Hipospadias(11)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Emilia, i s-a spus ca probabil are reflux urinar, din cauza asta ar trebui cistografia. Din ce am citit aseara pe subiectele pe care le-am pus, au mai fost cazuri cand pana la 2 ani si jum n-a avut nimic care sa-i dea de gandit mamei. ( ca intreba daca pana la 3 ani nu a avut nimic....)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns genifer spune:

Roxana,multumes am fost la dr basca si operatia de hipospadias si pt imvestigatii,dar a fost diagnosticat la 3 luni dupa nastere cu reflux si staza in rinichiul drept , dupa care am fost la cluj pt imvestigatii si ni sa spus sa l operam de urgenta caci afecteaza si celalalt rinichi, atit, nu prea multe imformatii.dupaceea am mers imediat la wiena, acolo i sa facut imvestigatii si ni sa spus sa stam linistiti ca nu este vorba despre operatie decit pt hipospadias .nu spun caci nu ar fi bun prof basca dar pt linistea si siguranta noastra as mai merge la un prof .

va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theooo spune:

buna fetelor,
noi ieri am fost la controlul de 2 sapt de dupa oeratie. ce sa va spun, o intreaga nebunie aolo la policlinica. m-am dus la ora 14 si am intrat la 19 fiind a 11-a pe lista. si dupa toata asteptarea aia a urmat ce-i mai greu. m-a intrebat cum face pipi, i-am spus ca imi pare jetul cam subtire fara presiune si l-a pus pe masa si a inceputul chinul. i-a bagat "chestia" aia pe uretra de am crezut ca-mi lesina bebe acolo de atata plans , i-a pus si o sondita pt 2-3 zile, in rest cica arata bine, mai sunt fire care nu s-au absorbit inca. maine ma duc sa-i scoata sonda. dr basca vroia sa i-o scot eu acasa singura si cand s-a uitat la ce fata am facut a zis ca mai bine ma duc la spital .
doamne ajuta pe toti copilasii nostrii ca tare mai sufera .
.......si cum am mai spus, tare multi sunt cu hipospadias....offfff

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Stie cineva daca luni este dr. Basca in policlinica?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Theooo, mi se ridica paru-n cap de cate ori e vorba de " chestia" aia .

Genifer, ai citit pe linkurile acelea? Parca spunea cineva de o clinica in Ungaria, nu mai retin, nu strica sa mai auzi inca o parere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sefuta spune:

Am reusit sa ajung si eu in fata calculatorului. M-am hotarat sa merg in Ungaria sa vad despre ce e vorba .Sper sa reusim saptamina viitoare caci dupa multe cercetari am dat de cineva care m-ar putea pune in legatura cu un medic sa vada despre ce e vorba. Ca raspuns pt Roxana, sotul are incredere in acel medic el pentru ca lucreaza cu el o fosta colega si foarte buna prietena de al lui. Parerea ei este ca e f bun ca si chirurg, si ca a mai facut hipospadias ,iar sotul zice ca daca ea ar crede ca nu e bun sigur l-ar indruma in alta parte. Am m-ai vorbit si cu o prietena care are o cunostinta in zalau medic (telefonul fara fir) dar el nu parea prea incantat de dr Hadidi (nu e concurenta caci el e internist ).Acum sa vedem incotro ma va indruma destinul...... e greu, e foarte greu.... ma gindesc cum suporta mamicile cu malformatiile grave

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monituta spune:

Emilia, Tudor are si avut erectii dintotdeauna. Am intrebat-o pe Cami ca nu am inteles ce a vrut sa spuna.

In articolul ala se mai spunea ca e mai bine sa fie operatia cand baiatul e mai mare, ca penisul sa fie "matur". Dar l-am intrebat pe sotul meu ce parere are, ca sincer ma pusese pe ganduri informatia, si a zis ca pentru un baiat e f. important sa faca din picioare... Cel putin el asa gandeste. A zis ca de ex. cand o sa mearga cu baietii la fotbal, ce-ar fi fost el sa se aseze sa faca pipi in timp ce ceilalti stau la gard. Intelegeti voi ce vreau sa zic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monituta spune:

Sefuta, ti-a spus si de ce nu are o parere buna despre Hadidi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popa_ana spune:

Numele meu este ANA. N-am scris decat o data pe acest forum, dar de citit il citesc mereu. Problema hipospadiasului la baiatul meu nu ma lasa sa dorm noaptea cu gandul ca anii trec si nu am reusit sa-mi scap baiatul de ea, desi dupa cum mi-a spus medicul nu ar fi o forma severa. Acum, faptul ca am citit despre o mamica a carui baiat are 13 ani jumate mi-a dat curaj. Al meu are 14 ani.A facut pina acuma doua operatii (in provincie),dar n-am rezolvat prea multe sau mai bine zis nimic. Prima la varsta de 3 ani si urmatoarea la 12 ani. Intre cele doua operatii am fost la control, dar medicul ne-a tot amanat. Am luat legatura si cu asistenta dr.Basca dar citind pe forum despre cazuri de operatii nereusite am renuntat sa merg la Bucuresti. In vara am aflat despre operatiile de la Zalau ale dr.Hadidi(despre care de fapt am mai citit pe alte forumuri din strainatate)si am prins dinou curaj. Am tot intentionat sa iau legatura cu dr.Toth de la Zalau dar problema banilor a fost cea care m-a determinat sa nu o fac. Acuma nu stiu ce sa mai cred. In vara se vehiculau sume enorme in jur de 5000 de euro iar acum am citit pe forum ca totusi nu s-ar pretinde asa de mult. Tot de pe forum am aflat ca dr.Hadidi va veni in aceasta luna. As vrea sa merg si eu la el macar sa-mi spuna parerea dinsului.Sa stiu ce sanse mai sunt pentru baiatul meu. Sunt foarte curioasa cum au reusit operatiile din luna mai de la Zalau. Dupa cite am vazut nu s-a prea scris pe forum despre ele. Doamne ajuta la toti si sa auzim de bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianalucia spune:

noi azi sunam sa confirmam programarea la spital pt operatie. dr basca ne-a zis sa venim luni, intre 14 si 17, ca atunci face el internari.marti il va opera.suntem asa de stresati, si eu, si sotul.mergem amandoi cu copilul:eu cu el in spital si sotul in casa McDonald. apropo, are cineva numarul de telefon de acolo?
as vrea sa intreb daca tb rezervare cumva in casuta.noi venim din braila si nu are rost sa vina si sotul meu degeaba, daca nu sunt locuri de cazare.multumesc de ajutor
multa, multa sanatate copilasilor vostri!sa va ajute dumnezeu sa va faceti bine!

Mergi la inceput