Cumparaturi Victoria's Secret (Cap.2)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iuliya spune:

Foarte frumos sutienul, si eu vreau sa-mi iau tot ceva de genu, fara sarme, fara cusaturi. Sa-l porti sanatoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

Foarte frumos sutienul. Eu nu las nimic niciodata la posta in plus fata de cat imi cere.
In orice forma ti-ar veni coletele, iti sunt desfacute, pentru ca asta este vama.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devia spune:

Am si eu o intrebare.
Daca fac comanda , la ce posta imi vine ? Eu sunt din Constanta.

www.slide.com/r/oArgv-ggoj_39SFm_TjmCbCBbJus9hgS?previous_view=mscd_embedded_url&view=original" target="_blank">David18.06.2007

David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devia spune:

Nu stie nimeni?...Vreau si eu sa cumpar cate ceva ,dar nu vreau sa ma duc la Bucuresti sa imi ridic coletul.

www.slide.com/r/oArgv-ggoj_39SFm_TjmCbCBbJus9hgS?previous_view=mscd_embedded_url&view=original" target="_blank">David18.06.2007

David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Citat:
citat din mesajul lui devia

Am si eu o intrebare.
Daca fac comanda , la ce posta imi vine ? Eu sunt din Constanta.

www.slide.com/r/oArgv-ggoj_39SFm_TjmCbCBbJus9hgS?previous_view=mscd_embedded_url&view=original" target="_blank">David18.06.2007

David


Coletul iti vine la Oficiul postal cu vama de care apartine strada ta. Stai linistita, nu vii pana la Bucuresti. Intra pe situl Postei Romane si vezi acolo OP-ul.

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

La ultima comanda facuta acum 4 zile am avut probleme, in sensul ca mi-au trimis mail cum ca banca mea (millennium) nu le-ar fi dat autorizare pt. plata. Si ca ei mai incearca timp de 14 zile sa o obtina.

Pe de alta parte, am sunat la banca si ei sustin ca nici macar nu au primit solicitare de plata de la site-ul VS. Si mi-au mai zis ca daca vor primi, din partea lor este ok, vor da autorizare.

In fine, am sunat la VS in SUA, le-am dat alt nr. de card (de la alpha bank) si i-am rugat sa imi deblocheze banii de pe primul card.

Am sunat ieri din nou in SUA si mi-au confirmat ca a mers cu celalalt card, dar nu mi-au mai trimis mail de confirmare asa cum ii rugasem (si asa cum ar fi normal, zic eu, sa-si informeze clientii referitor la situatia comenzilor)

In schimb imi trimit tot felul de oferte si promotii care momentan nu ma intereseaza, eu vreau sa stiu ce s-a intamplat cu comanda mea.

Acum nu stiu ce sa fac: sa sun la millennium si sa le spun (preventiv) sa nu mai autorizeze plata, din moment ce VS au zis ca a mers cu alpha bank?... ma gandesc ca nu or fi atat de nesimtiti cei de la VS sa traga bani de pe ambele carduri. sper...

Am verificat pe site-ul VS si la order status apare "in process".

Sa inteleg deci ca e ok? Adica e in lucru si urmeaza sa mi-o trimita?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dooku3 spune:

Din experienta mea cu VS,cand status-ul este"in process",da,e in lucru si urmeaza sa o trimita.De la "in process" pana la"shipped" la mine dureaza,de obicei,3-5 zile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

saru'mana de raspuns... urmaresc in continuare sa vad daca in cateva zile apare "shipped" la order status. oricum, bine ca e in lucru, asta inseamna ca au acceptat plata comenzii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

intr-adevar, acum apare "shipped" la order status, mi-au trimis si mail de confirmare shipping.
in schimb inca nu am primit aviz pt. coletul precedent (val. 250 $) pe care VS cica l-au trimis la data de 25 august via overseas. ce naiba, poate sa stea atata in vama...?!
la voi cate zile dureaza din momentul "shippingului" si pana il ridicati de la posta?

Mergi la inceput