Hipospadias(11)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Ma scuzati ca dau buzna, am nevoie urgent de o informatie referitoare la partea financiara a problemei!
Cit se da pt o operatie de hipospadias, in cazul in care pacientul este un baiatel de 10 luni? Hipospadiasul este unul usor. Operatia va avea loc la Gr. Alexandrescu, dr Basca. Dar la anestezist?

Mii de multumiri..si multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Theooo, sa va ajute Dumnezeu sa fiti bine in continuare si sa speram ca ce-a fost mai greu a trecut. De treaba cu cosmarul...cunoastem si noi, din pacate, n-are rost sa scriu mai mult ca am mai scris despre asta. Ati avut noroc ca a fost si d-na dr. Niculescu, care e o dulce, cel putin mie mi-a placut tare, am avut norocul ca d-nul dr sa plece in concediu dupa op si am ramas pe mana ei, ea i-s schimbat pansamentul( mai putin primul, cand a fost schimbat de dr. Basca si asa am vazut diferenta)

Am stat mult sa ma gandesc daca sa scriu ceea ce voi scrie sau nu, dar m-am pus in locul vostru, Mihagemeni si Camigabi, si m-am gandit ca mai bine sa stiu adevarul chiar daca nu e prea placut decat sa imi fac iluzii. Deci.... stiu de o mamica cu un copil cu hs, nu stiu ce fel de hs avea, care era internata la Zalau si astepta sa fie operat de echipa dr. Hadidi si dr.Toth, dar n-avea bani, n-avea cei 3000 eur sau 5000 cat o fi fost ptr operatie, fapt ptr care dr. Toth parca, i-a zis clar ca daca n-are banii, n-are rost sa stea si copilul n-a fost operat. Nu stiu daca o fi vorbit inainte cu vreun dr, nu stiu nimic, fapt e ca n-a avut banii si nu a fost operat.

Imi pare rau daca ce am scris va va durea, dar asta-i adevarul, mai bine sa stiti decat sa va faceti sperante. Eu zic sa mergeti la Zalau, vedeti ce va spune, incercarea moarte n-are, dar eventual pregatiti-va si ptr alta varianta.

Inca o data, v-am spus ca nu stiam daca sa scriu sau nu, dar daca as fi fost in locul vreuneia din voi, preferam sa stiu asta, sa fiu pregatita. Poate intre timp s-a schimbat ceva, nu stiu, v-am spus ca nu strica sa incercati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns filofteia spune:

pe toata lumea.
Theoo, va tin pumnii sa va refaceti complet.
Mihagemeni sa-ti traiasca baietii, iar problema lui David sa se termine repede si bine. Zalaul este aproape de voi (relativ) asa ca puteti macar sa aveti o discutie cu dr. Si la Timisoara eu as mai incerca si la alti doctori, caci este un oras mare...mai vorbea cineva aicid e o operatie in Ungaria, cauta in subiectele din spate... parca sa spun ca nu a costat asa mult.

Roxana, scoala a inceput in forta si ca teme si ca raceli ... suntem deja la a doua, asta de acum cu temperatura mare, stam acasa, suntem mai bine acum, dar sambata ma speriasem.
Oricum nu ne putem compara cu tine cu doua scolarite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monituta spune:

Salutare!
Confirm cele scrise de Roxana, insa trebuie sa precizez ca nu cred sa fi stiut de tariful practicat de dr. Hadidi de dinainte de internare. Am vb cu mamica respectiva inainte de a fi trimisa acasa si mi-a zis ca nu stie nik de bani.
Roxana, dar tu de unde stii faza asta?


Mami de gemeni: Oana si Tudor, 27.09.2007.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monituta spune:

Emilia, multumim pentru gandurile bune! si sanatate multa va dorim si voua!!
Roxana, la operatie mergem dupa 20 oct. Trebuie sa mai sunam inca o data in prima sapt. a lunii sa ne spuna dr. Toth exact cand.
La control am fost doar o data, cam la o luna dupa operatie si, cred ca am mai scris, nu a foslosit pensa. A dat o sondita cu un unguent alb si a introdus sondita pe uretra. A insistat mai mult pe locul unde parea sa fie fistula. Dar nu are fistula, e doar ca o amprenta a vechii gaurici, cred. E bine. Si urmeaza cosmetizarea acuma.
Am vazut ca si dr. Voinescu foloseste aceeasi metoda la control, adik sondita data cu unguent alb.
Pentru copil disconfortul este minim. Tudor nu a plans in timpul controlului, ci abia dupa a scancit un pic, dar numai asa...ca sa nu il mai lasam jos din brate.
Va pup. Sanatate!

Mami de gemeni: Oana si Tudor, 27.09.2007.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monituta spune:

Si inca ceva....
Mihagemeni, la pagina 10 ai adresa mea de mess si mail. Dak vrei intra sa stam de vorba despre Zalau.

Mami de gemeni: Oana si Tudor, 27.09.2007.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Monituta, LA MULTI ANI ptr piticii tai! Sa creasca mari si sanatosi, sa terminati cu bine cu problema asta a hs

In legatura cu cele scrise de Emilia...nu bag mana-n foc, dar parca imi amintesc ca a scris cineva ca a fost in Ungaria, parca la Szeged, si acolo i s-a spus ca nu-i cazul de operatie. Oricum, merita incercat, interesat.

Emilia, ia sa izolezi raceala aia si sa nu-i dai drumul din Pitesti, fa-i ceva si ucide-o fara mila. Pe firul de net nu se ia, nu?

Chiar nimeni nu stie nimic de Crisandy?

Gratiela, voi ce mai faceti, am tot zis ca te mai sun dar m-am apucat.

Nici Capsunica n-a mai scris nimic de mult.

Am ramas in urma si cu lista de la inceput, n-am mai umblat de ceva vreme in ea, au aparut mamici si copii ,,, nici date nu stiu, nici n-am timp sa ma uit in urma, deci cine vrea sa fie trecut, spuneti.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns filofteia spune:

Citat:
Emilia, ia sa izolezi raceala aia si sa nu-i dai drumul din Pitesti, fa-i ceva si ucide-o fara mila. Pe firul de net nu se ia, nu?

Se pare ca i-au dat drumul altii. A doua este de fapt herpangina, data de virusul herpetic, pe care odata contactat il ai in corp, iar cand prinde momentul mai trage cate o tura. Adi a mai facut de doua ori pana acum, cu cresterea devine mai rezistent, de data asta insa raceala dinainte i-a slabit organismul...cred ca am inceput prea tarziu sa-i dau vitamine, trebuia de la 1 septembrie. Eu ii dau in lunile cu R cate o cura de 10 zile, caci este cam slabanog...acum are in gat bubite de puroi de la herpangina si saracul de trei zile nu a mancat mare lucru, asa ca va slabi si mai mult. Noroc ca-i plac ouale crude si avem gaini la tara, asa ca se mai intremeaza cu astea.

Monituta sa-ti traiasca gemenii si sa va bucurati de ei.

M-am uitat prin subiectele din urma, dar n-am gasit mare lucru, era vorba de Drebecen la un moment dat, dar medicii de acolo au spus ca nu este cazul sa fie operat. Oricum merita interesat pe la rude, este imposibil sa nu stie cineva ceva de Ungaria.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capsunica07 spune:

Buna.Noi ne pregatim de operatie pe 26 la Hadidi.Pot spune ca sunt foarte dezamagita de Basca si de asta am hotarat sa mergem la Zalau.Am fost la control la Toth la inceputul lunii iulie si acum suntem programati la operatie pe 26 octombrie.Ma rog sa trecem cu bine asa cum ma rog pentru toti copilasi cu aceeasi problema si nu numai, caci doare inima cand vad si aud de atatia copii bolnavi.

Irina si gemenii Denis si Ianis (22.03.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monituta spune:

Multumim, multumim frumos!! si

Mami de gemeni: Oana si Tudor, 27.09.2007.

Mergi la inceput