refuz vaccin ROR - consecinte

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mihi spune:

ariel...eu la baiatul cel mare...a terminat clasa a 1-a am refuzat la scoala ROR-ul sub semnatura...desi ca si tine...din exces de zel l-am facut cand era mic si nu era obligatoriu....

ti-am trimis un pm...dar referitor la alt subiect..care e fierbinte pt mine

mihi 18+

ceata lui pitzigoi


"Viata este pretioasa, ai grija de ea. Viata este iubire, bucura-te de ea. Viata este tristete,
invinge-o. Viata este viata, apar-o."
Tereza de Calcutta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

nu reusesc sa gasesc alergolog dispus sa ma ajute . aveti vreo sugestie? imi trebuie o "alergie la ou".

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
" SAVE THE EARTH, IT'S THE ONLY PLANET WITH CHOCOCLATE!"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamov spune:

da, daca poti ajunge la Dr Pavel Chirila...iti va da ceva la mana de unde sa reiasa ca , copilasul tau nu este apt de vaccinare din cauza....alergiei la ou.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

denisa, multumesc mult! mi-e foarte cunoscut numele! acum googalesc si din primul link pot sa zic ca-mi place domnul. si eu ma bazaz muuult pe prima impresie. ma duc sa cercetez google-ul.

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
" SAVE THE EARTH, IT'S THE ONLY PLANET WITH CHOCOCLATE!"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaP spune:

Mai, deocamdata vaccinatii sunt majoritari, iar cei nevaccinati nu cred ca au castig de cauza.
Sa va dau un exemplu. Cand era mica, ultima oara am racit la 12 ani. Si asta pentru ca ma sminteam asa de rau incat mi-am propus mental sa nu mai racesc. Toate bune si frumoase, pana cand am ramas insarcinata, iar la birou aveam o colega care degaja ura. Puteam sa ii simt ura, sa o palpez. Asta inseamna ca timp de 21 de ani eu nu am avut nici cea mai mica urma de raceala.
De doi ani incoace insa incerc sa ma fac bine cu aceleasi medicamente de pe vremuri (aspirina, mancat, dormit, stat in pat). NU MERGE! Pur si simplu nu mai merge, raceala se inrautateste. In plus, nu functioneaza nici programarea mentala.

Nu vreau sa aberez, insa nici virusii nu mai sunt aceiasi. Nu sustin nici un interes farmaceutic.

Parerea mea e ca situatia a cam alunecat de sub control si s-ar putea efectiv sa se joace la ruleta faci-nu faci vaccin. Ok, per total nu pieri de ROR, dar pieri de altceva, e oarecum legea naturii care decide ce, cand si cine. S-ar putea ca aceasta agitatie sa nici nu conteze.

Per total vor aparea semne de intrebare in momentul in care:
- fie vor fi mult prea multi cei care renunta la vaccin;
- fie vor deceda sau vor face complicatii ciudate foarte multi din cei care au facut vaccinul.

Iar eu am invatat de la Survivor ca media traieste cel mai mult. Deci, eu voi cauta tot timpul sa fiu in medie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui OanaP

Toate bune si frumoase, pana cand am ramas insarcinata, iar la birou aveam o colega care degaja ura. Puteam sa ii simt ura, sa o palpez.

In contextul restului mesajului, care e logica acestor 2 propozitii? Nu mi-am baut eu cafeaua inca, dar totusi ....



Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi
Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Eu,mai tare de cap,n-am priceput nimic din mesajul OaneiP.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaP spune:

Laura 25, fata aia facea pur si simplu rautati gratuite, in fiecare zi, doar de dragul raului si nu numai rautati minore. Daca erau minore erau zilnice precum picatura chinezeasca. Si nu erau rautati facute la adresa mea. Vazand care e filosofia ei de viata, ajunsese sa imi faca rau, nu stiu spune-i cum vrei spiritual, sufleteste, iar intr-un final a culminat cu rau fizic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaP spune:

Loryi1974, o sa incerc sa reformulez intr-un alt stil mai incolo. Nu de alta, dar chiar vreau sa fiu inteleasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui OanaP

Laura 25, fata aia facea pur si simplu rautati gratuite, in fiecare zi, doar de dragul raului si nu numai rautati minore. Daca erau minore erau zilnice precum picatura chinezeasca. Si nu erau rautati facute la adresa mea. Vazand care e filosofia ei de viata, ajunsese sa imi faca rau, nu stiu spune-i cum vrei spiritual, sufleteste, iar intr-un final a culminat cu rau fizic.


ok, si ce legatura au rautatile colegei, racelile ... cu vaccinarile?
Exista un vaccin impotriva rautatii celor din jur? Sau un vaccin impotriva racelilor, care sa te scape definitiv?



Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi
Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput