ce nu le place femeilor la un barbat?

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ad_risnov spune:

Nu suport barbatii care
-sunt betivi ,
-poarta ghiul,
-care poarta sosete albe la costum .
Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Nici noi nu suntem perfecte, nici ei nu sunt. Trebuie sa ii acceptam asa cum sunt, in fond noi i-am ales.
In ceea ce ma priveste pe mine, nu as putea trece peste egoism, sa vd ca se gandeste intai la el, si apoi la nevoile mele.
Apoi, nu as suporta sa nu aibe simtul responsabilitatii.
Si nu in ultimul rand, sa se tina de cuvant. Atunci cand promite ceva, sa faca( aste e valabil si pentru femei).
cam atat
pupici
Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puppe spune:

Eu sunt optimista : ceea ce nu ne place la barbatul de langa noi poate fi schimbat.
- unghia mare la degetul mic : se taie.
- ghiulul, bratara, trei lanturi de aur: se pun in caseta cu bijuterii, sa le dam nepotilor.
- masina murdara, plina cu diverse resturi; se duce la spalatorie, preferabil in absenta lui.
-mirosul axilelor si picioarelor (asta n-am incercat-o, dar in fine): se cumpara un parfum adevarat, scump, bineinteles, si i se citesc instructiunile de folosire
-sosetele albe : se arunca preventiv.
-dependenta de ma-sa: se trateaza in timp, preferabil cu lungi partide de sex cand e rost de plecat in vizita la socri si cu pupici in ureche cand chiar esti in vizita la ei
-misoginismul: se face greva timp de 3 zile, in care nu spalam nimic, nu facem curat, nu facem potol, ci plecam la film, la plimbare sau la mama. Si ne inchidem telefonul mobil.
-pedanteria exagerata; invitam zilnic la noi macar 4-5 persoane, le dam si de mancare, si de baut, si ne amintim cand pleaca ce tare ne doare capul (sau burta, sau sufletul, etc)si nu putem strange dupa ei.
-zgarcenia: ii luam in fiecare zi cate un cadou micut (din banii nostri !!!), apoi il caram dupa noi prin magazine scumpe.
Cam astea au fost defectele pe care a trebuit sa le corijez la barbatu-miu (mai putin chestia cu mirosul, asta am patit-o la un tip inainte), si am reusit sa le aduc la o limita suportabila, spre ciuda soacra-mii, care si acum imi reproseaza ca fi-su e mana sparta si "ea nu l-a invatat asa".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ad_risnov spune:

Draga Puppe,
Ai fost super cu lectia de viata pe care ne-ai dat-o . Asta inseamna sa vezi partea plina a paharului, faptul ca totul se poate remedia fara nervi si discutii inutile. Te felicit!!!
Asta da psihologie feminina .
Din pacate nu toate avem intelepciunea ta si incercam sa corectam cu forta defectele barbatilor nostri. O sa invat cate ceva de la tine.
Din fericire sotul meu nu are defectele despre care eu am scris!!!

Pupici.
Adrianain 19 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaR spune:

Nu imi plac barbatii care beau ( bauturi alcoolice ) si care vorbesc mult ( prea mult ). Nu imi place sa miroasa urat si nici sa fie badarani.
DanaR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelina spune:

In primul rand nu suport barbatii neglijenti si cu ei insisi si cu partenera. Apoi nu inteleg o chestie: atunci cand un barbat are o usoara raceala, se da imediat de ceasul mortii: pastile, ceaiuri, aoleu!moare....Si cand o femeie este bolnava, moarta-coapta e in stare sa mearga si la serviciu sa aiba grija si de copii si de casa si tot si tot nu se plange atat!!!!
De unde atata sensibilitate pe capul lor???Mai ales cand vine vorba de ei insisi.
In general barbatii sunt destul de egoisti
Persoanele de fata nu se pun!!!

angie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bogux spune:

Mei Angelina!
Noi barbatii suntem niste sensibili mei!
:O)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucami spune:

Mie imi plac barbatii cu care poti tine o discutie pe diferite teme , mai clar barbatii cu ceva la mansarda, dar care nu fac caz pe treaba asta. Cei care voit o "fac" pe desteptii nu imi plac deloc.Si mai imi plac barbatii naturali, care se comporta firesc in aproape orice situatie, si cei care arata bine si intr-un slip si intr-un frac. Si mai imi plac cei practici, care nu se uita la un ciocan sau la un bec ca la o bomba atomica!Si tot pe gustul meu sunt si cei care "traiesc clipa", si cei care "cheltuie frumos"(adica atunci cand imi cumpara ceva ma face sa ma simt ca o printesa, chit ca darul e un inel cu sticla colorata, o broasca de plastic sau un sul de hartie igienica). Nu imi displac nici cei cu mult simt al umorului.....Si ar mai fi foarte multe de scris. Deci Veve curge multa cerneala si atunci cand ne apucam sa scriem si ce ne place

Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorelai182003 spune:

Mie imi place berbatul meu.

Lorelai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela P spune:

Pe mine cel mai tare ma enerveaza hartuirea sexuala, santajul si lasitatea la un barbat. Am avut parte de ele si toate trei venite de la aceesi persoana.

Adela
http://community.webshots.com/user/adela23_1999

Mergi la inceput