Mama sau tata?

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anamaria-Livia spune:

Ha, clar ca a zis "tata" si inca destul de devreme, pe la cinci luni, de ne minunam toti de el. Iar eu, in plus, muream de ciuda, ca statea cu mine toata ziua, pe "tat'su" il vedea cind si cind, din cauza programului de serviciu, si cind e sa vorbeasca, tot pe el il striga!!!!???
nu-i vorba ca si acuma tot lipit de tata este, pot sa-i fac eu tot felul de jucarele, daca el apare in zona, Andutzul meu (adica Andrei)nu mai vede pe nimeni si nimic.

VI SE PARE DREPT, FETELOR?!?!?!?!!?



Anamaria si bb Andutzu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Baietelul meu a spus mai intai MAMA!

Cristina si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Manuc spune:

Costin a spus tata mai intai, si dupa mai mult timp mama. La un moment dat ii spunea mama lui tati de cate ori acesta il certa.

Manuela si bb Costin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirunaa spune:

Cel mic al meu n-are decat 7 luni si a zis o singura data cand era tare suparat, "mama"...ma indoiesc insa ca a vrut sa-mi transmita constient supararea lui:))

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxi spune:

Clara a spus prima oara ma-ma, la 6 luni, dar nu cu adresa, ci fiindca era suparata. A spus asta vreo trei zile si gata, pana pe la 8-9 luni cand a spus primul cuvant cu adresa: adresa lui taica-su, TA-TA, si cu o intenatie atat de frumoasa, parca cu mirare, uimire si dragoste. Abia dupa un an mi-a spus si mie MA-MA. De pe la un an si 2-3 luni, a inceput sa ne zica la amandoi mami si tati.


Ruxi si Clara pisicuta, 1 an si 5 luni
Implinirea cea mai mare pentru o femeie este acea de a fi MAMA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreutza spune:

Octaveatza a spus prima data clar si tare:MAMA
Apoi a dat-o pe tata si l-a tinut destul de mult.
Andreea si Octaveatza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

DRAGOS A SPUS PRIMA OARA MAM-MAM SI APOI CORECT MAMA.SALUTARI TUTUROR!

alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

la inceput a fost ma-ma-ma-ma,dar doar atunci cand avea vreo durere si plangea strigandu-ma(asta se intampla pe la 5-6 luni cand au inceput sa-i creasca dintisorii).apoi a urmat TATA foarte clar si raspicat,in special in momentele de chef si veselie.acum Ioana noastra are aproape 14 luni si ne maia o pauza si tatuie toata ziua de nu ne mai revenim din fericire.
virginia si ioana alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AC spune:

A mea zice papa... Eu vorbesc cu ea romeneste... haide pui vino la mama sa-ti dau papa...Si tati frantuzeste...papa in sus papa in jos...
Oare ce o fi vrand ea sa zica?

Anne-Sarah si mamica sa Andreea

Mergi la inceput