Hipospadias(11)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eramyse spune:

theoo , nicoleta bafta pt maine la operatie ,va tin pumnii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole_mitzu spune:

Pe noi ne-a amanat fiindca nu sunt paturi libere
A ramas sa dam un telefon luni pentru reprogramare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole_mitzu spune:

Am vorbit astazi cu dr. Andriescu si ne-a reprogramat pentru luni dimineata, ora 07:30 .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Nicoleta, bafta luni !

E aiurea rau cand te pregatesti sufleteste ptr ziua operatiei si ....se amana. Asta este, eu m-am luat dupa Emilia, am lasat totul la intamplare, nu m-am grabit cu operatia, daca a intervenit ceva ...nu m-am agitat sa rezolv iute, am lasat totul in voia sortii....si a fost bine. Va doresc acelasi lucru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Am uitat sa va intreb ceva pe cele care v-ati inregistrat recent pe forum: am inteles ca se face inscrierea si cand esti acceptat primesti un mail? La cat timp ati primit?( fiica mea cea mare vrea sa se inscrie, mi-a zis s-o ajut dar n-am prea avut timp , tot citeste subiectul cu Michael Jackson si vrea sa scrie acolo, vroia de fapt sa scrie de pe id-ul meu, dar mie nu-mi place si nici nu mi-a placut de MJ, asa ca i-am spus ca id-ul meu n-are ce cauta acolo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_gabi78 spune:

BUna fetelor ,trebuie sa recunosc ca nu am mai intrat de mult pe forum pt ca atunci cand am facut-o majoritatea a fost in concediul de vara.Noutatile pe care le am sunt cu privire la operatia fiului meu de 13 ani jumate care va avea loc in 25 sau 26 octombrie inca nu mi s-a spus exact.Operatia va fi facuta de catre Dr-ul Ahmed Hadidi ,cred impreuna cu dr-ul Istvan ,la ZAlau.Daca mai isi opereaza cineva copilul la d-l doctor va rog sa imi spuneti si mie pt ca as vrea sa intreb unele amanunte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristidogaru spune:

Buna fetelor!
In primul rand ii multumesc ROXANEI C pentru ganduri. Te pup.
Theoo, ce faci? Asteptam vesti. Ii doresc puiului tau recuperare usoara si multa sanatate. Am fost si eu luni,07.09.09, la control, dar am intrat la dl. Basca imediat la ora 14. I-a facut dilatare atunci iar lunea aceasta,28.09.09, mergem sa puna sonda.
A zis "e bine, dar veniti peste 2-3 saptamani sa punem sonda". Hm..... Ce-o insemna asta? Eu pastrez legatura cu dl. Andriescu mereu si mi-a recomandat sa vin la 3 saptamni, nu la 2.
Urat. Treaba este ca Darius plange la fiecare schimbare de pampers seara. Dl. Basca ne-a spus sa-i dam la gaurica putei cu Nidoflor dupa fiecare baie, iar acest lucru il facem inainte de culcare, la ultimul pampers. Iar tati este marele capcaun.Cand il vede, urla ca din gura de sarpe, chiar daca a fost imbaiat sau nu.Este pur si simplu terorizat.
Nu stiu de ce, poate gresesc, dar am avut impresia ca dl. Basca se poarta mai brutal. Pe cand, dl. Andriescu parca e mai bland.Are si o fetita micuta, poate e mai milos, nu stiu.
Cam asta e.
Va tin la curent cu rezultatul zilei de luni. Mi-e groaza, sincer, pentru ca nu stiu care este pasul urmator: operatie, 4 dilatari, sonda.Dl. Andriescu a spus ca se fac maxim 4 dilatari dupa operatie......
Sanatate, dragele mele.

Cristina si Darius-Stefan (10.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monituta spune:

Cami, si eu o sa merg la Zalau in octombrie Pentru a 2-a operatie a fiului meu. Intreaba tot ce vrei sa stii si am sa iti raspund. Sau intra pe messenger. Id meu este baciu_monik@yahoo.com.
In rest... la toata lumea si multa, multa sanatate!!

Mami de gemeni: Oana si Tudor, 27.09.2007.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns filofteia spune:

Cami succes la operatie. Te rog sa ne dai amanunte dupa ea si mai ales la un timp...caci baietelul tau fiind in preaolescenta, are alta parere de toate astea...iar pe mine ma intereseaza foarte mult.

Monituta, se pare ca mai aveti un pic si scapati. Va tinem pumnii.

CristiDogaru prin multe mai treceti si voi...se pare ca ati facut sctrictura de uretra ...ce spune dr. va programeaza la o alta operatie?

Dintre fetele operate la dr. Voinescu ne mai spune cineva ceva??? Cum evolueaza???

Roxana pentru tenacitatea cu care tii viu acest subiect. Voi sunteti bine, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

N-am mai intrat de ceva timp, iar acum subiectul era pe pag 2, in general intru doar pe prima pag si daca nu e...nu mai caut.

Cami, nu mai retin, ce varsta are baiatul tau?( de bine ce ma laudati ca am tinere de minte) E la prima operatie parca? N-am timp sa caut in urma, am lectii de invatat, teme de corectat....of...si scoala asta care abia a inceput

Cristidogaru, iar dilatatie? Si iar pe viu, nu? Eu n-am avut treaba cu dr. Andriescu, dar mie nu mi-a placut deloc, mi se pare la fel de brutal ca si dr. Basca si in plus e mult mai alarmist, sunt de parere ca e bine sa stiu ce urmeaza, dar parca e prea pesimist...asta-i parerea mea, stiu mamici care s-au inteles f. bine cu el, mie mi-a facut o impresie proasta de la inceput si nu mi-am schimbat parerea( adevarul e ca nici n-am avut de-a face cu el)
nu sariti, nu dati cu bolovani...am spus ca-i parerea mea doar

Teooo, ce faceti, ati venit acasa? Cum a fost? Ce face cel mic?

Am vorbit cu Cristina din BV acum vreo 2 saptamani, cred ca v-o mai amintiti(Yonacr), Alex are iar o fistula, doar ca de data asta i se pare Cristinei ca e din cea in preput, nu in uretra.

De Crisandy stie cineva ce mai face? Ma gandesc mereu la ei si sper sa fie bine, parca urma sa-l opereze iarasi acum, in toamna, pe Andy ?

Monituta, la voi totul e ok? Cand va duceti ptr cosmetizare, in octombrie sau noiembrie? Ati mai fost la vreun control? A folosit pensa? ( am si io o maaaare problema cu pensa aia

Emilia, Calin e bine, inca ma uit cu teama la putza, azi chiar m-am uitat si am vazut pe preput, cam in locul unde a fost cusut o chestie....o gaurica in piele, mica- mica, ca atunci cand storci un cos, si se vede ceva negru- maroniu, o fi oare vreun fir care nu a iesit de tot? Am patit ceva asemanator eu, dupa cezariana, nu mi-a scos firele bine si cand le-am descoperit eu si am tras de ele, a ramas ptr un timp o gaurica acolo, care in timp s-a inchis. L-am urmarit la pipi, dar face pe unde trebuie.
Sa va spun cum ma uit la puta lui, ca nu prea mai vrea sa stea ,il intreb "ma lasi sa ma uit putin la puta ta?" si raspunsul" daaaa, pic", adica " da, dar un pic" si in cazul in care ma uit si trece" picul", spune clar" gata" si nu mai sta nici daca-l leg
La control trebuia sa mergem acum, dar mai aman, si din motive financiare si ptr ca asa aveam de gand ca saracu-i stresat ( si vedeti ca si pe mine ma chinuie treaba cu pensa aia) Vrem sa ajungem la un consult la d-nul Voinescu, dar dupa Anul Nou.
Cam astea despre noi.

Emilia, ai intrat in ritm cu scoala, cu temele, cu lectiile, ca eu nu pot intra deloc, de-abia astept vacanta

Mergi la inceput