Hipospadias(11)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Monituta, in Iasi mai era dr. Aprodu, dar parca am auzit si de bune, dar si de rele, nu mai retin, vad ca apare si pe prima pagina, oare eu l-am pus, ca nu mai stiu. Tu ce stii de el?

Si ia spune de varul ala al tau, ce fel de hs a avut, a fost operat, de cate ori si cum e acum, e insurat, are copii, spune tot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Nawel, ce-ti face tatal, e bine? Ai ajuns la control cu Alex? Unde?

Genifer, Narcisica, Ciufik, voi nu mai spuneti nimic?

Lucia, ati fost la control? E totul ok?

Madaelen, voi ati fost la operatie?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monituta spune:

Roxana, as vrea sa stiu si eu detalii, dar nu vorbesc cu matusa mea. In familia mamei mele sunt mai ciudate relatiile. (fratii au stat un pic mai separati din cauza sotiilor). Pe varul meu nu l-am mai vazut de cand aveam eu 9 ani. Nu il cunosc dak il vad pe strada. Cand eram mica sufeream pe chestia asta, dar acuma nu vreau sa mai stiu de ei. E mai complicat...orgolii, prostie, spune-i cum vrei, cert e ca nu suntem in relatii. S-au intalnit toti pentru un praznic si acolo au vb. Mama mai vb cu ele, dar eu nu, deloc. Si i-a spus ca si fiul ei facea pipi in jos. Si altceva nu mai stiu...Decat ca nu e casatorit, dar ca e foarte increzator in el. Zicea maica-sa ca i-a zis sa se insoare si sa ii faca si ei nepoti si i-a raspuns ca nepoti ii face cati vrea, dar de insurat nu se insoara, nu inca. Deci se simte bine in pielea lui. Asa ca nu poate sa fie rau.

Mami de gemeni: Oana si Tudor, 27.09.2007.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Monituta, nu vad de ce n-ar fi totul ok cand vor fi mari, doar ca as vrea sa vb cu cineva , sa aflu din gura cuiva , cred ca si voi vreti asa ceva.
Cu toate ca daca stam sa ne gandim, s-au mai schimbat multe acum, si procedee, si varsta la care se opereaza... sper eu ca spre bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musashi spune:

Citat:
citat din mesajul lui lucia13

Buna ziua,
Sunt mamica unui baietel care a fost operat de hipospadias la spitalul Medlife de dr.Voinescu. Operatia a decurs foarte bine, nu au fost complicatii. Prima saptamana dupa operatie a fost mai rau in sensul ca a avut dureri si cred ca atunci cand facea pipi.
Sondita urinara a tinut-o 3 zile desi ar fi trebuit sa o mai tina dar i-a scos-o ptr.ca il jena.
V-am scris ca sa va spun ca eu am fost foarte multumita de d-nul dr Voinescu si de cum a decurs operatia. Nu a stat in spital decat in ziua operatiei, seara ne-am intors acasa. Nu va mai spun de conditii ca nu se compara cu cele dintr-un spital de stat.Am stat singuri intr-o rezerva.Operatia a costat 32 mil.
Desi alt dr.cu experienta in domeniu ne-a spus ca va fi nevoie de 2 operatii am scapat cu o singura interventie, nu v-a mai fi nevoie de o alta .
Dr.Voinescu l-a vizitat acasa, i-a schimbat bandajul si vreau sa va spun ca puteam sa-l solicit ori de cate ori era nevoie.Eu am fost foarte multumita de d-nul dr.
Sanatate multa tuturor copilasilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Nu stiu ce-i cu mesajul de mai sus, dar daca e raspuns ptr ca am intrebat ce mai face, imi pare rau sa-ti spun ca mesajul asta pe care l-ai citat il stiam, undeva in alt mesaj a scris ca urma sa mearga la control in septembrie si de aceea am intrebat daca au fost si ce mai fac.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musashi spune:

Buna ziua,

referitor la mesajul Luciei, vroiam sa o intreb daca a tinut baietelul imobilizat, acasa si daca i-a administrat calmante. Dl.doctor venea cand aveai nevoie? Intreb pentru ca baietelul meu a avut aceasi problema si acum trebuie sa mai facem o operatie pentru ca are penisul curbat si ne gandeam sa mergem la acelasi medic. Multumesc pentru ajutor. Informatiile oferite de tine sunt foarte pretioase in momentele astea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Musashi, de ce doctor a fost operat baietelul tau? Si atunci nu i-a rezolvat si curbura? Cu cat timp in urma a fost operat? Ce varsta are acum?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matucdaniel spune:

se pare ca amanam operatia ... dupa rubeola urmeaza o perioada de imunitate scazuta si cel putin o luna nu il interneaza ... de asta imi era teama dar ... mergem inainte si va tinem la curent .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musashi spune:

Baietelul meu a fost operat acum 7 luni in Germania. Nu inteleg de ce nu i s-a reparat si curbura desi initial ni s-a spus ca se va rezolava si aceasta problema. Acum are 1 an si 4 luni si as vrea sa stiu daca si-a mai operat cineva copilul la medlife si ce parere are despre medicii de acolo si ingrijirea post operatorie.
Multumesc!

Mergi la inceput