Regimul Scarsdale - 7 Kg-2sapt -cap 11

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris-gabi spune:

Buna dimineata

De luni m-am intors din nou la regim. Cele 2 saptamani de mentinere le-am facut varza. Stiti expresia aia : "ca vaca in trifoi"mi se potriveste perfect, adica am papat de toate si bineinteles ca nu am ramas fara urmari. Daca la prima tura am slabit 4,5kg in perioada de mentinere am pus 3,5kgAsa ca luni cantarul arata 80kg.
Ieri am fost cuminte si am respectat cu greu regimul. Aveam o foame de zile mari pe care mi-am calmat-o cu ceai si apa ( nu pot manca telina si morcovi).
Nu prea am timp sa scriu dar va citesc zilnic, ca sa ma mobilizez.
Pupici si o zi fara abateri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:

Cris....simteam eu ceva....

Perioada de mentinere este grea pentru anumite persoane (printre cdare si eu.....) intrucat nu ai un regim anume ci depinde de fiecare sa se incadreze in anumite limite. Si, asa cum stii, ea are rolul de a "fundamenta" kilogramele pierdute.

Imi pare foarte rau pentru tine.... mai ales ca dadusei jos 4 kg.....

Poate data viitoare tii si mentinerea si ai sa vii sa spui ca ai mai slabit 2 kg in perioada asta....la mine asa se intampla . In cele 2 sapt de mentinere dadeam jos 2-2,5 kg pe langa ce reuseam in cura.

Bafta....

Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

“Întelegerea trecutului ne determină abilitatea cu care intelegem prezentul.”


www.flickr.com/photos/9344489@N02/" target="_blank">POZE FETE CUCUIETE
ANA ESTE ATAT DE MARE
DAR SA VEDETI ELA CAT DE MARE E ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

hello fetelor!

ma alatur si eu cu bucurie (de ieri) la lista fetelor care au trecut pe scarsdale! din motive lesne de inteles, prefer sa va tin la curent cu variatia in greutate si sa nu va dezvalui greutatea mea

as avea o intrebare: in ziua cu salata de ton mancati salata+ton sau doar ton?

multam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:

Xandra....ton din conserva (scurs si spalat) cu muuulta lamaie !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris-gabi spune:

Multumesc pentru sustinere Briana.
Si eu sper sa pot sa tin perioada de mentinere.
Cred ca de data asta am sa-mi concep un meniu fix pe zile ca sa nu mai calc pe langa.Oricum sa vedem ce fac in astea 2 saptamani, ca azi este abia a 2-a zi. Acum ma lupt cu sticla de apa. Ieri am baut 2 litri iar, azi pana acum aproape 1 litru. Am vazut ca este esential sa bei 2 litri pentru a putea elimina toxinele.

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ploscariu spune:

Buna ziua fetelor! Si eu vreau sa slabesc! Am 160cm si 68 kg. vreau sa slabesc 15 kg, dar nu stiu cum sa renunt la dulciuri, nu ma pot abtine
Si inca ceva: pot tine aceasta cura daca alaptez?

Gabriela - mami lui Ionut 14.01.2008 si Ioana 13.12.2004

alte poze cu Ionut


poze cu Ioana si Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saryta spune:

Salutare ... dau si eu raportul luni aveam 58,5 - rezonabil dar nu f bine. Eu oricum stationez de obicei la 57-58 parca am bariera mai jos nu scad, dar nici nu ma omor prea tare .Mai vad saptamana asta(incerc sa si postesc)am noroc ca se mananca peste de azi pana duminica.
Va si spor la slabit!

Mariana - mamicuta de 3 - ANDRA('99), SARA('05) si ANTONIA(nov.'06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

Gata! Nu mai tine. Nu ma bateti prea rau ca n-am ma dat pe aici, dar acum sint mai hotarita decit inainte de prima tura.

Start miine, acu' fug la cumparaturi.

pe fiecare cu mult drag.



www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">O INIMIOARA ARE NEVOIE DE VOI!


BAZAR PENTRU SONIA


www.dropshots.com/popescu71#date" target="_blank">Curiosilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Fetelor am vazut pe prima pagina...cineva a tinut doua ture de cura.
E voie? Asta nu era cura de schimbare a metabolismului care nu se putea tine decat dupa 6 luni de la prima tura?
Nu va suparati ca intervin dar ma bate si pe mine un gand

Succes ambitioaselor!

Mami de www.flickr.com/photos/31848759@N02/3065391873/" target="_blank">Eduard-Gabriel (17.08.2008)

M-am facut mare si-o sa ma mai fac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

giulianna pai daca te bate rau gindul, fugi cit mai ai timp, sa nu prinzi cheag pe aici

La intrebarea ta io zic sa-ti raspunda Briana, care zau ca nu stiu cite ture o fi tinut sa ajunga in 8 luni sa slabeasca 40 de kg! Merita toata admiratia noastra!




*********************************

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">O inimioara are nevoie de voi! / Blogul cu ingerasi


www.dropshots.com/popescu71#date" target="_blank">Curiosilor

Mergi la inceput