ce tip de saltea pt bebei ?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hardlibra spune:

Cocos sandwich, cat mai groasa. Cocos integral mi se pare putin prea tare.

Citat:
citat din mesajul lui treiingeri

acum 6 luni am inceput cautarea saltelei si spre marea mea surpriza sunt f multe tipuri de saltele.Salteaua de tip memory,latex,,cocos,arcuri,burete,paie etc.Asa ca am decis sa caut pe internet tot ce e mai bun si natural pentru cei doi baieti(gemeni)si pana la urma am decis ,de paie pentru simplu motiv ca e cea mai naturala ,bunici si o parte dintre parintii nostri au folosit-o si sunt sanatosi.Nu am dubii in alegerea facuta pentru ca intradevar ei nu se trezesc transpirati si dorm bine dar ca o mamica ingrijorata va intreb.Voi ce parere avetzi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

de fibra de cocos am avut noi.

_
"Inima mamei este un adanc abis la capatul careia gasesti de fiecare data iertare!!"

happy mom Lavi & ladybird Iasmina Alissa 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns makydenis spune:

Noi am avut simpla de burete, mai apoi am auzit ca cea de cocos ar fi mult mai buna, dar nu am mai schimbat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tenorov spune:

Credeam ca stiu ce sa le recomand prietenilor pentru puiul lor, adica Relaxa, insa acum sunt complet zapacit. Asta transpira, cele cu umplutura naturala ascund acarieni...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delsim spune:

De unde pot cumpara saltea de bebe de tip relaxa?
Daca e sa luam de cocos, cum recomandati de cocos integral sau de tip sandwich? Salteaua de cocos poate provoca alergii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice05 spune:

Citat:
citat din mesajul lui treiingeri

acum 6 luni am inceput cautarea saltelei si spre marea mea surpriza sunt f multe tipuri de saltele.Salteaua de tip memory,latex,,cocos,arcuri,burete,paie etc.Asa ca am decis sa caut pe internet tot ce e mai bun si natural pentru cei doi baieti(gemeni)si pana la urma am decis ,de paie pentru simplu motiv ca e cea mai naturala ,bunici si o parte dintre parintii nostri au folosit-o si sunt sanatosi.Nu am dubii in alegerea facuta pentru ca intradevar ei nu se trezesc transpirati si dorm bine dar ca o mamica ingrijorata va intreb.Voi ce parere avetzi?


Buna
Eu am avut un patut din Italia la care am folosit o saltea produsa tot in Italia, Lattice, le-am cumparat de pe un site,idealbebe, si am fost foarte multumita de ele. Salteaua este din spuma de latex natural care este un material foarte indicat pentru ca, pe langa proprietatile sale antibacteriene, se adapteaza foarte bine corpului si respecta cel mai mult conformatia naturala a coloanei vertebrale.Salteaua are si o husa exterioara care este prevazuta cu cu captuseala care izoleaza si absoarbe umezeala. Alte caracteristici:
- antiacarieni
- antibacteriana
- antisufocare
- ortopedica
- anatomica
- cu imbracaminte detasabila din bumbac 100%, lavabila
O recomand cu caldura!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delsim spune:

oare se gaseste asa ceva si pe aici? cam cat costa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_pdf77 spune:

eu am cumparat doua saltele de pe net cred ca de la marcoshop-online, mi-au facut la comanda ca aveam dimensiuni ciudate, sa stiti ca au trecut 3 luni si arata ca noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

De cocos integral de la babycomfort.ro. Excelenta. Primul copil a dormit pe ea pana a venit al2-lea. Cel mic, inca doarme pe ea. Este perfecta dupa 3 ani jumate.

Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">VACANTELE NOASTRE IN 4
BAIETII MEI IUBITI



Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns witeflower spune:

Topicul acesta a picat la fix, pe cand voiam sa intreb si eu de saltele.

La primul copil am avut Relaxa, dar nu o mai avem, ca era de imprumut. Salteaua s-a comportat ok, bb s-a simtit bine, spatele drept, iar cand era mai marisor (8-12 luni) era super ca se ridica si se rostogolea pe ea,apoi a inceput sa se tina de marginea patutului si sa sara - o multime de exercitii fizice.

Dar realitatea este ca a transpirat mult - nu as zice ca din cauza saltelei, ca a transpirat el cam oriunde dormea, pana pe la 5 ani.Ii puneam o lenjerie mai grosuta din bumbac intotdeauna.

Insa acum, cand asteptam al doilea bb, am vrea sa aflam mai multe despre saltelele recomandate. Ne-ar place sa gasim ceva confortabil si antialergic. Si care sa se potriveasca pe dimensiunile unui patut-tarc (pliabil).

Mergi la inceput