Cumparaturi Victoria's Secret (Cap.2)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dooku3 spune:

Amely,daca esti sigura ca acela trimis pe 25 e via overseas ar trebui sa ajunga saptaman asta.Eu azi am primit unul trimis pe 27 via overseas.Am decis sa iau numai produse putine/per comanda si nu sume mari,asa evit taxele vamale.Totusi,nu te preocupa inca..daca nu ajunge in 3sapt.,atunci da,ar trebui sa incepi sa pui intrebari.Daca nu e via overseas,poate dura chiar si o luna.Mi s-a intamplat pentru niste incaltamine sa astept atat anul trecut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

dooku3, multumesc... intr-adevar, nici azi n-a venit vreun aviz. e a 16-a zi de la shipping.

si daca nu vine, pe cine sa iau la intrebari? pe cei de la posta? pe cei de la vama? sau pe cei de la VS?

bthw, la posta si la vama am sunat, n-au vrut sa stea de vorba, nici macar sa-mi zica daca este sau nu un colet pe numele meu. cica sa astept avizul, ca ei nu dau detalii prin telefon

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

a, si sa nu uit... nu cred ca are legatura cu cat de ieftine sunt produsele...cred ca il trimit cum le tuna lor. la comanda expediata de ei pe 25 august "via overseas" si care nu mai vine eu am 5 produse intre care o pereche pantofi piele de 72$ (chiar mi-ar parea rau sa raman fara ei).
la fel si la ultima comanda (vreo 11 produse), cel mai scump produs e 78$, inclusiv o pereche de sandale, si tot "via overseas". dar dupa cum se vede, m-am bucurat degeaba ca de primit, nu primesc nimic... Data trecuta pachetul cu sutienul a venit muuult mai repede, tot prin posta.
asta e, mai astept saptamana asta (desi tare mi-e teama ca astept degeaba), daca tot nu primesc nimic o sa sun la VS si in cazul in care ei zic ca l-au trimis ma duc peste ei la posta, la vama, la opc, la balamuc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dooku3 spune:

Hmm,ciudat,mie niciodata nu mi-au trimis incaltamintea via overseas.Norocul tau:-)S-ar putea ca,totusi,sa tina cont de greutate si nu neaparat de suma.La vama si la posta nu prea dau info la tf dar daca mergi acolo si insisti,vor cauta.Ai sunat si tu prea devreme:P Mai asteapta saptamana asta:-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliya spune:

Produse cosmetice, make-up, nu si-a comandat nimeni? Eu am cateva si imi plac tare mult, lotiunile de corp miros f bine, mirosul se imprima pana si in haine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Citat:
citat din mesajul lui dooku3

Hmm,ciudat,mie niciodata nu mi-au trimis incaltamintea via overseas.Norocul tau:-)S-ar putea ca,totusi,sa tina cont de greutate si nu neaparat de suma.La vama si la posta nu prea dau info la tf dar daca mergi acolo si insisti,vor cauta.Ai sunat si tu prea devreme:P Mai asteapta saptamana asta:-)


dooku... nu stiu daca pana la urma e "noroc" sau mai degraba ghinion... ca vad ca nici urma de aviz postal. o sa fac cum ai zis si tu, ca n-am incotro. mai astept saptamana asta si luni ma duc la posta sa ma interesez de soarta coletului meu. apropo, ce-i intreb? ca n-am tracking number (VS nu dau asa ceva, dau doar nr. de client si nr. comenzii). vineri cred ca o sa sun si la VS ca sa ma asigur ca totusi au trimis comanda. ca de luat banii...mi i-au luat.

iuliya, inca nu am comandat cosmetice, dar auzisem pe la fete ca erau multumite de produse.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

ufff, m-am linistit. a ajuns coletul. a venit la posta de langa mine care (culmea!) nu are servicii vamale si nu la oficiul 66 unde ma asteptam eu si unde a venit primul colet. am primit azi avizul, m-am dus acolo si in 5 minute eram cu coletul in brate spre casa, sigilat, intact, nu am platit absolut NIMIC! astia de la posta ori s-au fraierit, ori...eu nu am inteles care-i treaba cu coletele si cu taxele. cred ca e prima varianta

Deci am avut:
o per. pantofi colin stuart, sunt superbi dar imi sunt un pic lunguti la varf. Si mie imi era frica sa nu-mi fie mici In schimb sunt destul de ingusti, exact pe calapodul meu. Oricum e clar, difera numerele, de acum stiu, 36 romanesc e cam 35 la ei. De draci le-am pus vata in varf si imi vin f bine asa, mai ales purtati pe gol, dar mi se pare aiurea rau ideea. Totusi sunt incredibil de comozi la ce tocuri au. si sunt sexosi, de nu se poate... eu i-am luat pe negru:
http://www2.victoriassecret.com/commerce/application/prodDisplay/?namespace=productDisplay&origin=onlineProductDisplay.jsp&event=display&prnbr=9D-228301&page=5&cgname=OSSHUDESSTW&rfnbr=5132

o per pantaloni office, vin de nu se poate si lungesc piciorul, plus o camasa-tuxedo, ambele articole sunt exact ca in poza de mai jos:
http://www2.victoriassecret.com/commerce/application/prodDisplay/?namespace=productDisplay&origin=onlineProductDisplay.jsp&event=display&prnbr=9D-213090&page=4&cgname=OSCLOCARZZZ&rfnbr=2238

o camasa bodysuit alba:
http://www2.victoriassecret.com/commerce/application/prodDisplay/?namespace=productDisplay&origin=onlineProductDisplay.jsp&event=display&prnbr=9D-227929&page=2&cgname=OSCLOBLOSAB&rfnbr=3947

si o rochita de plaja culoarea lake blu:
http://www2.victoriassecret.com/commerce/application/prodDisplay/?namespace=productDisplay&origin=onlineProductDisplay.jsp&event=display&prnbr=9D-229224&page=1&cgname=OSCLODRSBRA&rfnbr=4618
(face niste sani foarte frumosi prin sistemul acela dublat pe dedesubt - halter top)

toate vin exceptional, mai putin pantofii care sunt o idee mai lunguti. daca scot vata de acolo imi scapa din picior cand merg. inca nu stiu ce sa fac, vata nu ma deranjeaza in varf si merg foarte bine cu ei, se vad ca si cand mi-ar veni perfect, nu sunt largi deloc. Ma tot gandesc ca daca imi luam 35 sigur veneau f stramti, cu calapodul ala ingust, probabil ca m-ar fi ros de numa'. voi ce ziceti? sa o las acolo si sa ii port asa ca tot nu isi da nimeni seama? sau sa incerc sa-i vand (desi mi se rupe sufletul)

in concluzie per total m-a costat 236$ si atat, la posta nu am mai dat absolut nimic, din fericire. sunt curioasa cum va veni urmatorul colet (de vreo 250$). ei mi-au zis ca vine tot via overseas.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliya spune:

Amely, poate ai vrut sa scrii, 36 romanesc e 5 la ei Si eu ma tot gandesc, unele fete spun ca 36 romanesc e 6 la ei, 37 e 7 si tot asa. Dar eu am un catalog de la ei, intr-un tabel e facuta conversia dintre marimile lor si marimile europene. La marimea 36 e 5(la ei), 37-6, 38-7, ... Pana la urma cum e prima varianta cu 36-6 sau a doua cu 36-5 ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

iuliya, in cazul meu varianta ar fi cam 36-5,5 si cum ei nu au marimea intermediara (cel putin la modelul asta) am preferat sa iau 6 si nu 5.

Sincer imi era teama ca 5 vor fi mici/stramti etc. Pana la urma cred ca 5 mi-ar fi venit poate ca lungime dar cu siguranta m-ar fi ros in parti de mi-ar fi facut rani, pt. ca sunt ff ingusti. Eu am piciorul f ingust si cu toate astea marimea 6 imi vine perfect ca largime. Problema e la lungime, dar pana la urma m-am consolat si ii port si asa, cu putina vata la varf. Prea cad misto cu pantalonul lung cu talie inalta, fac niste craci de nu se mai termina. noroc ca ma tin bine pe tocuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliya spune:

Hehe, ce soada esti. Intr-adevar, marimea 5,5 nu o au. Decat sa fi luat 5 si sa te fi ros mai bine 6 care vin bine doar cu o mica problema in fata. N-are rost sa ii vinzi, pui vata si vin perfect. Numai sa ai grija, atunci cand iti dai jos pantofii din picioare, sa nu iasa si vata. Eu am patit o singura data, eram la niste prieteni de familie, erau chiar langa mine in momentul acela, m-am facut rosie ca racu. Sunt superbi, sa-i porti sanatoasa si sa fi frumoasa!
Eu vreau sa-mi iau aceasta perechie de sandale http://www2.victoriassecret.com/commerce/application/prodDisplay/?namespace=productDisplay&origin=onlineProductDisplay.jsp&event=display&prnbr=9D-192850&page=1&cgname=OSSHUSDLVIL&rfnbr=2823 eu port marimea 37 dar la unele modele port si 36, asa ca m-am hotarat sa-mi iau 6, deoarece 5,5 nu au. Acum cateva zile in urma nu aveau in stoc marimea 6, acum o au, asa ca trebuie sa pun cat mai repede comanda, hihi.

Mergi la inceput