ce nu le place femeilor la un barbat?

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns scarmanus spune:

Pe langa ce s-a scris aici, ce nu-mi place mie la un barbat:
-sa fie "sacait" (vorba mamei) cu banii, adica sa fie prea strangator si sa-si manance de sub unghii
-sa fie snob
-sa fie obsedat de aspecctul exterior

scarmanus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

Apropo de cei de care " trebuie sa tragi.."... am cunoscut o data un tip care de la prima intalnire mi-a expus crezul lui: femeia nu trebuie sunata/cautata prea des, nu tre sa stie cand/unde pleci si cand vii, sau daca vii.., etc, samd, ca sa pretuiasca prezenta barbatului!!!!????!!!!Eu i-am raspuns civilizat ca eu nu sunt asa, simt nevoia sa fiu sunata/cautata, etc... Dupa un timp (2 saptamani!) m-a sunat iar sa ma invite undeva, si l-am refuzat... cand si-a revenit din uimire, i-am repetat de ce, si a inceput:" sunt presh sub picioarele tale, mai da-mi o sansa...." Nu i-am mai dat nici o sansa, caci m-am maritat cu acualul sot, care ma suna/vb. pe mess tot timpul

Concluzia: obiceiurile lor "rele" sunt creata si perpetuate de femei care le-au permis asta... lucru care cred ca e perfect valabil si la femei. Voi ce ziceti?

V.


veni, vidi, Victorie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raly spune:

Pe langa ce s-a mai spus, mie nu imi plac barbatii care poarta unghia lunga la degetul mic, de asemena nu imi plac sosetele de plastic, daca mai au si imprimeuri gen romburi cu maro si galben...m-au dat gata.
Nu imi place sa vad par in nas sau in urechi...bleah!!!
Nu imi plac sprancenele impreunate, lipsa de gust in a se imbraca, nu imi plac cei care umbla cu masinile murdare si pline de sticle goale, cd-uri, etc.
Multumesc lui Dumnezeu ca am un sot de-a dreptul superb si care are grija de el.L-am invatat eu cam lenes, dar cand l-am luat in dotare era spirt. Acum daca ma duc la soacra sa ma plang zice ca eu l-am stricat. Si intr-un fel asa e...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elenalove27 spune:

Ceea ce nu imi place la un barbat este -MINCIUNA- care de multe ori ii prindem cu ea pe caciula!!!!

Elena cu burtica si sotul AL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalin spune:

Culmea este ca nici mie, ca barbat, nu-mi place cand vad la un seaman de-al meu oricare din "reclamatiile" facute pana acum de catre cele care si-au spus oful, asa ca subscriu din toata inima!

Daca e vorba sa-i respecti pe ceilalti, mai intai te respecti pe tine.



Think pink!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciufulici spune:

Buna tuturor, sa nu va suparati pe mine tare, eu o sa sfidez putin regula, imi place ca barbatul sa stie sa se descurce in orice situatie ca restul e fleac, se poate rezolva si mirosul si sosetele si papucii orice, numai sa vrea. Trebuie sa gasesc raspuns la tot ce am nevoie atunci cand comunicam. Si peste mine a dat norocul sa stiti.
Cel mai bine se pot caracteriza barbatii si uite ca deja au facut-o Marius si tataAlin.
Ce te faci daca partenera nu poarta masti si unghii mari inrosite cu care sa despice aerul?

Ciufulici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisa_35 spune:

E greu de spus ce nu ne place noua femeilor la barbati...avand in vedere ca ei sunt un rau necesar (poate acelasi lucru spun si ei despre noi...).
Sa mai enumar ce au spus altele inaintea mea e de prisos ....asa ca mai bine sa spun ca pe langa eventualele lor defecte, apreciez barbatii adevarati (in adevaratul sens al cuvantului), adicatelea, responsabili, cei pe care te poti baza oricand, oricum!
Pupici


Denisa si copilul Alecu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radu_tud spune:

Nu vreau sa fiu nici agresiv si nici ipocrit.
Se pare ca aici e colectzia de defecte a lumii personificata in mascul.
Eu cred ca specia are defectele ei dar din pacate femeile isi doresc altceva decit ceea ce viseaza.
Ele viseaza la un sotz tandru, gospodar, devreme acasa, mereu atent, calculat la vorbe, imbracat super corect, care sa spele vase, rufe, sa duca gunoiul, sa inspire putere si sigurantza, sa aduca bani acasa cu sacul sau roaba, sa nu fie niciodata nervos si tot timpul dispus sa satisfaca orice mic dest de nemultzumire. Cate iau de sotz un astfel de individ? Privitzi-le in ochi atunci cind se uita la un mascul salbatic, mandru, macho, dominator, etc. Ce vedetzi?
Acela cu sigurantza nu va spala vase!
Ele aleg altceva decit viseaza.
Ma surprinde insa ca toate aceste lucruri le oripileaza!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

Ba, uite ca eu am intalnit mai toata viata barbati macho, care chiar se mandreau cu asta.... si cand am intalnit primul barbat tandru, sensibil, devotat, care duce gunoiul, etc, samd, l-am luat de barbat si nu mi-a parut rau niciodata.

V.

veni, vidi, Victorie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adadia spune:

Raspuns gresit Radu .Raspuns corect Victoria ."Macho" , daca te uiti in jur , e plina lumea de ei .Si la 50 de ani , daca au bani se simt la fel de "macho". Si nu sunt nici misogini cu o draguta de 25 de ani . Cat despre "ce nu le place femeilor la un barbat " - Marius , cate pagini am voie sa scriu ?

Mergi la inceput