Regimul Scarsdale - 7 Kg-2sapt -cap 11

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:



Fetilii...nu stiu daca regimul are vreo legatura cu raceala....ca eu sunt varzaaaaaa de racitaaa...ma dor toate alea, da SIGUR regim nu am tinut.

Sunt sub orice critica..nu ma ingras dar nici nu am mai slabit !



Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

“Întelegerea trecutului ne determină abilitatea cu care intelegem prezentul.”


www.flickr.com/photos/9344489@N02/" target="_blank">POZE FETE CUCUIETE
ANA ESTE ATAT DE MARE
DAR SA VEDETI ELA CAT DE MARE E ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marina

10 UK e 38...

Marina


ce rea esti, m-am simtit si eu bine...ca incap in 36

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

ce rele sinteti: 14

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">O INIMIOARA ARE NEVOIE DE VOI!


BAZAR PENTRU SONIA


www.dropshots.com/popescu71#date" target="_blank">Curiosilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:

Dana...lasa mama ca si eu tot 38....

Misha....sa stii ca eu am rabdare sa anunti ca ai ajuns la 38....






Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

“Întelegerea trecutului ne determină abilitatea cu care intelegem prezentul.”


www.flickr.com/photos/9344489@N02/" target="_blank">POZE FETE CUCUIETE
ANA ESTE ATAT DE MARE
DAR SA VEDETI ELA CAT DE MARE E ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:

Marina, este normal ca ORICE REGIM ALIMENTAR sa faca organismul un pic mai vulnerabil. Deosebirea de celelalte este ca ofera o varietate larga de antioxidanti si nu numai.

Nu mai stiu in ce capitol am sfatuit pe cineva sa ia vitamine. Si chiar recomand tuturor care se simt slabite, ametite ...sa ia vitamine. Sunt niste multivitamine care nu dau pofta de mancare si ne tine pe linia de plutire.

Eu la ultimele 3 ture de scarsdale am luat vitamine pentru ca nu mai aveam prea multe "rezerve" dupa atata slabit. La mine regimul a fost cam "permanent" vreo 360 de zile.....

Insa sa nu uitam ca ultimele 3 saptamani ne-au oferit niste variatii de temperatura ciudate....au fost zile foarte calde apoi foarte reci.
Si astea isi pun amprenta asupra organismului....

Oricum, eu in anii in care am facut vaccinul antigripal am fost binisor....cand nu (cum e anul asta) am tinut-o din raceala in raceala. Zici ca ma ocup cu colectarea si testarea virusilor....nu pierd nimic....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

Rabdare am si eu, cu vointa incep sa stau mai prost! Si cind ma gindesc ca vin Sarbatorile, deja sint in dubiu: sa ma pregatesc de Ignat sau de Craciun?



www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">O INIMIOARA ARE NEVOIE DE VOI!


BAZAR PENTRU SONIA


www.dropshots.com/popescu71#date" target="_blank">Curiosilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamipuiu spune:

Buna dimineata! Va invit la .
Slaba activitate. Si tocmai eu vorbesc.
Si eu stau rau cu abaterile. Am o perioada foarte stresanta si nu prea ajung la cumparaturi, nu am timp nici ca sa imi fac o salata ca la carte si ma simt slabita. (si vinovata din cauza abaterilor, dar nu renunt).
Abia acum 2 zile am reusit sa imi cumpar alt cantar, pentru ca cel vechi a suferit un accident. Din pacate, am reusit sa pun pe mine 800 de grame, deci, acum, am 57.8 kg (si mai am o problema, nu am reusit sa beau apa suficienta si sunt cam constipata).
Sa stiti ca eu, la prima tura, desi am tinut destul de bine regimul, nu am putut da jos mai mult de 4 kg.
Se pare ca intre 60 si 50 de kg, e mai dificil de scazut, dar eu nu ma grabesc. Deja am intrat in o parte din hainele preferate (preferate doar ca dimensiune )
Oricum, pana la Craciun mai e timp. Eu am o colega cu care am incercat sa tin regimul, isa, in funnctie de problemele mele sau ale ei, am avut abateri. E mult mai usor cand reusim sa mancam impreuna la pranz, in sensul ca seara nu mai sarim calul. Ea vrea sa ajunga pana la Craciun la 55 kg (acum are , cred, 59), iar eu la 52-53 kg, avand in vedere ca eu am acum 57.8kg.
Astazi, la micul dejun am mancat fiecare cate o felie de paine integrala toast si cate o jumatate de sweetie (care sunt muuult mai mici decat grefurile )) si cate o cafea (mare problema - eu o indulcesc ffff putin, caci altfel nu pot), iar la pranz mancam cate 2 oua fierte, branza dietetica 0,1% grasime-20kcal/100grame si salata de sfecla rosie cu hrean.
Si inca ceva: luati-ne si pe noi de urechi in avans, caci maine e ziua ei si o vom sarbatori la serviciu cu ..... abateri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:


Mamipuiu, Misha, Dana, Marina, Sibip, Olim........FETILIIII.....va fac galerieeeeeeee !

HAIDETI LA SLABIT !!!!!!!!!



Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

“Întelegerea trecutului ne determină abilitatea cu care intelegem prezentul.”


www.flickr.com/photos/9344489@N02/" target="_blank">POZE FETE CUCUIETE
ANA ESTE ATAT DE MARE
DAR SA VEDETI ELA CAT DE MARE E ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:

Daca nu am numit pe cineva....nu dati cu rosii !!!!

Strigarea e pentru toata lumea



Am tot asteptat sa dati idei pentru "zicala" de jpe prima pagina....si pana la urma am decis.

Am scris mare si rosu "o clipa pe limba, o viata pe fund".

Daca nu va place...nu ma certati. Daca va place....luati aminte cand ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

io'st aici...53.5...aseara trisat cu un pahar de vin, nu am remuscari
sunt la adoua tura cum spuneam pe care am inceput-o cam de la 55 ca in perioada de mentinere nu am reusit sa fiu cuminte

Mergi la inceput