Regimul Scarsdale - 7 Kg-2sapt -cap 11

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

Io tot la 74, 74 si un pic "evoluez".
Da' parca sint intr-un butoi fara iesire. Zic ca nu stiu dar de fapt stiu ce-i cu mine: astept de o viata un bebe, iar acum astept de aproape 2 ani sa adopt unul si ma gindesc cu groaza ca voi avea inca un Craciun gol. Incep sa-l urasc pe Mos Craciun ca nu se gindeste si la mine.
Poate imi va mai trece starea asta. Acum chiar ca nu am chef de nimic. Nici macar de mincare, chiar daca nu am mai slabit. Bine macar ca nu am sarit calul ca alte dati. Cred ca a inceput sa functioneze si la mine, in sfirsit reglarea metabolismului.

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">O INIMIOARA ARE NEVOIE DE VOI!


BAZAR PENTRU SONIA


www.dropshots.com/popescu71#date" target="_blank">Curiosilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:

Misha....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

misha

sunt in perioada de mentinere, azi am avut musafiri, niste prieteni americani (locuiesc in Ungaria) si am primit niste prajituri de casa, ceva cu fulgi de ovaz, unt de arahide si...le-am topit, sper sa nu se vada la cantar ca intru in depresie...vai ce rau e zaharul, are dreptate Monti ca e otrava Mai bine papam niste lingurite cu fructoza...misha vino te rog cu batul, in rest am gresit doar cu carnat, e pe lista neagra pt perioada de mentinere. Peste o saptamana vreau sa incep din nou o tura de S, la mine tine doar o sapt perioada de mentinere, aceasta a treia serie sper sa o tin ca la carte, fara abateri si sa ajung la 55

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saryta spune:

Salutare ... de maine sunt si eu pe baricade, ma primiti?
Ma cantaresc maine dimineata (sigur 60-61), sper la un 57-58 kg.
Va urez si voua si mie spor la slabit! Sper sa ma tin bine.


Mariana - mamicuta de 3 - ANDRA('99), SARA('05) si ANTONIA(nov.'06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

fetele si multumesc ca-mi sinteti alaturi. O sa trec eu si peste asta si iar o sa va alerg cu

saryta bine ai venit! Dupa kg pe care zici ca le-ai avea, arati bine dupa 3 nasteri. Cum ai reusit sa te mentii? Listuta de cumparaturi ai luat-o? Te asteptam la raport!



www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">O INIMIOARA ARE NEVOIE DE VOI!


BAZAR PENTRU SONIA


www.dropshots.com/popescu71#date" target="_blank">Curiosilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Eu va citesc in continuare si incerc sa imi fac curaj, e drept ca nu m-am tinut de scarsdale da am incercat in ultimele doua saptamani sa nu fac abuzuri, nu am mai mancat nonstop la munca covrigi si alte rontaieli, m-am multumit cu o salata cand au vrut colegele sa comandam si daca nu doar gref, seara acasa e mai greu, am mancat de toate, dar oricum lipsa mancatului fara rost si fara foame continuu la munca se simte.

Misha nu dispera, cine stie ce iti poate aduce mos craciun?

Alina, mama de Vlad (25.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

Of, macar o speranta sa-mi aduca, Alina


www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">O INIMIOARA ARE NEVOIE DE VOI!


BAZAR PENTRU SONIA


www.dropshots.com/popescu71#date" target="_blank">Curiosilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamipuiu spune:

Buna, fetelor!
Stau rau cu dieta. Si prietena mea la fel. Sigur am luat 1 kg. De azi vroiam sa incepem amandoua regimul strict, daaaaaaaaaaar .........prietena mea vrea sa tina post o saptamana-doua, cat se va putea (ca sa nu aiba probleme de sanatate). Eu, daca suntem prietene si colege, si am inceput impreuna, as vrea sa ii tin companie, insa a tine post, nu inseamna neaparat ca mananci sanatos (am multa experienta in asta si aproape de fiecare data am avut probleme de sanatate, pentru ca merg si la munca).
Deci, VA ROG, cele care ati tinut regimul asta si dieta noastra, dati-ne si noua idei de meniu, ca suntem disperate. Si, daca puteti, cat mai urgent, ca vine ora pranzului .
Multumim frumos.
Nu putem da raportul, ca ne-a fost frica de cantar si nu ne-am apropiat de el.
O zi buna si fructuoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:

Citat:
citat din mesajul lui misha71

Io tot la 74, 74 si un pic "evoluez".
Da' parca sint intr-un butoi fara iesire. Zic ca nu stiu dar de fapt stiu ce-i cu mine: astept de o viata un bebe, iar acum astept de aproape 2 ani sa adopt unul si ma gindesc cu groaza ca voi avea inca un Craciun gol. Incep sa-l urasc pe Mos Craciun ca nu se gindeste si la mine.
www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">O INIMIOARA ARE NEVOIE DE VOI!


BAZAR PENTRU SONIA


www.dropshots.com/popescu71#date" target="_blank">Curiosilor



scuze pt off-topic, dar de ce dureaza atat de mult o adoptie? mi se pare extraordinar sa vrei sa adopti si cuplurile care vor asta ar trebui sa fie sprijinite, nu sa li se puna rabdarea la incercare!
cred ca nu se supara nimeni daca dai detalii aici, iti mai versi si tu of-ul. asta daca simti nevoia, of course


Semneaza www.petitiononline.com/laredout/petition.html" target="_blank">Petitia LA REDOUTE !!!

Marc 2 si Ianis 4 - Poze cu muschetari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Misha,

Bafta multa cu bb-ul. Din pacate stiu cum e, am facut un copil dupa 5 ani de tratamente zilnice si am scapat ieftin ca am reusit la a 3 a inseminare. De acolo mi se trag si kg , am luat 5 kg in 2 sapt de la hormoni, e drept ca veneam de la 50 si am ajuns la 55, dar acestea sunt kg de care ma cramponez si dupa 10 ani.

Mergi la inceput