Grup de facut miscare

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns redai spune:

m inscriu si eu. , nu alerg pentru ca nu am rezistenta, dar merg la sala de 3 ori pe saptamana cate o ora si dupa la piscina 20 de minute.Nu vreau sa slabesc,merg doar pentru ca ma simt mult mai bine dupa. E adevarat ca imi este cateodata lene, dar ma gandesc la senzatia de dupa si atunci imi vine cheful de miscare

David,www.hi5.com/friend/video/7575382--158238046--David--view-html" target="_blank">Stam in picioare,
Copilul se naste fara "instructiuni de folosinta".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Citat:
citat din mesajul lui ocebine


Alerg 45 de minute de 4 ori pe saptamina (citeodata 5 dar depinde de chef) si mai fac din cind in cind cu mama 3 mile walk cu greutati...

Anamaria

"With sufficient thrust, pigs fly."


Cind alergi?Dimineata sau seara?
Ce inseamna ca te plimbi cu greutati?Sa faci piata se pune?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Alerg dimineata inainte de servici...ma scol la 5:00

Mersul cu greutati il fac in casa dupa un program inregistrat...www.amazon.com/Leslie-Sansone-Pounds-Super-Burning/dp/B00005T33H" target="_blank">http://www.amazon.com/Leslie-Sansone-Pounds-Super-Burning/dp/B00005T33H...mama are probleme medicale si nu poate alerga...asa ca ei ii trebuie ceva foarte "low-impact". Ea nici macar nu are voie greutatile, dar eu le adaug ca nu am problemele ei.

Anamaria

"With sufficient thrust, pigs fly."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Anamaria ,unde alergi,in jurul casei sau intr-un parc?
Intreb si eu pt ca demult am in cap alergare dimineata insa nu am reusit si acum pt ca sunt tot mai hotarita,tre'sa ma gindesc la un loc.
Am padure in apropiere dar imi e urit singura si deocamdata nu am partener de alergare .

Dulcetica ,laudabila propunerea ta.Si eu imi propun sa fac zilnic in casa miscare,am loc,am conditii insa efectiv sunt lenesa .In unele zile,ma apuca asa un avint si in altele nika.Singurul sport pe care-l fac zilnic,urc de cel putin 50 ori/trei etaje,se pune?



Citat:
citat din mesajul lui ocebine

Alerg dimineata inainte de servici...ma scol la 5:00

Mersul cu greutati il fac in casa dupa un program inregistrat...www.amazon.com/Leslie-Sansone-Pounds-Super-Burning/dp/B00005T33H" target="_blank">http://www.amazon.com/Leslie-Sansone-Pounds-Super-Burning/dp/B00005T33H...mama are probleme medicale si nu poate alerga...asa ca ei ii trebuie ceva foarte "low-impact". Ea nici macar nu are voie greutatile, dar eu le adaug ca nu am problemele ei.

Anamaria

"With sufficient thrust, pigs fly."



Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Alina, alerg in parc...si citeodata pe linga parc (ca nu e asa inghesuiala si e liniste)... ma satur sa tot zic "Good morning" (eu sint mai anti sociala) Sint piste de alergat si imi place ca are si mici delulete (delushoare???). In delegatii am mai alergat pe treadmill dar nu imi place deloc...parca n-am aer. Eu am noroc ca alerg cu sotul meu dupa mine.


Anamaria

"With sufficient thrust, pigs fly."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dooku3 spune:

WOW Alina,50/3 etaje zilnic?Pai asta valoreaza cat cel putin 20 min. de stepper as zice eu!
Ocebine...o ce bine e de tine:PPSerios acum,e super cand intri in faza in care devii oarecum dependenta de miscare si,daca nu faci vreo cateva zile,simti lipsa.Asta e si obiectivul meu,sa ajung sa consider sportul zilnic ca pe..periatul dintilor sa zicem-un must adica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Acuma sincera sa fiu, a cam durat vreo 3 luni pina mi-a intrat in obisnuinta...(sa simt nevoia sa ies afara). Am cam tras de mine (si sotul de partea cealalta) sa ies afara ca liliecii pe timp de noapte sa alerg ca o nauca...

Anamaria

"With sufficient thrust, pigs fly."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Citat:
citat din mesajul lui dooku3

WOW Alina,50/3 etaje zilnic?Pai asta valoreaza cat cel putin 20 min. de stepper as zice eu!
Ocebine...o ce bine e de tine:PPSerios acum,e super cand intri in faza in care devii oarecum dependenta de miscare si,daca nu faci vreo cateva zile,simti lipsa.Asta e si obiectivul meu,sa ajung sa consider sportul zilnic ca pe..periatul dintilor sa zicem-un must adica.

Dokku ,multumesc pt aprecieri dar nu e decit obisnuinta...din pacate.Am casa cu scari si nu am incotro.Defapt acum am inceput sa ma obisnuiesc si sa-mi distribui mai bine lucrurile,la inceput eram dublu obosita de la atitea scari.



Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dooku3 spune:

Exact ce spuneam mai devreme Alina..obisnuinta,acolo as vrea sa ajung-sa fac sport zilnic din obisnuinta,din"refelex".Bine,in cazul tau,vrei nu vrei,presupun ca scarile trebuie sa le urci oricum:-)
Ocebine,cam atat mi-a trebuit si mie sa ajung sa-mi placa sa fac sport.Numai ca,la mine,neavand pe cineva care sa ma motiveze,sa traga de mine dimineata sa-mi fac alea 30 min.de miscare,m-am cam lenevit.Acum daca ma urc pe bici de 2 ori/sapt. e deja mult:-(
Abia astept sa mai vina cateva fete sa facem un plan cu obiective concrete de atinsHai fetelor,miscare anyone?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emma2006 spune:

Fetele, eu m-am tinut de treaba,marti am inceput. N-am exagerat f tare pentru ca sunt la inceput, am ajuns la jum de ora pe zi de exercitii. N-am gasit inca o , dar insist.

Mergi la inceput