Cumparaturi Victoria's Secret (Cap.2)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mama_lui_alex spune:

Amely..cu UPS-ul vin cam intr-o spatamana...iar cu posta..cam n 2 saptamani...

Coletul cu pantofi..eu zic ca vine prin UPS (adica mai repede..:))..depinde si ce mai ai alaturi de ei..daca-i coletul mic..poate vine prin posta (ei ce ti-au confirmat?!?)

Oricum..vezi ca ai tracking number pe comanda (iar cea prin UPS - vezi exact pe unde se afla)..si vei vedea cu surprindere ca a junge in tara in 2-3 zile (daca au marfa pe stoc)..si apoi..stai..si stai...si vezi ca UPS-ul nu mai suna...:)

Oricum, daca au avut produsele pe stoc..au venit tot timpul mai devreme decat au zis ei...

"via overseas" - sigur prin posta!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura T spune:

Amely, via overseas=prin posta. La mine a durat de fiecare data intre 2-3 saptamani de la comanda,nici mai mult, nici mai putin. Sau, mai exact, in 7-9 zile de la mailul in care m-au instiintat ca a fost expediat coletul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Multumesc fetele

intr-adevar, via overseas scrie in mailul de confirmare pt shiping pe care l-am primit.

astazi a sosit primul colet, mi-au trimis aviz, asa ca maine merg la posta sa il ridic. este doar un sutien, asa ca nu stiu cati bani sa pregatesc, cam cat o sa ma coste taxele?

al doilea colet este ceva mai consistent, dar daca ziceti voi ca via overseas inseamna ca vine sigur prin posta, atunci e super!

mami de alex, tracking number este totuna cu order number? mie nu mi-au dat altceva cand mi-au confirmat comanda, doar customer number si order number...

inca o data merci mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura T spune:

Amely, nu vei plati nimic taxa la sutienul venit prin posta. In primul rand, daca factura este sub 45 euro, este scutit de taxe, in al doilea rand, daca vine prin posta si valoarea nu e mare (eu am avut 100-200$ maxim), oricum nu prea iti iau taxe sau iti iau sume mici, nu ca la UPS (eu personal nu am platit nimic la nici un colet din cele 4 de pana acum).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SIMONABB spune:

am si eu un colet care a plecat pe 18 via overseas. nu am inca nici o instiintare si as vrea sa ma interesez unde este.
ma intereseaza daca pachetele venite la posta obisnuita, vin la oficiul postal de care apartii sau vin la un singur oficiu (cel de langa palatul copiilor)
multumesc

http://community.webshots.com/user/simonabb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

Vin la oficiul postal care are servicii vamale de care apartii cu adresa. La mine desi e trecuta adresa unde locuiesc pentru shipping, avizul vine pe adresa din buletin a iubitului (el este titularul contului).
Daca a plecat via overseas, iti vine prin posta si nu ai ce sa faci decat sa astepti avizul de la posta care apare cam in 3 saptamani. :) Ai grija de avizul ala ca e jale daca te duci fara el. Eu m-am certat crunt cu o angajata de acolo ca refuza sa ma caute (cred ca ii era lene). Pana la urma a rezolvat iubitul meu cu felul lui special de a fi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura T

Amely, nu vei plati nimic taxa la sutienul venit prin posta. In primul rand, daca factura este sub 45 euro, este scutit de taxe, in al doilea rand, daca vine prin posta si valoarea nu e mare (eu am avut 100-200$ maxim), oricum nu prea iti iau taxe sau iti iau sume mici, nu ca la UPS (eu personal nu am platit nimic la nici un colet din cele 4 de pana acum).

Laura si fetitele: Bianca (14 aprilie 1999) si Ramona (17 mai 2002)
poze_noi



Laura, multumesc mult...wow, ce bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SIMONABB spune:

multumesc

ce inseamna "felul lui special de a fi" ? adica autoritar sau mieros ?

http://community.webshots.com/user/simonabb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

:) Daca se simte pus intr-o situatie nedreapta in nici un caz, mieros. Este un om care are intotdeauna cuvintele potrivite si este foarte calm. Eu nu pot, ma pierd cu firea imediat. Eu mereu mergeam pe principiul ca asta este sistemul iar de la el am invatat ca exista Protectia Consumatorului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

gata fetele, am ridicat primul colet, cel cu sutienul (40 USD + 28 USD taxe) ... Nu e spectaculos, dar este ceea ce vroiam, adica simplu, fara sarme si fara cusaturi. Arata asa, doar ca e pe alb:

http://www2.victoriassecret.com/commerce/application/prodDisplay/?namespace=productDisplay&origin=onlineProductDisplay.jsp&event=display&prnbr=9C-209481&page=1&cgname=OSBRPVERVIL&rfnbr=1096

Practic nu m-a costat nimic la posta, am platit doar 1 leu taxa.

Astept cu nerabdare coletul cu haine si pantofi, acolo sigur voi avea de platit taxe ca va cantari mult mai mult, si valoarea e mai mare (aprox. 250 USD). Am inteles ca il vor desface ca sa poata calcula.

Inca ceva...stiu, e jenant...azi ar fi trebuit sa ii las ceva vamesului? (ma rog, stiu ca nu mi-a facut vreo favoare speciala, probabil ca asa trebuia sa il incadreze). Sincer, nu am prins momentul si mi-a fost jena sa ii dau de fata cu altii. Voi cum procedati? Ce ziceti, sa il "atentionez" la urmatorul colet unde vor fi taxe mari? Si daca da, cat sa ii dau?

Va rog, nu radeti si nu dati cu rosii...



Mergi la inceput