Pot simti copilul la 10 saptamani ??!

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Georgiana, ti-am vazut printisorii, sunt absolut minunati!
Ce par super are Luca.
Doamne ajuta, sa fie totul bine, si cum iti doresti!

Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda...
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!
Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Aprinde o lumanare in memoria Almei.
Viata merge inainte...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aniska80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Giana

Ca asi avea uterul infantil mi-a spus medicul meu si mi-au confirmat ieri ceilalti doi care m-au vazut la echo.Bine,ca unul dintre ei a fost si in sala de operatii la ultima cezariana. Si chiar de-ar fi sa nu fie infantil sa spunem...se stie ca 2 medici au 2 pareri diferite de obicei...este important faptul ca el la termenul sarcinii era foarte,foarte subtiat. Asta avand in vedere ca n-am facut nici un chiuretaj in viata mea ci mai avusesem doar o sarcina inainte.Aaa...si la prima operatie nu am auzit de asa ceva...de ce? nu stiu...poate in timp s-a subtiat.Iar,nu vad motivul!



GeorGiana de Stefan Daniel (17 august 2005) si Luca Serban(6 iulie 2007)


www.gianadedu.shutterfly.com/action/" target="_blank">POZE


*** Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte. ***
Michael Levine



Buna dimineata!
Giana faci cum consideri tu si sotul tau,cum va dicteaza inima,dar ai grija ce decizie iei sa nu regreti mai tarziu!Cat despre dr Dascalu,mai cauta...si eu am crezut la fel ca tine ca e f buna,pana anul trecut,cand m-a speriat spunandu-mi ca am un fibrom,ca nu o sa mai raman insarcinata si multe chestii aiurea.Am un baietel de 6 ani jumate si uite ca sunt insarcinata iar,in 10 saptamani,fara a face vre-un tratament.,fara a avea de fapt nici un fibrom sau alte probleme!Faci cum vrei tu dar eu zic sa mergi si la alt ecograf in afara de d-na dr Dascalu!
Sanatate multa si sa auzim numai de bine!pupici!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Giana, si eu ma abtin in privinta dr Dascalu...nu am o parere extraordinara.
E alegerea ta, pana la urma.

Alina ,mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)
www.flickr.com/photos/15354374@N06/show/

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madamar spune:

Giana, am fost foarte impresionata de ce scrise de fetele de aici! Sunt mindra de voi si de decizia ta de a pastra copilul! Asta ne face sa ne simtim demne de feminitatea noastra, aparent fragila! Nu te lasa convinsa de o singura opinie, trebuie sa vezi ce spun si alti medici! Nu intotdeauna cei mai renumiti au si "vederea" cea mai buna.
Iti spun din experienta recenta a subsemnatei: imi doream sa ramin insarcinata, nu s=a intimplat in prima luna in care am programat si un mare profesor din Iasi mi=a spus ca trebuie sa apelez la inseminare artificiala, exact in luna in care, cu citeva zile in urma concepusem.
Imagineaza-ti ce am putut simti in momentul in care testul de sarcina s-a pozitivat in cel mai neasteptat moment, dar atit de dorit.
Sunt la prima sarcina, in aproape 10 saptamini, ma bucur nespus de minunea din mine si... evident ca am schimbat marele profesor pe un medic despre care nu am auzit sa faca gafe, dar care sa ma respecte si sa imi acorde timp!

Nushulica si voi, rrestul fetelor, va felicit pentru sustinerea pe care ati aratat-o Gianei, eu abia azi am citit tot si am pliiins...:). Am si o intrebare, fiind abia la prima sarcina... va dati seama ca stiu destul de putine: ce e aia SCOICA:p???

Pupici si sanatate!



Mary 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Mary, SCOICA este scaunul de copii ptr masina( si nu numai) , recomandat de la vatsra de 0 luni.
Eset f util, ptr plimbariel cu masina, ptr tinut chiar si incasa si mutata copilul dintr-un loc in altul. Ceva de gen : http://www.bestreclama ilegala - avertizare/p-1865-cos-auto-creatis-fix.aspx



Alina ,mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)
www.flickr.com/photos/15354374@N06/show/

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

DA ,moderatorii au considerat reclama.
Da un search pe google dupa scoica/cos auto si gasesti imagini, explicatii.

Alina ,mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)
www.flickr.com/photos/15354374@N06/show/

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Ce ai facut azi la doctor???Ce ti-a zis???

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)
Ingeras mic,mami,tati si Bea nu te vor uita niciodata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madamar spune:

GIANAAAA!!! Sa ne spui si noua ce ai facut astazi!!! Suntem tare curioase!
Doamne ajuta!si lumineaza medicul, sa vada solutia buna pentru tine si bebe tau!

Merci mult lulu77 pentru lamuriri! Am primit un link de la cineva, catre site-ul chicco... nu costa deloc mult 2600 lei.. un kit complet, de vreo 3 piese... toate-s asa expansive???...psihic nu m=am pregatit pentru preturile astea, ...zau!

Pupici si multa sanatate

Mary 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Mary, nu e musai sa cumperi Chicco, ce naiba!
Sunt cosuri auto si al 200-250 ron ....
Carutul la fel de bine il poti cumpara separat, de la alta firma, si sa fie util pana incolo, spre 1-2 ani.

Alina ,mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)
www.flickr.com/photos/15354374@N06/show/

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giana spune:

In sfarsit putin timp...acum imi trag sufletul,am avut o zi...dar sa nu va tin in suspans.

Am fost la echo si asa cum banuiam situatia nu-i roza.Col scurt(2,5cm) si foarte putin deschis in interior. Uterul este in zona operatiei foarte subtire.
Cu toate astea nu m-a speriat si nu m-a trimis direct la intrerupere.Sunt sanse sa duc sarcina la bun sfarsit.Dar...fara cerclaj nu poate fi vorba. Chiar si cu cerclaj nu-mi poate garanta nimeni ca va fi ok pana la sfarsit.
Ce sa spun...deja sotul meu incepe sa bata in retragere...si-l inteleg pe de-oparte...un cerclaj ma va imobiliza la pat practic...cine va sta cu copii? azi practic am plecat cu amandoi dupa noi...pur-si simplu nu am cu cine sa-i las nici 30 de min

Imi doresc puiul..imi pare atat de rau ca nu l-am vrut de la inceput...

Trec de la disperare la extaz si cred ca-am s-o iau razna cat de curand....

Acum eu trebuie sa ma gandesc...ori fac cerclaj si...nici eu nu stiu cum va fi dupa,ori renunt la bb...ingrozitooor!


Mergi la inceput