MONTIGNAC (110) STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ymca spune:

scriu repede ca altfel iar ajungem pe pagina 3

nu stiu altii cum sunt, dar eu scriu aici si cand respect monti si cand sunt total pe langa...adica mi se pare firesc sa intru aici si daca am mancat snitel cu cartofi prajiti pentru ca aici gasesc grupul se suport care sa ma aduca inapoi pe calea cea buna

vad insa ca fetele nu intra de rusine ca mananca mult/nemonti (aplicand tactica strutului)...eu mi-as dori sa vad mai des pe toata lumea, indiferent de natura alimentelor inghitite.

deja am nostalgia concursului...cand toata lumea scria zilnic...vine si vacanta, cand lumea va scrie si mai putin

anca, si eu sunt intr-o perioada de dulciuri, cat mai multe si mai diversificate...noroc cu pomelo ca ma mai scoate din sevraj

ani, eu nu rezist la nicio mancare facuta de mama mea...nimic nu se compara cu ce iese din mainile ei...felicitari pentru paine si dulciuri, conteaza si asta.

andanii, sanatate 100%? hai la sport

moana, ai mai gatit vreo bunatate?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymca spune:

am facut compunerea in acelasi timp cu anca si ani

anca, sigur se vede ceva intr-o saptamana...mai ales la tine care esti campion in ale slabitului (era sa-l uit pe "p" si sa iasa camion)

ani, cred ca supa e de pui cu taitei...si-atunci chiar daca sunt din faina integrala nu se amesteca cu carnita...eu asa stiu. ciorba monti care-mi place mie e de zarzavat; bine mie-mi place si supa de pui cu zdrente de ou (in loc de taitei); mai ales cand e proaspat facuta si cu patrunjel proaspat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Ymca, . si eu zic ca ar fi bine sa scriem mai des, chiar daca nu sintem cuminti 100% in perioada asta. macar sa ne incurajam reciproc.

Anca si Stefan (13.01.2008)
POZE NOI
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan 0-9 luni
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

ce sa facem , daca nu scriu fetele nu scriu

eu azi am papat carnita de pui gratar si cu branza .... si dupa niste niste niste ..... turta dulce ... doamne cat imi place ... imi aduce aminte de copilarie eu deja m-am convins ca pana nu ma apuc de miscare nu sunt in stare sa dau nici un gram jos, asa ca incerc sa ma mentin la cele big 75 kg ale mele la care ma aflu acuma .... e totusi bine , am doar 3 kg din iunie de cand am declarat cele 72 .... alea puse imiediat pe perioada de concediu si apoi ... si deja din august ma perind pe aici cu 75... deci merge stagnare ... da cu un monti putin inselat , mai o nepermisa , mai nemancat seara ... deci un monti si cu putine abateri merge sa ma mentin , asta eram curioasa daca voi puitea, uite ca am jumatate de an de mentinere e super eu sunt multumita de mine ... dupa sarbatori ... mai bine zis din 5 ianuarie ma apuc de slabit , reduc cantitatile si ma apuc de mers la sala ... si-atunci sa ma vedeti cum voi slabi dinou ... pana la 60 nu ma opresc , as vrea ca pana in iulie sa ajung la 60 ... deci 15 kg in 6 luni o medie de 2.5 kg pe luna nu e mult , e chiar omenesc ..... cine se baga alaturi de mine ??????????????????? deci din 5 ianuarie cuminti foc .... nu facem concurs ci pur si simplu sa ne promitem sa slabim sa fim frumoase in vara in concediu
ianuarie - iunie ..... 6 luni de cumintenie
cine mai doreste ???
cine mai pofteste ????
cine mi se alatura ????
cine vrea sa fie cuminte ????
cine vrea sa slabim impreuna ?????
se poate .... ati vazut ca se poate ..... am slabit 18 kg ... am pus inapoi 3 si ma mentin cu cele 15 kg de jumatate de an ... deci se poate ...
faptul ca am pus cele 3 kg sunt normale , in momentul cand mananci putin si dietetic cand te apuci de mancat de toate e absolut normal sa pui cateva kg dupa care daca mananci cumpatat te poti mentine ... eu m-am convins , da trebuie sa te abtii ... deci cu monti normal te mentii fffff frumos ... cu monti mai redus cantitativ si dietetic slabesti ffffff frumos , normal combinat cu miscare la cine nu merge fara (exemplul clar fara miscare ... eu) ..... aaaaaaaaaaaa prima data cand am tinut monti a mers si fara miscare ... a doua oara merge cu miscare ... daca nu ma voi mentine a treia oara deja nu are sa mai mearga nici fara miscare dar nici cu miscare



ei ce ziceti ???? v-am mobilizat ???? v-am trezit interesul ?????
haideti fetele sa incepem ceva frumos la inceput de an , da???????? nu uitati din 5 ianuarie 2009 , un nou an , un nou inceput cu monti si cu mine

va pup pe toate fara nici o exceptie , nu va mai enumer acuma da ????

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

cat am avut ... si ... cat mai am
s-au topit 18 kg, mai am 2 kg pana la targhet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Io nici curaj sa va citesc n-am avut!Ma gandeam c-o sa va gasesc niste slabe pe toate si io am ramas singura vacuta
Am 1 in plus

"La vita e bella"
De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:


Mai eu nu scriam sa nu ma fac de ras. Ca ma luase un elan..de slabit..dar intre timp s-a mai subtiat. Dupa cum v-am zis de ultima mea preocupare nici timp de stat la masa nu am..dar in schimb intre 2 margele bag cate o gura de covrig.
Va arat si voua cu ce ma joc eu..dar sa nu radeti de mine ca eu sunt mama incepatoarelor in arta asta.http://s254.photobucket.com/albums/hh106/Ele2008/Joaca%20mea/


Elena & Denisa
NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Revin tot eu...anul trecut ca sa nu ma damblagesc in casa prajituream....Deci ultima preocupare e mai buna ca nu iei kg de la ea.

Elena & Denisa
NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

eu bag cina (la ora asta?!?): brinza slaba de vaci indulcita cu indulcitor artificial si cu un picutz de rom in ea. zici ca pap prajitura, nu alta. la prinz am ras 100 grame de mozzarela. cred ca inchei ziua cu ce mi-a ramas din iaurtul de dimineata (va dati seama ca n-am putiut sa-l termin...bleah) si cu un ceai verde.
miine ori fructe ori legume. e miercuri nu? macar asa sa tin si eu post...

ele, faina preocupare ai. imi place colierul verde din prima poza. iti faci business, sau e numai pt placerea ta?

vali, ce bine ca mai dai pe aici. acum ca ai vazut ca nu sintem nici noi prea cuminti, poate scrii mai des...

andanii, eu ma bag la orice. numai sa slabesc. si cum in ianuarie nu mai am cursuri, ca intru in sesiune, poate reusesc sa merg la sala.

Ymca, ce zici? noi facem concurs din ianuarie? Ca vad ca un pic-un pic s-a miscat cintarul in noiembrie...

Anca si Stefan (13.01.2008)
POZE NOI
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan 0-9 luni
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moana spune:

Situatia kilogramelor..aceeasi. Numai ca au ramas largi pantalonii - fix sub fese daca stiti locurile...

Azi am trisat cu turta dulce de la Plus....buna rau - 5 bucatele. Restul o marit eu pe undeva ca e o punga imensa.

Nu-mi dau seama cum e cu cantitatile - putem manca cat vrem din alimentele permise? De exemplu eu mamanc cate 1 kg de citrice pe zi, in fiecare zi. Si contin si ele zaharuri...O fi bine?

Am fost aseara la Ikea si mi-am luat o oala de fiert la abur. Astazi am cumparat niste peste (biban de mare). Va tin la curent cu rezultatele....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanse spune:

Si eu tot pe aici...primiti si o purcelusa?

Toata ziua pe strazi...urasc luna asta.

Nu am mai prestat si eu nimic bun de mancare .

Ma faci sa rad Andanitzo cu concursul ala...

Va pup fetelor

MIRELAmami de doua zuze ANA MARIA si ANDREEA
POZICI

KG MELE

INTREBARI SI RASPUNSURI MONTIGNAC

Mergi la inceput