Hipospadias(11)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns filofteia spune:

Dianalucia, va tinem pumnii sa fie bine.

Ana, baiatul tau face pipi din picioare? El este ingrijorat de situatia in care se afla? Sincer eu cred ca si Hadidi mai are esecuri...de altfel face din start doua operatii...diferenta o face spitalul si implicit medicamentele, astfel ca suferinta este mai mica. La Grigorescu nu au decat paracetamol supozitoare.

Sefuta, asa este cu facutul din picioare... deci sa inteleg ca baietelul vostru nu poate. Eu spun sa mergeti si la Zalau pentru o consultatie, sa vedeti conditiile, daca este adevarata treaba cu "fara bani" ... apoi luati o decizie...nu va pripiti, cum am mai spus operatia de hipospadias nu este o urgenta. Daca va simtiti confortabil copilul poate fi si mai mare...noi l-am operat la 3 ani si 4 luni si a iesit bine. Nu a ramas cu sechele psihice, ca sa spun asa, a evoluat continuu, colaborarea a fost foarte buna si in spital si dupa aceea privitor la ce-l doare, unde, cum. Ideea este sa poata face din picioare pana intra la scoala...la gradi nu este o problema facutul de jos...Adi desi era operat facea tot de jos...la gradi copii sunt mici, pe cand la scoala se schimba problema....Va doresc sa faceti alegerea cea mai potrivita pentru voi.

Genifer...refluxul chiar este o urgenta...dar la Wiena ce vi s-a spus?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_gabi78 spune:

V-am vazut discutand despre faptul ca Dr-ul Ahmed rezolva hipospadiasul din 2 operatii .Mie de cand s-a nascut baiatul meu mi s-a spus de doamna doctor pediatru ca malformatia pe care o are el se rezolva din 2-3 interventii ,numai ca la al meu a facut deja 4 fARA rezultate prea bune.La mamica cu baiatul de 14 o sfatuiesc sa faca cat mai repede ceva, pt ca il vad pe baiatul meu care este destul de preocupat in vederea rezolvarii acestei probleme.El acum poate face pipi din picioare, dar asta doar de la 12 ani jumate pt ca pana acum penisul lui nu s-a dezvoltat ,nic macar nu avea ce sa prinda in mana era cat o nuca.Am fost cu el la endocrinolog ,i-am facut analize dar nu era din cauze hormonale.Iar acum asa s-a dezvoltat organul genital ca nu imi vine sa cred si poate face din picioare .O problema pe care a mai avut-o si inca o mai are dar se intampla foarte rar,este ca se mai scapa pe el noaptea in pat .Intradevar este bine ca aceasta problema a hipospadiasului sa se rezolve destul de repede pt ca fiul meu a avut de suferit printr-o intamplare care a vut loc la scoala .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns filofteia spune:

Citat:
O problema pe care a mai avut-o si inca o mai are dar se intampla foarte rar,este ca se mai scapa pe el noaptea in pat .

Si noi avem problema asta, dar nu are legatura cu hipospadiasul. Am facut analize, au iesit OK si ni s-a spus ca se va rezolva cu timpul si sa incerc sa-i iau un aparat din acela care suna cand face pipi. Am avut noroc chiar aici pe DC sa vanda cineva un Dry Night, adus probabil din afara. Il folosim de o luna si de 2 saptamani nu a mai facut niciodata pe el.
Ce vraoiam sa te intreb... cat de des se intampla la voi sa faca noaptea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monituta spune:

Udatul patului noaptea se cheama enurezis. Poate avea o multitudine de cauze, dar dintre cele mai frecvente sunt cele neurologice. O trauma, ceva... Se poate trata in functie de cauza, iar dak nu se intervine dispare, in mod normal, sponatan pana in jurul varstei de 14 ani. Eu am avut enurezis...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianalucia spune:

nu are nimeni un nr. de telefon al casei McDonald??????????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sefuta spune:

monituta, cica nu se stie cata experienta are in hipospadias. si eu nu mai stiu ce sa mai cred caci si in sighet au venit niste francezi cica recunoscuti international ca chirurgi cardiovasculari sa faca operatii pe varice. au venit de 3 ori ,lume buluc cu programari cu mult timp inainte pina li s-a interzis de catre colegiul medicilor din bucuresti. a fost mare scandal. Cica era o metoda noua neatestata inca international. si sincer eu nu stiu daca vreau sa experimenteze pe copilul meu un strain . cel putin daca e roman si se intampla ceva pot sa-l trag la raspundere sau sa fie in tara lui unde nu-si permite sa se abata de la reguli. pentru cele ce merg la zalau nu vreau sa le clintesc increderea este doar o parere. sper din tot sufletul sa aiba cele mai bune rezultete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Vaaaaai, ce v-ati pus pe scris!

Am intrat putin de la servici , am citit si cand am intrat acum am vazut ca ati trecut pe pag 21, fapt ptr care am deschis capitol nou

Scriu acolo in continuare

Mergi la inceput