Beutura la casa omului.

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nadina spune:

Un vin varsat bun gasesti si la Anca-Panca si Iurie Darie in Floreasca.
Daca e reclama, puteti sa stergeti ce am postat.
Cate un pic,pic, pic
Nadina

"Poate pentru lume esti o singura persoana, dar pentru o anume persoana esti intreaga lume"(Marquez)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilach spune:

quote:
Originally posted by Cristina

Uauuuuuuuuu, PINOT NOIR DE MURFATLAR (de la Metro)



Cristina&Sanziana




Nu de la Metro...la noi a dat faliment...dar la orice magazin tinut de rusi sau arabi crestini gasesti...
Visinata facuta in casa...anul asta nu au fost visine la noi si nu am facut...poate la anul...dar am cumparat din duty free
Cognac...din cind in cind...






"Un sfirsit e un inceput..."

ella& laura,andrei,andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucami spune:

Mai oameni buni nu oi fi eu bautoare de alcoluri, dar iacata-ma-s si pe la subiectul asta prezenta. Eu de cate ori vin in Jp aduc de acasa vreo 3-4 sticle de Cotnari. Parintii mei fiind din Iasi dau o fuga pana in Contnari si se aprovizioneaza de acolo serios. Stiu ca magazinul de vinuri din Cotnari nu e cine stie ce, dar are taica-meu oamenii lui de legatura care lucreaza in bransa si care daca isi primesc partea dau ce au mai bun. Si inca ceva : cand vrem tuica sanatoasa de prune si vin vechi tot pe taica-meu il trimitem la un schit de pe langa Piatra Neamt. Au calugarii aia un vin si o tzuica de te scoala din morti

Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns e-Marius spune:

Ca vinuri, Grasa de Cotnari si Tamaioasa de Cotnari
(pe acesta din urma vi-o recomand).
Se gasesc cam peste tot, atentie insa sa fie vinuri originale ( mai mult de jumatate din cele vandute sunt piratate!).
Noi luam de la Metro pentru garantia originalitatii.

Personal as prefera un vin rosu dulce spre foarte dulce, dar inca nu am gasit ...
Poate ma ajutati cu un sfat, ce vin si de unde ?

Sotia mea mai savureaza (destul de rar) cate o jumatate de deget de Grand Marnier cu cordon rosu - e un lichior de portocale deosebit, pentru doamne. La noi nu am vazut, i-l cumpar din Duty Free din aeroport (in Charles de Gaules e cel mai ieftin).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leda spune:

Pinot Noir de la Vincon ; Traminer Rose de Recas; si muuult vin alb demisec. Dar cea mai buna e Margheritta ( 20% Tequila; 40% Triple Sec; 20% suc de lamiie, peste gheata si o felie de lamiie).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zizee spune:

vinuri rosii si seci, cit mai seci.
cind sintem in ro preferam merlot-ul de la murfatlar si inca vreo doua noi, ceva millenium nu stiu cum le zice. incercam adeseori diverse vinuri (de cele mai multe ori rosii) din cele mai nebanuite parti ale lumii.
insa dupa masa e binevenit intotdeauna un cointreau ori un courvoisier.
'ai sa traim!
z.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

quote:
Originally posted by leda

Dar cea mai buna e Margheritta ( 20% Tequila; 40% Triple Sec; 20% suc de lamiie, peste gheata si o felie de lamiie).


Margarita rules!Da' sa nu uiti de sare pe buza paharului ca-i piere tot farmecul.
Io-te si "marjika"s-o-nfruptat un pic ca masa nu stia ca-i si el pe-acolo


Irina & Vevemica & margica din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucami spune:

Mai beutorilor si beutoarelor ia uitati aici un site fain care cred ca o sa va lase invitatii pe spate http://www.cocktails.freehost.ro/catalog.html E foarte fain si unele idei le-am pus si eu in aplicare. Uite drace cum ma dau de gol si spun ce fac atunci cand e barbate-meu la munca Offf viatza!!

Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

Si uite asa, Reiki, ti-or dat fomeile multe si varioase raspunsuri cu despre beuturica.... Barbatii, neam...ca ei nu bea, ca noi.....


V.

veni, vidi, Victorie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns reiki spune:

quote:
Originally posted by Victoria

Si uite asa, Reiki, ti-or dat fomeile multe si varioase raspunsuri cu despre beuturica.... Barbatii, neam...ca ei nu bea, ca noi.....


V.

veni, vidi, Victorie!


Ce nu bea barbati? APA? Hi, hi, hi.

Mergi la inceput