Hipospadias(11)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns filofteia spune:

Cami_gabi 78, multumim mult pentru ce ne-ai spus. Ai o relatie deosebita cu baiatul tau, sper si eu sa am o asemenea relatie.

pe toate mamicile si taticii si baieteii... si urez succes celor care sunt in asteptare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Mihagemeni, ptr ce atatea analize??? Nu mai retin ce fel de hs are baiatul tau, dar ptr ce cariotip , citoscopie ...etc? Citoscopia aia e ptr rinichi, am auzit ca-i destul de neplacuta, deci ptr ce i-a facut-o? Mai are si alte probleme pe la rinichi, sau il banuia de asa ceva? Sunt de acord ca analizele sunt bune, dar nu prea sunt de acord cu cele dureroase decat daca e neaparat nevoie. Ma rog, nu-s doctor, dar ti-a spus ptr ce ti-a dat atatea sa-i faci? Presupun ca medicul ti le-a dat, sau nu? Mai spune-mi un lucru, ai platit ptr ele? ( stiu ca mai sunt si medici mana-n mana cu laboratoarele, sunt Stan Patitul si d-aia intreb)

Eu nu i-am facut niciun fel de analize, cand ne-a internat i s-au facut analize de sange , urina dupa operatie si ecografia, dar ecografia aia a fost acelasi lucru ca atunci cand nu i-o facea, am mai povestit eu aici, era un medic gretos, s-a uitat max 2 minute si l-a deranjat faptul ca tipa copilul, ma rog, nu mai intru in detalii, oricum degeaba a facut-o.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns filofteia spune:

Citat:
Apropo, si voua vi s-au cerut aceste investigatii sau la noi e mai grav?

Cine ti-a cerut analizele?
Ce ti-a mai cerut?

Noi inaintea operatiei am facut doar analizele de sange... si mai rau ca Adi cred ca a fost doar CrisAndy...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns genifer spune:

buna Roxana.nu am mai intrat pe forum de mult . sint suparata si fara chef de nimic, a facut o fistula dupa operatie si imfectie cu klebsiela. am tratat klebsiela si se simte bine dar avem o alta problema;am fost internati in septembrie pt imvestigatii si zice ca are un reflux cred ca de la vezica spre rinichi si trebuie operat caci face imfecti din cauza refluxului, desi nu a facut imfecti. a avut o imfectie dupa nastere care a luat o din maternitate si inca una acuma dupa operatie care zice med de fam ca a luat din spital. ma gindesc, caci daca facea imfecti din cauza asta nu facea mai multe in 3 ani?as vrea sa mai facem imvestigatii si la un alt medic dar imi este mila de copilas sa il mai chinui caci trebuie sa ii introduca sonda aceea pt cisto,in orice caz acuma nu il mai duc pina in ianuarie.acuma merge la gradinita si este bine ,sper sa nu apara ceva sa trebuiasca sda mergem mai repede.
ma bucur ca tiai amintit de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monituta spune:

Salutare!!
Ia uitati aici un articolas care raspunde la multe din intrebarile noastre, Roxana. Nu stiu ce surse au avut pentru concluziile astea, dar par de bun simt, si in mare parte e ceea ce stiam si noi deja.
http://www.isna.org/node/81
Acuma, Cami, nu am inteles prea bine...Fiul tau ti-a zis ca ejaculeaza, adik elimina sperma, sau doar ca are erectie, adik i se ridica putulica. Ca nu sunt pe deplin lamurita.

pentru Cora, de la ea e articolul. E o mama de baietel cu hs operat de 3 zile in Anglia. Ne urmareste si ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Genifer, imi pare rau ptr problemele aparute. Nu mai stiu sigur, dar cine a operat baiatul, dr. Basca? Si unde ati fost internati in septembrie? Pana l-a operat ati avut vreo problema? Nu stiu prea multe, era un subiect pe forum despre asta, n-ar fi rau sa vorbesti cu mamicile acelea, te pot lamuri. dupa ce trimit mesajul asta caut subiectul si-ti dau linkul.

Monituta, eu am cam chiulit la orele de engleza, dar traiasca google translate, da traducerea cam dupa ureche, dar pricepi ceva Deci...din ce am inteles eu...pe scurt:
1-operatia trebuie facuta doar daca e neaparat nevoie
2-operatia e mai bine sa fie facuta cand e copilul mai mare ptr ca atunci intelege ce se intampla,
3-daca exista si curbura ...e necesara operatia
4-cicatricea ii poate influienta viata sexuala???
5- operatia nu are legatura cu fertilitatea
cam atat...ah, si ca e bine sa fie urmarit dupa operatie....dar cum, cu pensa?

Corectati-ma daca am inteles ceva anapoda sau daca am omis ceva( Calin se uita ptr a nu stiu cata oara la "Veronica" si sunt stresata rau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Genifer, uite aicisi aici

In cautarile mele am dat peste un subiect vechi, ia uitati-va aici



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_gabi78 spune:

Si eu trebuie sa ajung cu baiatul meu in 25 octombrie doar ca mi s-a spus ca trfebuie sa fiu la ora 10 acolo unde se fac internarile,adica la intrarea in spital ,jos la parter.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_gabi78 spune:

La Timisoara am fost la doctorul urolog Miclea de la spitalul judetean .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns filofteia spune:

Citat:
Acuma, Cami, nu am inteles prea bine...Fiul tau ti-a zis ca ejaculeaza, adik elimina sperma, sau doar ca are erectie, adik i se ridica putulica.

Monituta, dar baietelul tau nu are erectii? Ca al meu are de cand s-a nascut si inainte si dupa operatie.

Genifer imi pare rau prin ce treceti. De ce trebuie facuta cisto??? Fistula este cea mai usoara dintre complicatii...sau are restrictie de uretra??

Mergi la inceput