Pot simti copilul la 10 saptamani ??!

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Giana, asteptam vesti!

Alina ,mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)
www.flickr.com/photos/15354374@N06/show/

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giana spune:

Si dimineata am incercat sa intru insa n-am avut deloc semanal la net.

Acum am venit de la medic.M-a vazut,am facut si echo..am 9 saptamani si 6 zile nu 11 aproape.Nici nu se punea problema de simtit bebe...clar nu a fost el. L-am vazut......misca o gramada acolo in burtik insa nu simteam nimik...desi dr. a apasat ceva.

Ce sa spun...nici acest medic care in timpul operatiei a fost foarte increzator nu s-a aratat prea de acord cu o sarcina dupa asa o scurta perioada(avand in vedere ca-i a 3-a). Am mers si cu foile de externare din spital de la cezariana si s-a mai consultat cu inca un medic...foarte greu de decis.Nu mi-au dat nici un verdict,insa au spus sa merg si la d-na Dascalu(acel echografist bun de care va spuneam) care are si aparatura muult mai moderna si dansa va vedea exact cum arata in momentul de fata uterul meu.

Maine dimineata am programare la echo si am de gand sa mai vad un ginecolog inainte de a lua decizia.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giana spune:

Oricum ar fi...voi fi impacata. Va multumesc ca m-ati facut sa-mi dau seama ca de fapt il vreau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Giana, eu as recomanda un echo la Dna Dr Ciufu.
La ce ginecolog mai mergi?



Alina ,mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)
www.flickr.com/photos/15354374@N06/show/

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy spune:

buna, Giana, sarcina usoara si bebe sanatos iti doresc.Din cate stiu eu dupa o cezariana este bine sa treaca 2 ani pentru ca sa aiba uterul timp sa se refaca.Nu stiu daca pentru a treia este la fel aceasta marja, dar cred ca da. Spun asta pentru ca vad la semnatura ta ca cel mic e nascut in 2007, deci ai cei 2 ani minimi , iar pana la nasterea uramtoare ai avea 3. Deci sanse sunt.Acum si Doamne Doamne sa vrea, adica acest copil sa-i fie sortit sa se nasca, si f´va fi bine.Eu am sperante pentru ca daca nu aveai acele crampe sa spunem, care sa te faca sa-l accepti inainte de a merge la eco, poate ca reactia ta ar fi fost sa-l scoti, iar el nu ar mai fi acum.Dar toate se intampla cu un rost pe lumea asta si nimic nu e intamplator.
Multa bafta , dar totusi nu te grabi sa-l scoti ,macar incearca si daca e sa nu fie macar nu ai constiinta incarcata.
Sa fie bine iti doresc.



roxy mamica lui Alex (17 august 2007)si Cristi (05 iunie 2000)



http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?sqldtl=366&page=1

http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=roxy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giana spune:

Citat:
citat din mesajul lui lulu77

Giana, eu as recomanda un echo la Dna Dr Ciufu.
La ce ginecolog mai mergi?



Alina ,mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)
www.flickr.com/photos/15354374@N06/show/

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"



Nu m-am hotarat inca asupra unui alt ginecolog insa ma gandesc sa merg la Dr. Dantes. Am o prietena care a nascut cu dansul si stiu ca a fost foarte multumita mai ales ca a fost si o sarcina cu probleme.
Referitor la echo...in Dascalu am cea mai mare incredere.Orice ar spune altcineva eu stiu ca ea vede cel mai bine ce-i acolo.Ea VEDE!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giana spune:

[b]Roxy, am mai spus...la mine nu ar fi doar a 3-a cezariana...am uter infantil si retrovers.Asta inseamna ca uterul meu este din nastere foarte mic si mai ales ca am avut 2 cezariene,ultima in urma cu 2 ani,sunt mari sanse de rupere.Motivul ar fi ca-i mic el.
Chiar...medicul de azi a spus ca am avut noroc ca am dus 2 sarcini la bun sfarsit cu copii de 3 kg(normali)...sunt slabe sanse cu astfel de uter.Din acest motiv s-a intins atat de mult la sarcina trecuta incat se vedeau prin el capul copilului si lichidul amniotic.

Acum...ce sa zic,sunt impacata.Am sa fac tot posibilul sa tin sarcina atata timp cat nu-mi pune viata in pericol.Maine ved exact la echo cum sta treaba.Daca imi da unda verde de la echo merg si la alt ginecolog...dar sa vedem ce spune. A inceput sa ma intepe jos de tot cam des si cam tare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Cati medici ti-au spus ca ai avea uter infantil? Eu nu ma iau dupa o singura parere, ca am auzit destule " perle" de la medici, deci ar fi bine sa ai mai multe pareri.


Crinuta si Rayan

Fara Dumnezeu nimic nu e.
Cine se increde in sine, cade rau!

www.youtube.com/watch?v=4L0eM4tODYc" target="_blank">Asculta




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giana spune:

Ca asi avea uterul infantil mi-a spus medicul meu si mi-au confirmat ieri ceilalti doi care m-au vazut la echo.Bine,ca unul dintre ei a fost si in sala de operatii la ultima cezariana. Si chiar de-ar fi sa nu fie infantil sa spunem...se stie ca 2 medici au 2 pareri diferite de obicei...este important faptul ca el la termenul sarcinii era foarte,foarte subtiat. Asta avand in vedere ca n-am facut nici un chiuretaj in viata mea ci mai avusesem doar o sarcina inainte.Aaa...si la prima operatie nu am auzit de asa ceva...de ce? nu stiu...poate in timp s-a subtiat.Iar,nu vad motivul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Giana, in conditiile astea, un avort poate fi mult mai periculos decat o sarcina bine urmarita ....Sa dea Domnul sa te intorci plina de incredere de la eco.
Si nu uita, niciun doctor nu are dreptul sa decida in locul tau.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput