Mama sau tata?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns jade spune:

mama, pe la 6 luni, dar in scurt timp a urmat si tata. a avut dupa aceea perioade de timp in care il spunea numai pe unul dintre ele.
Mada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darius spune:

BEBELUSUL MEU A ROSTIT PRIMA OARA "BABA",IAR BUNICA SOTULUI MI-A SPUS CA NU VOI MAI AVEA COPII.IRONIA SORTII,IN URMATOARELE ZILE,AM AFLAT CA SUNT INSARCINATA!SOTUL MEU IN CULMEA FERICIRII,DAR TRAGEDIE,AM PIERDUT SARCINA LA 6 LUNI(ACUM 7 SAPTAMANI).NU SUNT SUPERSTITIOASA,DAR .......MA INTREB,OARE A AVUT DREPTATE?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tincutza spune:

Pitzi a noastra a zis, pe la 6 luni, un MAMA maare si clar, si de atunci nu-i mai tace gura...
Cel mai clar il zice pe TATA (bineinteles, clasic), de-l lasa pe al meu sot cu ochii "aburinzi" de mandrie.

Miki si bebe Pitzi

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns admin spune:

Acest Poll a fost plasat si pe prima pagina a site-ului!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acs spune:

Maria a spus prima oara tata, de fapt un fel de ta-ta-ta. Mama a spus dupa vreo 2 luni.

Manuela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

Pe la 7 luni a zis ba-ba, iar dupa o saptamana a zis mama... la 9 luni a zis tata. Michael cand l-a auzit i-au dat lacrimile, sa va spun cu a fost de s-a emotionat asa de tare bietul tatic. Nu il vazuse o zi intreaga iar seara a zis ca vrea el sa ii de sa manance la Julian. Cand era pe la jumatatea mese se intoarce copilul si se uita direct la el si sice: " Tata papa" si a cascat o gura mare mare... dupa care se intinde si incearca sa il pupe pe Michael. A fost asa de emotionat de i-au dat lacrimile... in momentul de fata zice tata de cate ori il vede... iar mama numai daca se loveste sau il doare ceva.
Gabbriela & Julian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_ spune:

Andy a zis pe la 6 luni jumate TATA, avea o perioada in care numai cuvantul asta il rostea. Pe la 7 luni jumate la apucat cu MAMA,tot asa o perioada. Acum la 9 luni zice numai TATA,BEBE,DA.
pupici

Dana&bb Andy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bagoiu spune:

Gabriel a spus MAMA pe la vreo cinci luni si pana pe la un an si ceva si eu si taica-sau eram MAMA.
Sofia tot pe la cinci luni a zis mama, dar nu a insistat. Acum (are 9 luni juma')zice MAMA doar cand e foarte suparata, iar TATA striga cat o tin puterile, si cu adresa si fara. Tat'su, evident,e topit tot dupa fata lu' tata.
Observ ca multi bb-i zic MAMA numai la suparare, iar chestia cu "daca zice mama urmatorul e fata, daca zice tata e baiat" nu cred ca e adevarata, stiu multe alte cazuri in care nu s-a potrivit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Freia spune:

nu stiu daca a fost o greseala sau nu, dar Alexa a zis ma-ma la trei luni si o saptamana (adeca acum cateva zile :))... eu l-am luat de bun si am plans ca un copil, gandindu-ma cat s-a chinuit sa-mi faca si ea un cadou de ziua mea. Greseala sau nu, pt mine asta a fost primul ei cuvant.

Freia si bebe Alexa

http://community.webshots.com/user/freia_ro

Mergi la inceput