MONTIGNAC (110) STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Sanse, ce bine arata tortul

Ymca, distractie frumoasa la munte si sa prindeti vreme buna.

Andanii, imi pare rau ca nu a iesit tortul. Dar lasa ca acum ai experienta si data viitoare iese buuuuuuuuuuuun

Ieri am calcat stramb putin pentru ca am mancat legume mexicane si astea au si morcov si porumb . Azi pana acum am mancat conform insa mai vedem pana pe seara.

Moana si eu am facut clatite monti dar cu mere. Sunt delicioase http://www.culinar.ro/forum/continut/Diete-si-regimuri-alimentare/17940/Clatite-din-mere-rase/

Ani de Stefana (23.01.2008)
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissteo spune:

va roooog, ajuta-ti-ma si pe mine. vreau sa tin post si monti in acelasi timp. nu stiu ce mancaruri sa pregatesc. am fost bucuroasa ca am descoperit lintea si soia boabe, dar le-am facut ca pe fasolea batuta si apoi am vazut ca nu am voie linte, soia, fasole cu ulei. va rog dati-mi niste idei. multumesc mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Crissteo, bine ai venit la noi
Uite, poate gasesti niste idei aici http://www.culinar.ro/forum/continut/Diete-si-regimuri-alimentare/12604/Retete-Montignac/.
Linte eu stiu ca e voie. Eu fac supa crema de linte care e de post.

Ani de Stefana (23.01.2008)
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns big_boy spune:

Buna fetelor,

Am mai tinut Monti acu ceva timp (-25kg), insa dupa o vreme de pauza plina de alimente ne-monti am revenit pe baricade. Una peste alta habar nu am cate kg am (probabil ~115), insa tot ce stiu e ca am inceput sa tin Monti din nou. Tot ce vreau acum e sa gasesc retele glucidice, alea cu carne sunt foarte la indemana. O friptura+salata si basta.

Voi la glucidice, in afara de iaurt 0% + branza 0% + felie paine integrala, ce anume mai consumati ??

sa fiti suple si fericite
PS eu am re-inceput de vreo 2 zile Monti, o sa ma duc sa iau un cantar sa vad cat de grava e problema ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

helllppppppp pe pagina 3 ???????????

incredibil dar adevarat

big boy bine-ai venit pe la noi

retete glucidice cate vrei : spaghete , orez, macaroane combinate cu legume , sau pur si simplu legume: rosii, ardei, salata , ciuperci, conopida, broccoli, fasole verde ..... tot ce se numeste leguma cu paine fara grasimi
eu le combin dupa imaginatie si in functie de ce am in frigider ..... e cel mai simplu asa

crristeo e voie linte, fasole, soia cu ulei ... unde-ai vazut ca nu e voie ???

restul fetelor ???????????????????? mancati de pe acuma ?????

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

cat am avut ... si ... cat mai am
s-au topit 18 kg, mai am 2 kg pana la targhet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Buna dimineata si de la mine.
Intru tot mai rarut de rusine . Ca nu mai tin dieta ca la carte. Adica eu incerc dar sunt multe tentatiile mai ales acasa la parintii mei. Ce sa zic nici cantarul nu m-a ajutat cu progrese asa ca m-am lasat pe tanjala. Macar incerc sa nu mananc paine si dulciuri.

Anca, Sanse, Moana, Ymca, pe unde sunteti fetelor? Haideti sa ne incurajam reciproc, ca altfel ma ascund in frigider si pap tot

Ani de Stefana (23.01.2008)
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymca spune:

dezastru total

cred ca sunt din nou 44 (dupa ce ma impaunasem toata cu 42 fara burti laterale)


remember ce scriam vineri? dimineata ou si in rest gratarele cu muraturi...wrong answer

dimineata proteine, glucide, lipide, paine multa, salamuri, lapte, ceai...o babilonie intreaga...la pranz nimic, ca eram de obicei plecata...prima seara OK (am sarit peste masa), a doua seara carne cu cartofi prajiti si muraturi (doar juma de portie, macar atat am reusit si cealalta jumatate am donat-o), iar in a treia seara dezmat total...nu mai exista nicio regula...nici macar cea a bunului simt. nu stiu, parca eram posedata...(am fost la Bran, o fi fost ceva in atmosfera)...ma rog, dau si eu vina pe cine pot. am uitat sa mentionez: toate cele de mai sus au fost asezonate cu ciocolata din belsug si seminte!

am facut putin sport...am fost la patinoar si am transpirat bine de tot pe-acolo, am mai urcat niste scari si-am alergat in jurul pensiunii...dar atat!

imi cer scuze ca am tradat cauza dar mi-am promis solemn ca de sarbatori nu mai fac asa ceva! am zis!

azi: paine cu zacusca
mai incolo: am desfacut deja un pomelo, astept sa treaca timpul ca sa-l mananc regulamentar
dupa-amiaza: pui la rotisor
seara: nimic

trebuie sa anihilez repede dezastrul din weekend asa ca nu mai mananc nimic seara toata saptamana asta

mi-a fost dor de voi...o saptamana buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Salut tuturor. scriu mai rar ca nu am ce scrie....sint ca o purcica...vreau numai dulce...sint stresata...
macar n-am ajus la cartofi prajiti. azi am inceput bine, cu o cana de lapte si o chifla neagra. da' la prinz am mincat turta dulce cu cola....
de cina cred ca pomelo.

Anca si Stefan (13.01.2008)
POZE NOI
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan 0-9 luni
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Buna dimineata.
Haideti la o cafea decofeinizata .
Ieri din nou nu am mancat conform pentru ca am avut supa cu taitei. Oare daca folosesc taitei din faina integrala este monti supa?
De dimineata am mancat crenvusti cu ardei. De cina o sa am gratare de pui cu garnitura de fasole verde iar la amiaza inca caut o ciorba monti.
Vad ca aproape toate fetele calcam stramb . Lasa ca din ianuarie ne bagam din nou la concurs. Cel putin pe mine tare m-a motivat

Ani de Stefana (23.01.2008)
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery
Sa o ajutam pe Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

offf...abia astept sa treaca perioada asta...am pus 500 de grame pe mine. iar am 80....

azi am inceput cu iaurt dietetic de dimineata. acum am baut o cafea cu lapte si indulcitor. cred ca azi maninc numai lactate. incerc un disociat mic si monti...sa vedem ce se intimpla.
n-am stabilit nimic. o sa manic in fiecare dimineata ce mi-a fi pofta si ramin la alimentul ala toata ziua. macar pina la craciun daca tin asa, va fi bine.
ce ziceti? o sa se vada ceva intr-o saptamina?

Anca si Stefan (13.01.2008)
POZE NOI
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan 0-9 luni
Povestea Nasterii

Mergi la inceput