Cu incredere, spre Canada... (partea I)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pork spune:

350 USD...linkuri nu stiu de unde sa va dau...cautati eventual la Malev...sau vedeti pe www.vista.hu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

quote:
Originally posted by pork

350 USD...linkuri nu stiu de unde sa va dau...cautati eventual la Malev...sau vedeti pe www.vista.hu



Ce bine daca unii n-ar vorbi neavizat.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pork spune:

...cum neavizat mami ?...adica vad cu ochii mei ofertele in vitrine la agentii...am cunostinte care vin in fiecare an in Ro cu 400 $ dus intors bilet de o luna cu data fixa de intoarcere...si vorbesc neavizat...de fapt sunt fraier ca va dau detaliile astea...stric orzul pe gaste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

inainte de a iesi foc si para va pot spune ca si noi am luat teapa asta cu biletele( isi fac reclama la zboruri interne cu 50 euro, de ex): preturi mici, FOARTE mici DAR!!: fara taxe de aeroport (pot ajunge la 100$/bilet sau chiar mai mult), biletul e numai dus (dus-intors nu e dublu dar e oricum mult mai mult) asa incat in final ajungi la niste sume de te doare capul. Ca sa nu uitam ca dolarul canadian e mai mic decat cel american, daca nu ma insel tb inmultit cu 1,5 la paritate, nu?
Drum bun!

Cristina, mamica cu burtoaie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

quote:
Originally posted by pork

...cum neavizat mami ?...adica vad cu ochii mei ofertele in vitrine la agentii...am cunostinte care vin in fiecare an in Ro cu 400 $ dus intors bilet de o luna cu data fixa de intoarcere...si vorbesc neavizat...de fapt sunt fraier ca va dau detaliile astea...stric orzul pe gaste



Pork,

Retrage-te elegant...ca nu stii ce vorbesti, lasa-ne cu cunostintele, pls...nu stiu ce vezi matalutza in vitrine....dar mai priveste o data, cu atentie de data asta....cat priveste site-ul de mai sus, l-ai si studiat? De informatii eronate nu cred sa aiba cineva nevoie pe aici...rezuma-te ori la orz, ori la gaste ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandra spune:

Intr-adevar, si la KLM Romania sunt preturi bune, in perioada toamna-iarna, pentru bilete inchise, cu data intoarcerii in cel mult 30 de zile de la data plecarii. Problema este ca biletul trebuie cumparat in Romania. Daca il iei din Canada este foarte scump.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

Si vreau sa mai adaug ceva....pentru ca familia mea a venit de 4-5 ori in Canada anul acesta...una e sa iei biletul din Romania, si cu totul altceva sa-l iei din Canada!

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pork spune:

...da mami am studiat siteul si am si fost la ei la agentie in Budapesta de unde mi-am luat bilet...daca iei din Ro platesti totul in euro ...adica scumpitre brusca cu aproape 200 USD

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

Scuza-ne ca nu mergem si noi la acea agentie din Budapesta, Pork....mai ales cand plecam din Canada in RO...iti voi ignora mesajele ulterioare, nu de alta sa nu facem aceasi atmosfera ca pe alte forumuri, okay?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pork spune:

...vai scuzati, scuzati....ca m-am amestecat in afacerile onorabililor "canadieni". Voi mai spune doar atat...anul trecut mi-au venit niste prieteni din Hamilton (Canada) si au spus ca au platit dublu fata de alte dati...adica 800 USD.
Mai sti pana la urma poate calatorim noi din NZ in Ro si invers mai ieftin....un lucru e sigur...sunteti aceeasi peste tot....

Mergi la inceput