Regimul Scarsdale - 7 Kg-2sapt -cap 11

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:

Citat:
citat din mesajul lui misha71

Marina Lasa prostioarele ca-mi revin eu si iar va alerg!

diana dureaza mult din cauza legislatiei care cere mult prea multe, iar tot ce e de facut pentru ca un copil sa devina adoptabil necesita foarte mult timp. Iti dai seama cita lalaiala este numai cu termenele de la tribunal, nu mai zic de alte proceduri. Nu intru in detalii ca as umple citeva pagini, dar in mare cam asta ar fi motivul principal.

Poate totusi ma mai iubeste Mos Craciun, si atunci nu cred sa-mi mai trebuiasca vreo dieta, ca o sa aiba grija bebele

manechinele



www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">O INIMIOARA ARE NEVOIE DE VOI!


BAZAR PENTRU SONIA


www.dropshots.com/popescu71#date" target="_blank">Curiosilor




Sa stii ca sunt alaturi de tine, sufleteste macar daca altfel nu am cum, si incearca sa crezi in Mos Craciun.

SIGUR o sa ai un pui de om sa iti umple viata si sufletul.




Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

“Întelegerea trecutului ne determină abilitatea cu care intelegem prezentul.”


www.flickr.com/photos/9344489@N02/" target="_blank">POZE FETE CUCUIETE
ANA ESTE ATAT DE MARE
DAR SA VEDETI ELA CAT DE MARE E ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:

Diana, Mamipuiu, Alina.....cum mai sunteti ?? Deja fotomodele ??

Olim....ai dat bir cu fugitii ???

Ia sa iesiti voi la raport frumusel, ca altfel va "alerg" si nu singura.....cu Misha langa mine....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

neata , Briana nici vorba de fotomodel, da eu sunt mai dezordonata, o zi tin scarsdale ziua urmatoare calc stramb si tot asa, asera dupa o pizza m-am cantarit si statea chiar bine, 64.8kg e bine fata de 68 cu care ma plangeam acum o luna.

Alina, mama de Vlad (25.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saryta spune:

Salutare ... vad ca sunteti pe baricade ... si eu tot p'acolo.Am reusit si ieri sa beau 2,5 l apa ... mi-am facut un obicei - daca poftesc la ceva beau o cana cu apa si merg mai departe pina acu a mers oi vedea zilele astea ca deja mi s-a urat de atata apa(o incalzesc un pic si parca merge mai bine).
Spor la slabit!

Mariana - mamicuta de 3 - ANDRA('99), SARA('05) si ANTONIA(nov.'06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamipuiu spune:

buna!
nu, nu sunt fotomodel.
am sarit calul rau de tot.
m-a destabilizat rau incercarea de a tine post, din cauza dezordinii in alegerea meniului.
am mancat cartofi, paine etc.
dar azi prietena mea a ajuns la concluzia ca trebuie sa ne intoarcem la regimul nostru.
deci, azi am consumat de dimineata doar gref facut piure la blender (eu il amestec cu apa, ca altfel mi se pare si acru si amar) si cafea, iar la pranz am mancat piept de pui cu salata de varza alba cruda)
Totusi, suntem in culpa cu ceva: am inversat meniul de pranz cu cel de seara, cand vom manca salata de ton.
daca vreti, puteti sa ne dati cateva pe spinare.
altfel, o luasem razna de tot.
deja simt ca ma reantorc la echilibru.
inca imi e frica de cantar.
promit sa nu mai dau in gropi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

Fetele, ce se intimpla cu voi? Ati abandonat?

alinam tot cu pizza?

mamipuiu chiar vrei ? Ca se rezolva!

saryta cea mai tare! BRAVOOOOOOOOOOOOOOO!!!



www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">O INIMIOARA ARE NEVOIE DE VOI!


BAZAR PENTRU SONIA


www.dropshots.com/popescu71#date" target="_blank">Curiosilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saryta spune:

Salutare ... pe baricade? Destul de binisor si azi ... am mancat o bucatica mica de praji cu branza, dar mica si in rest toate bune si frumoase ... tot 2,5 l apa - dar m-am saturat sa merg la baie.
Inca nu m-am cantarit astept pina sambata.
Spor la slabit!

Mariana - mamicuta de 3 - ANDRA('99), SARA('05) si ANTONIA(nov.'06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamipuiu spune:

Buna, fetelor!
Alergati-ma cca merit. Am incercat sa ma tin de treaba, dar, din cand in cand, mai sar calul. Am pe fiu-meu care are mereu cate ceva de mancare la care sa poftesc (eu, care nu sunt o pofticioasa): salata orientala (cartoooof ), paine prajita. Bine ca nu poftesc la dulciuri. Ieri la amiaza, cand am simtit arsuri la stomac, am mancat o portie mica de iaurt cu sfecla cu hrean.
Dar, cum va spuneam, eu nu sunt disperata sa slabesc. Eu vreau sa mananc sanatos si sa pierd kg in timp mai indelungat (mi-e frica sa nu le pun la loc). Mai am o problema: imi plac mult alunele de padure, migdalele, fisticul, iar, in loc de bombonele sau ciocolata, imi plac mult stafidele. Si, cand cumpar cate o punguta de 50 g din fiecare (50+50+50+50), impartim la 3 persoane (eu, copilul si sotul meu), deci, kcal la greu (dar macar sunt sanatoase - toate astea le cumpar crude, nu prajite). Nu fac asta in fiecare saptamana.
Azi mi-am consumat felia de paine integrala prajita, cafeaua si o parte dintr-un gref mic.
Nu m-am mai cantarit de frica.
Eu nu arat plinuta, pentru ca am schelet mare, greu, dar mai am de dat jos cativa centimetri. Nu sunt multumita deloc de scaderea sanilor (or sa mi se lase ).
Cand trebuie sa dam raportul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamipuiu spune:

Buna dimineata, fetele!
Slaba miscarea pe aici.
Eu sunt intr-o stare jalnica. Sunt racita coapta. Ma arde stomacul si simt nevoia sa mananc ceva sa imi treaca arsurile astea.
Nu reusesc deloc sa ma dun pentru o tura serioasa de regim. Am pierdut, probabil, si ce am castigat in prima tura.
Daaaar, nu ma descurajez.
A, incerc de azi sa nu mananc decat ce e permis, dar ce fac cu "bombonicile" pentru gat? Sunt indulcite la greu cu zahar si miere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:



Sal'tare tuturor


Ia sa auzim noi....ce ati papat voi zilele astea libere...ca am eu un sentiment de pregatire.....

Pana una alta, va ofer o ... ..cu indulcitor evident

Mergi la inceput