Pot simti copilul la 10 saptamani ??!

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giana spune:

Medicul care ma va vedea este cel care in timpul operatiei a spus sa stau linistita ca el a mai vazut cazuri din-astea si ca va fii bine la o a 3-a sarcina.Insa ca va trebui sa stau mult in pat,sa am mare,mare grije.

Medicul meu este plecat din tara si acesta ii tine locul...Orice ar spune si acest medic eu mi-am facut programare la cel mai renumit echografist din C-ta(si din Buc vin la dansa) pt a vedea situatia uterului meu si sa-mi spuna ce sanse sunt. In acest medic am mare incredere si voi tine cont de parerea dansei la final.

stiu ca 11 saptamani este mult,durerea este la fel de mare si la 5 sau la 8 ca si la 11-13.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

Citat:
citat din mesajul lui Giana
stiu ca 11 saptamani este mult,durerea este la fel de mare si la 5 sau la 8 ca si la 11-13.



GeorGiana de Stefan Daniel (17 august 2005) si Luca Serban(6 iulie 2007)


www.gianadedu.shutterfly.com/action/" target="_blank">POZE


*** Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte. ***
Michael Levine







ma bucur ca ai realizat asta.

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea unui Licurici

Bazar pt Mihaita

ambitioasa
Infertilitatea este o boala


Sa fii domn e o-ntamplare, sa fii OM e lucru mare


Ce-ai sa faci cu atata ura daca viata isi inchide maine portile??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Giana,

nushulica ofera carutul si scoica, eu iti ofer un patut si se mai gasesc si hainutze.

SA TRAITI, SA FITI FERICITI SI S AVA BUCURATI DE COPII!
CRIZA TRECE!

Alina ,mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)
www.flickr.com/photos/15354374@N06/show/

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

pe mine m-a determinat sa mai fac ACUM un copil (desi situatia nu e roz nici la mine, n-avem casa, stam cu chirie) niste vorbe, simple, dar pline de adevar:
FIECARE COPIL VINE PE LUME CU PAINEA LUI!sau
CAND DUMNEZEU DA O BURTA, DA SI O TURTA!

eu nu-s prea religioasa, insa am avut o revelatie cand le-am auzit, motiv pentru care acum sunt insarcinata in 6 saptamani.

nu-ti fie rusine nicio clipa sa primesti lucruri pentru copilul tau. sa-i iei viata - desi ti-l doresti - ar fi o rusine coplesitoare.

ma bucur din inima ca ati ales sa pastrati copilasul, peste 9 luni n-o sa-ti mai poti inchipui viata fara el/ea.

sa fiti sanatosi, ca restul se rezolva de la sine. sarcina usoara, te asteptam la odisee .

_

Mami de pui nazdravan (2/9/07) + 6+
Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Ce diferenta ar fi daca l-ai simtit sau ai simtit altceva? El e viu, traieste si creste in tine....; nu-i curma viata, te rog.

Crinuta si Rayan

Fara Dumnezeu nimic nu e.
Cine se increde in sine, cade rau!

www.youtube.com/watch?v=4L0eM4tODYc" target="_blank">Asculta




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui Giana

Ma simt ciudat pentru ca sincer,nimeni nu m-a ajutat pana acum.Nu credeam ca lumea este atat de ...deschisa la nevoile altuia,de buna.

Este adevarat ca doar trecem printr-o perioada grea si sunt sigura ca vom iesii din ea la un moment dat.Cu prieteni ca voi viata pare mai roz azi

Sincer,de-ar fii sa las bebeul cu siguranta fara ajutor n-asi putea,nu vad oesirea,poate va veni pe parcurs.

P.S. Bagasem la vanzare hainutele de baietei pe care le pastrasem...m-am razgandit,nu le mai vand. am sa le dau si eu la ajutor umanitar unde spuneati voi.Am aruncat un ochi si am ramas impresionata.Dar astept pana marti cand merg la dr sa vb cu el sa vedem





GeorGiana de Stefan Daniel (17 august 2005) si Luca Serban(6 iulie 2007)


www.gianadedu.shutterfly.com/action/" target="_blank">POZE


*** Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte. ***
Michael Levine









Iti trimit eu haine de la fii-miu pt primii 2 copii, Se vor gasi si alte mamici sa iti trimita una, alta, macar cu imprumut.

Crinuta si Rayan

Fara Dumnezeu nimic nu e.
Cine se increde in sine, cade rau!

www.youtube.com/watch?v=4L0eM4tODYc" target="_blank">Asculta




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui XIO

Citat:
citat din mesajul lui mianna

Citat:
citat din mesajul lui XIO


La o sarcina mai mica de 16 nu se pot simti si asta este un fapt dovedit stiintific, prin teste , monitorizari , statistici samd.



...sau nu:

"Although you will not be able to feel anything yet, at approximately six weeks, your unborn baby will begin making movements and moving around in your uterus. Ultrasounds can detect this movement much earlier than you will be able to feel it. There is not an actual magical week that you will feel your baby move for sure. Most women will feel their baby's movements by week 20, although some have reported feeling the first fetal movements as early as 12 weeks and as late as 26 weeks."

(asta daca n-au fost suficiente doamnele care au spus pe acest topic ca li s-a-ntamplat si mai devreme de absoluta cifra 16 al carei adevar pare-se ca-l detii).


Giana, o sarcina fara probleme iti doresc! perioada de acomodare cu ideea eu zic ca e normala - iar tu pari s-o fi depasit deja, si zambetul sotului tau privindu-i pe copilasi spune multe. apropos, m-am uitat la pozele voastre - sunteti tare frumosi, cei mici sunt niste papusi dragalase, imi vine sa-i mananc buclele celui mic





la 6 sapamani sunt gata primordiile pt, membrele superioare si inferioare si copilul are sub 4 cm .
Crede-ma , Mianna , sunt in plin stagiu de ginecologie , discutia nu are rost.
Respect legatura, dar este o stiinta exacta.
Mianna , nu stiu de ce te contrazici cu mine si tii mortis sa-mi demonstrezi imposibilul. Nu eu am studiat problema, nu eu am vazut toate gravidele din lume si nu eu am urmarit dezvoltarea embrioniului.
Cand am citit acest subiect stiam de la curs ca nu este posibil ,l-am intrebat si pe ginecologul cu care fac stagiile de la cate saptamani se simt miscarile si a spus ca primiparele la 20 , tertiparele pot si de la 17 , unele 16 , mai devreme nu . Ti-am dat si de pe wikipedia scris , am citit inca o data in cartile de emrbiologie...
Eu nu incerc sa va conving pe voi de nimic ci sa-i spun adevarul celei care a intrebat.Adevar dovedit stiintific , nu subiectiv.
Asta e ultimul mesaj in care discut problema ca nu vreau sa-i transform topicul in demonstratie stiintifica, pshiologie samd.
Repet , fiecare este libera sa creada ce doreste.


"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**

http://accesoriisihaine.blogspot.com/


http://www.4animals.ro/ajuta.html


crede-ma, xio, ca eu am trecut de mult de stagiul de ginecologie. da, sunt medic, n-am invatat medicina de pe wiki.

daca ai tu senzatia ca medicina este o stiinta exacta ... ce sa zic, esti tanara, mai ai timp sa te razgandesti

nu tin mortis sa-ti demonstrez imposibilul afirmat de multe alte doamne, aici si in alta parte, ca fiind foarte posibil. (asa cum sunt sigura ca nici tu nu tii neaparat sa le contrazici pe ele, sa le spui ca mint sau ca li s-a parut). incerc doar sa te fac sa intelegi ca nu-i normal sa faci afirmatii atat de categorice intr-un subiect in care limita nu-i deloc fixa, in care nici cele 10 saptamani nu-s intotdeauna fiiix zece, in care momentul primelor miscari depinde si de greutatea mamei - si din cate vad in poze, Giana-i subtirica ... si ca, in general, in medicina exista si exceptii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

giana ma bucur mult sa citesc ca te-ai hotarat sa-l aduci pe lume pe bebe

ma tin de cuvant cu scoica si carutul,parol scoica e ca noua dar e imprrumutata acum...panaa nasti o recuperez iar carutul daca se rablageste prea tare pana atunci iti trimit bani de unul nou(bine nu chiar de firma)

sarcina usoara,si sa-mi dai pm cand ai nevoie de ele ca poate n-o sa-mi sara in oki topicul



de David
Poveste




HAIDETI LA BAZAR SA O AJUTAM PE EMA!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Giana, iti tinem pumnii astazi!!!!!




Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Giana, eu am o prietena care a nascut natural aici la nici doi ani dupa cezariana. Tu ultima cezariana ai avut-o in 2007 si vei naste in 2010, cred ca va fi bine si sper ca un medic va confirma asta si nu iti va propune avortul doar pt ca te va vedea destul de ezitanta fata de bb 3.

Trebuie sa nu ridici mult in primele 4 luni, eu stateam pe jos cu cel mic si nu il purtam in brate. Apoi l-am carat in brate pana in ziua in care am nascut, inclusiv travaliul l-am facut in totalitate acasa cu Vladi in brate, iar cand am ajuns la spital am nascut direct. Deci se poate !

Sanatate si sa fie intr-un ceas bun!

Sibylle

http://aripicarecrescinnoi.blogspot.com/

Vladimir ***** ***** Anna

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">MULTUMIM PT CEEA CE ATI FACUT PT SONIA




www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> "Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

Mergi la inceput