ce tip de saltea pt bebei ?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns witeflower spune:

Am tot cautat saltele - ca avem o dimensiune mai rara la patut (110/60). Am gasit pe aceasta dimensiune (si asta cu aproximatie) doar saltea relaxa si saltea din spuma bloc, cu tesatura antialergergica Tomana si invelita in bumbac.

Ce este spuma asta si cum se comporta, stie cineva?

Sau poate ma puteti indruma unde si cum pot comanda o saltea pe marimea dorita, din alte tipuri de materiale? (De preferinta on-line, ca nu am posibilitatea sa strabat patria in cautarea saltelei...).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Si eu am acesta dimensiune atipica la patut. Am cumparat saltea cu fibra de cocos de la babycomfort.ro si am taiat-o. A fost usor. Am desfacut husa, am taiat umplutura cu un cutit si am cusut la loc. Nici nu se vede interventia. Dupa 3,6 ani, salteaua folosita de 2 copii este ca noua.

Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">VACANTELE NOASTRE IN 4
BAIETII MEI IUBITI



Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns witeflower spune:

roli25, merci mult de idee!
Nu m-as fi gandit ca pot sa o modific fara sa o stric. Dar daca e pe-asa... putem avea mai multe variante.

Pe de alta parte, as cauta o saltea care sa nu fie prea grea, fiindca avem patut pliabil si nu stiu exact ce greutate poate sustine partea suspendata (e vorba de un material prins cu cleme, pe care se aplica "salteaua" tare a patutului, peste care ar veni salteluta noastra... si copilul).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delsim spune:

Roli, de care ai cumparat de aia numai din cocos sau din aia cocos de tip sandwich? Ca nu stiu care e mai buna...

Mergi la inceput