Regimul Scarsdale - 7 Kg-2sapt -cap 11

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

Fetili, va anunt cu mindrie ca in sfirsit mi-am urnit basanau' si am trecut cu brio de prima zi. Daca trec si de a treia, sigur termin victorioasa!

saryta, cris-gabi, xandra28 haideti cu rapoartele, ca stiu eu ce se intimpla daca nu scrieti zilnic aici. O dati pe aratura, ca asa am facut si eu, da' acu is fata cuminte. Parol!






*********************************

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">O inimioara are nevoie de voi! / Blogul cu ingerasi


www.dropshots.com/popescu71#date" target="_blank">Curiosilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamipuiu spune:

Buna dimineata, fetele!
Asta e. Daca nu mai scriem, e clar ca nu stam bine cu treaba.
Eu m-am tinut tot de prostii si stagnez intre 57.6 si 58 kg. Adica, nu reusesc sa scad sub, pentru ca mananc dezordonat si numai interzise.
Sper ca in saptamana asta sa nu mai intrec masura.
Oricum, si daca reusim, cand vin sarbatorile de Craciun, de An Nou, tot nu putem sa facem mentinerea corect. Oricum, am incercat sa ma tin departe de cartofi, fqasole, paine, paste, cu toate ca acum cateva zile am gustat si eu doua linguri cu cartofiori prajiti, ca nu mai facusem si nu mai gustasem asa ceva de 2 luni. Erau cu usturoi, va rog sa ma intelegeti.
Stiti ce nu inteleg? Eu nu am patit chiar asa cum am citit pe aici, ca daca gust acum o bombonica de ciocolata, spre exemplu, maine dimineata cantarul imi va arata 1 kg si ceva in plus. Erau exagerari, nu? Eu cand am recunoscut ca am mancat 2 linguri cu cartofi prajiti, era chiar asa, nu mai mult. Si nu s-a cunoscut la cantar. Carnea nu e cu grasimi, salata fara ulei sau, mai rar, cu o lingurita de ulei de masline (am probleme cu tegumentele din cauza vitaminelor liposolubile).
Ce am vrut eu sa va spun? Haideti, fetelor, ca nu e chiar asa de greu. Trebuie doar sa ne tinem de treaba.
Si sa mai intram pe aici, ca sa primim de la fetele mai constiincioase cate o .
O zi frumoasa va doresc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris-gabi spune:

Buna fetelor,

Dupa o saptamana de regim ( unde in ultimele zile nu am tinut ca la carte) am slabit 1,5kg. Deci acum am 78,5kg. Sunt multumita ca tot s-a dus ceva avand in vedere ca am mancat zilnic ceva dulce. De azi din nou la treaba. Si inca ceva, nu am baut cei 2 litri de lichid zilnic si s-a vazut. Sper sa-mi treaca poftele, ca sunt la perioada aia si parca am turbat.

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:



cam asta e raspunsul meu!



am zis io ca daca trec de a treia zi e ok, da' n-am trecut, ca ieri ma puse sa bag in burdihan o prajitura (de la ziua unei colege), asa ca de azi am luat-o de la capat, ca ori tin ca lumea ori ma opresc. Da' io nu vreau sa ma opresc, asa ca azi am terminat prima zi (a cita oara?!?!?!?




*********************************

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">O inimioara are nevoie de voi! / Blogul cu ingerasi


www.dropshots.com/popescu71#date" target="_blank">Curiosilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:



Mai fetili....chiar ati disparut ??????

Gata....a venit Craciunul ???

Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

“Întelegerea trecutului ne determină abilitatea cu care intelegem prezentul.”


www.flickr.com/photos/9344489@N02/" target="_blank">POZE FETE CUCUIETE
ANA ESTE ATAT DE MARE
DAR SA VEDETI ELA CAT DE MARE E ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

Bria, te rog mult sa ma pedepsesti!
Sterge BRAVO de pe prima pagina, ca nu-l mai merit
Sint o nesuferita. Nu mai pot si nu stiu de ce. Am inceput de 4 ori in ultimele 2 saptamini si nu am reusit sa trec de a 3-a zi niciodata.
Nu stiu ce sa fac
Imi e ciuda rau tare pe mine.



*********************************

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">O inimioara are nevoie de voi! / Blogul cu ingerasi


www.dropshots.com/popescu71#albums/verde/2008-12-14/05:27:48" target="_blank">Curiosilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:

Citat:
citat din mesajul lui misha71

Bria, te rog mult sa ma pedepsesti!
Sterge BRAVO de pe prima pagina, ca nu-l mai merit
Sint o nesuferita. Nu mai pot si nu stiu de ce. Am inceput de 4 ori in ultimele 2 saptamini si nu am reusit sa trec de a 3-a zi niciodata.
Nu stiu ce sa fac
Imi e ciuda rau tare pe mine.



*********************************

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">O inimioara are nevoie de voi! / Blogul cu ingerasi


www.dropshots.com/popescu71#albums/verde/2008-12-14/05:27:48" target="_blank">Curiosilor



Misha, nu te pedepsi prea tare.....suntem in preajma sarbatorilor si evident e mai greu sa fii disciplinata in perioada asta. AI sa vezi ca dupa anul nou, o sa fii alt om si o sa reusesti mai bine decat ti-ai propus.

Macar sa ramanem impreuna in perioada asta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

Da, dar eu voiam sa fiu manechin de Revelion (il fac acasa, dar nu conteaza) si acum ma mai duc si la soacra ca taie porcu' si sa te tii atunci! SDper doar sa nu ma confunde si sa ajung io pe post de caltabos!



*********************************

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">O inimioara are nevoie de voi! / Blogul cu ingerasi


www.dropshots.com/popescu71#albums/verde/2008-12-14/05:27:48" target="_blank">Curiosilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamipuiu spune:

Buna, fetelor!. Ce mult ma bucur ca ati reaparut!
Nici eu nu am reusit sa ma tin de treaba, desi am promis, dar eu nu renunt. Adica, micul dejun si pranzul le tin cu sfintenie. Problema este masa de seara. Nu am depasit 58 kg. Pentru moment sunt multumita asa. Dupa sarbatori, adica dupa 7 ianuarie, o sa revin la dieta corecta, ca mai vreau sa dau jos 5-6 kg. In perioada asta nu ar fi bine daca am tine regimul strict, pentru ca daca nu tinem corect si mentinerea, nu e bine. Am patit asta. Imediat se pun la loc kg. Anul trecut asa am facut si nu e bine.
Aveti ceva retete de dieta si pentru sarbatori? Sau renuntati?
Voi cam ce veti face atunci? Va veti abtine sau veti gusta cu masura?
Eu azi am ziua de "marti", adica pranz cu fructe.
Dar diseara? Jale. Am mancat si mazare de doua ori, dar nu mult. Am mancat si ciorba de fasole uscata, dar tot putin (mai putine boabe, mai multa zeama). Cam asa ma amagesc eu. In continuare nu ma impac cu lipsa cartofilor din alimentatie. Imi plac mult salatele cu cartofi fierti. , dar macar de astea ma tin departe. Nu am mai gustat asa ceva de mai mult de o luna.
Pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Fetelor, spuneti-mi si mie: in ziua de miercuri este "salata de ton cu lamaie" - adica ce mai pui langa ton si lamaie? ...furculita?

_
Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit siiii.... IN LUPTA CU KILELE

Mergi la inceput