spus prima data tata si de asemenea tot neamul a zis ca al doilea va fi baiat.Mai avem putin si vom afla.

Mergi la inceput