Regimul Scarsdale - 7 Kg-2sapt -cap 11

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

un fir de sare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

eu am dat-o iar in bara la a 5-a incercare.
Partea buna e ca imi mentin greutatea de la prima tura dar un -2 kg m-ar face pe deplin fericita.

Si ma duc la SPORT ...asta e a doua realizare dupa dieta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PISI_LUMI spune:

Salutare

Am si eu o curiozitate, va tot citesc de ceva vreme , dar inca nu mi-am luat inima in dinti sa ma apuc de dieta, ma cam sperie gandul de efectul de yo-yo. Am vazut ca are si perioada de acomodare de doua saptamani, dar dupa aceea trebuie sa mananci la fel de moderat ca i pe timpul dietei, sau poti sa mai si calci stramb si totusi sa te mentii?

Multumesc , astept sa-mi impartasiti din experientele voastre.

Pentru lume tu esti cineva, pentru cineva tu esti lumea ! Cu multa dragoste, Cineva…..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

ce inseamna sa calci stramb?

eu am tinut numai 2 sapt , am terminat cam acum o luna si ceva , am mancat normal si nu am luat nimic in plus. Ideea e ca nici un regim nu va rezista daca nu iti introduci o disciplina alimentara pe care sa o urmezi toata viata. Prin disciplina alimentara inteleg sa ai numai 3 mese, sa nu rontai nimic intre timp dar cred ca la mese tb sa mananci ca un om normal si cu ceva dulce si cu un pahar de vin etc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PISI_LUMI spune:

Multumesc Marina,

Poti sa-mi spui si cat ai slabit?

Eu acum am 1.72m si 72 kg, as vrea macar vreo 10 kg sa dau jos, si daca se poate sa ma si mentin.

Acum astept sa treaca sarbatorile si incerc si eu.Pana atunci raman prin zona sa mai invat din experientele voastre.

Pentru lume tu esti cineva, pentru cineva tu esti lumea ! Cu multa dragoste, Cineva…..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

eu sunt oaia neagra a grupei dar cu gura mare...am slabit 3 kg de la 57-58 la 54-55, depinde in ce moment ma iei. Am slabit 3 kg pe care nu reuseam sa le dau jos nicicum tinand cont ca nu prea am surplus...daca reusesc sa dau si cele 2 kg care imi mai stau pe creier/fund jos o sa reusesc sa intru in categoria anorexici dupa anumite studii

Fetele care au tinut cu mine si au rezistat 2 sapt au dat intre 4-6 kg daca imi amintesc bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

Dieta asta e perfecta pt mine. De la 1 ian vreau sa o tin din nou, as incepe de maine, dar daca merg la socrela la masa nu pot sa-i spun ca sunt la dieta si asa ma vede prea slaba Desi am tinut dieta doar o data asa cum trebuie, acum ma mentin desi mai pap si dulciuri. Cartofi, paste, orez nu mananc de ani de zile, de cand am slabit cu Monti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PISI_LUMI spune:

Hai ca m-am razgandit, de maine, adica 18.12.2008, incep si eu dieta, chiar daca vine Craciunul, ca eu oricum nu gatesc, si daca merg la mama la masa o sa fac o mica exceptie, macar incerc, poate reusesc sa dau si eu 3-4 kg jos pana la revelion, si daca reusesc, o sa am mai multa incredere sa o iau de la capat in ianuarie, asa ca va tin la curent.

Acum plec de la servici direct la piata sa-mi fac cumparaturi pentru maine.

Un sfat as mai dori totusi, eu tin minte ca am mai incercat o data spanacul congelat si nu mi-a placut cum arata cand s-a dezghetat, se gaseste cumva si conserva sau orice alta stare?

Multumesc si spor la slabit.....

Pentru lume tu esti cineva, pentru cineva tu esti lumea ! Cu multa dragoste, Cineva…..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

Tzuni sa nu-mi spui ca "te-am dat pe brazda" cu dieta asta!
Eu puneam si salata verde pe linga ton, lamiie si firul de sare al Marinei.

Succes!!!!!



*********************************

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">O inimioara are nevoie de voi! / Blogul cu ingerasi


www.dropshots.com/popescu71#albums/verde/2008-12-14/05:27:48" target="_blank">Curiosilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PISI_LUMI spune:

Gata si cu cumparaturile, mi-am luat cam tot ce-mi trebuie pentru o saptamana, dar mai am o intrebare....

cum maine este joi, as vrea sa incep de maine, dar nu stiu daca conteaza cu ce zi incep, pot sa incep cu meniul de joi, sau consider meniul de luni , ca fiind ziua 1 , si incep cu ala?

Astept raspunsul vostru inainte de a-mi pregati pranzul pentru maine.

Stiu ca inainte , la alte diete, cum ar fi cel disociat conta ordinea zilelor.

Multumesc.

Pentru lume tu esti cineva, pentru cineva tu esti lumea ! Cu multa dragoste, Cineva…..

Mergi la inceput