Grup de facut miscare

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Citat:
citat din mesajul lui ocebine

Alina, alerg in parc...si citeodata pe linga parc (ca nu e asa inghesuiala si e liniste)... ma satur sa tot zic "Good morning" (eu sint mai anti sociala) Sint piste de alergat si imi place ca are si mici delulete (delushoare???). In delegatii am mai alergat pe treadmill dar nu imi place deloc...parca n-am aer. Eu am noroc ca alerg cu sotul meu dupa mine.


Anamaria

"With sufficient thrust, pigs fly."


Anamaria,fain ca ai sotul cu tine.Al meu alearga in uikend,as merge si eu cu el dar copilul nu e atit de mare sa-l lasam singur in casa.
Acum ca vin ai mei parinti,sper sa mergem amindoi.In seara asta m-am gindit si cred ca o sa ma duc in curtea scolii,in parcul din padurice e prea intuneric .
Ai echipament din ala special sau doar trening?
Pe-aici se face frig rau dimineata,oh,chiar spre 5-6 grade .

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

N-am asa echipament special...cit a fost frig am alergat intr-o pereche de pantaloni de la Adidas...sint mai strimti pe picior si luciosi...cica tin bine vintul dar aerisesc. Sus am avut jacheta tot asa mai de vint (habar n-am ce brand). Ceva cam asa: www.shopadidas.com/product/index.jsp?productId=2921659" target="_blank">http://www.shopadidas.com/product/index.jsp?productId=2921659

Am purtat manusi (mi-era frig la miini) si un soi de fular din fleece. Cind a dat caldura, am alergat in ce-am gasit prin casa.

Anamaria

"With sufficient thrust, pigs fly."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Dulcetica, prin rezultate medii inteleg ca am sesizat ceva tonus in special la abdomen si ceva-ceva la picioare, dar nimic spectaculos.

De miercuri mi-am facut abonament (pe 1 an) la sala, pt fitness de grup (step, pump, pilates, cycling, yoga etc) si intentionez sa merg de 3 ori pe saptamana. Azi merg la clasa de cardio sculpt.

Ce nu stiu inca (si poate ma ajuta cineva cu un sfat) daca sa mai fac si acasa ceva in zilele dintre cele cu mers la sala sau sa las organismul sa se odihneasca?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dooku3 spune:

Carolina,din auzite,citite si din experienta personala,ideal este sa mergi de 3 ori pe sapt. la sala.O zi lucrezi,o zi lasi organismul sa se odihneasca.In ziua aia de pauza se construieste muschiuletu':DDIn timp,daca mergi vreo 6 luni in ritmul asta,adaugi si o a 4a zi daca simti ca vrei mai mult,in care sa faci cardio sau orice iti place tie.
P.S.:pe 1 an?Hehehe,asta ca sa te motivezi?Sper sa nu faci ca mine:facut abonament pe 6 luni,utilizat doar doua
Eu asa ma enervez cand stiu ca,dupa doar o luna de miscare3/sapt.,as avea rezultate vizibile..si tot aman..si aman..n-am timp.Cica:P

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Am primit si eu azi ,de ziua mea ,abonament la sala,dar sala e numai cu aparate,care mie nu-mi plac.Mie imi place numai aerobic.Nu-mi place ca la aparate avind muschii atrofiati,nu pot sa fac nimic la nici unul si in plus mi se pare plictisitor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emma2006 spune:

dulcetica, la multi ani! sa fii sanatoasa si fericita si simte-te bine astazi, nu te mai stresa ca esti plinuta ca o s-o rezolvam si pe asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

La Multi Ani, Dulcetica!!!!


Eu am avut tentative de sala dar dupa ce plateam abonamentul, nu mai avem cum sa ma duc...pina gaseam parcare, pina ma schimbam, se inchidea devreme, se deschidea tirziu...asa ca alergatu'i gratis si pe timpul meu.

Cel ma grozav m-am simtit cind faceam Bikram Yoga...dar tot asa...incepe scoala copiilor si nu mai am timp.

Anamaria

"With sufficient thrust, pigs fly."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Multumesc pentu urari!
Totusi de miine sper sa ma duc la sala.Nu e foarte sigur ,deoarece trebuie intotdeauna sa gasesc cu cine sa-l las pe Rares.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

constiinta mea vrea si ea aici in grup...ce ma fac cu lenea? Eu am facut mult timp calanetics, stiu programul, as putea macar 20min zilnic dar nu fac. Este minunat si la aquagym la Majestic...instructoarea e dementiala si rezultate am avut dar n-am unde sa parchez. Feteloraruncati cu rosii in mine si spuneti-mi ca la 80kg/168 e cazul sa-mi misc fundul. Vreau una bucata de vointzaaaaa!!!! Tot ce pot face azi este sa fac un tur de Tineretului cu copiii din dotare. E bine pt inceput?


mami de Ozi (22.05.99) si Tudorash (29.01.08)

http://www.flickr.com/photos/23738993@N08/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Tur alergind?

Mergi la inceput