Cumparaturi Victoria's Secret (Cap.2)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

frumoase sandale! da, si eu zic ca or sa iti vina nr. 6

cat despre pantofi, aproape toata ziua am stat azi incaltata cu ei (cu mici pauze) ca sa ma obisnuiesc "la inaltime" si nu a iesit vata. oricum, o sa fiu atenta sa nu-i scot la birou sau in public, preventiv

cand i-a vazut al meu s-a socat! (nu neaparat in sensul rau)

acum ma pregatesc sa comand niste cizme ortopedice care imi plac mult. ca tot se apropie sezonul rece...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dooku3 spune:

Frumoase haine Amely!Ai vazut,te agitai degeaba:-)Cultiva rabdarea:P O spun pentru ca si eu sunt una care se agita mult si din nimicuri.Cat priveste conversia la masuri incaltaminte,la mine e jale!Eu port 39 la sandale,40 european la cizme si romanesc 40 sandale,41 cizme.US sunt intre masuri-10.5.Ceea ce greu se gaseste la VS.Si atunci iau 11.Numai ca,mi s-a intamplat,sa fie calapod diferit si o pereche 11 sa-mi vina bine,alta sa-mi cada din picioare.Am trecut la 10,care imi vine fix!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

da, cam dificil cu conversia... eu ma gandeam ce masura sa comand cizmele, cred ca 6 totusi, decat sa-mi fie prea fixe/stramte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns axxxa spune:

Fetelor va rog mult, va raman recunoscatoare daca ma puteti ajuta cu raspunsul la 2 intrebari. Ma tot invart sa dau o comanda, dar nu m-am lamurit inca complet. Deci:
1 la pantaloni, ca sa-mi aflu marimea, cum ma masor, din talie pana jos sau dintre picioare pana jos?
2 daca comand astfel incat sa primesc pachet prin posta (deci ceva usor, de jumatate kg) imi mai calculeaza aia de la posta si TVA-ul? Se mai plateste sub vreo forma?
Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

axxa, din cate stiu eu tva platesti doar cand iti vine prin ups. oricum, daca este usor si nu depaseste o anumita valoare ar trebui sa vina prin posta si sa nu platesti taxe. deci in cazul tau nu ar tb sa platesti nimic la posta (cel mult 1 ron sau cam asa ceva).

eu de ex. la prima comanda am primit un sutien de 40$, care cu tot cu taxele de shipping costa in jur de 70$. la posta nu am platit nimic, decat 1 ron.
la a doua comanda am avut mult mai multe, inclusiv pantofi, valoare totala vreo 250$, coletul destul de greu. tot prin posta a venit si iarasi nu am platit absolut nimic (bine, in cazul asta cred ca a fost eroarea celor de la posta si norocul meu).

cu pantalonii nu sunt f sigura, dar tind sa cred ca nu din talie, ci dintre picioare sunt masurati (pt. ca daca transform inseam. din inch in cm mi se par mult prea scurti ca sa fie masurati din talie)

poate stiu si fetele mai multe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Fetele, la pantaloni masurarea dintre picioare pana jos, nu din talie pana jos. 30" e pentru persoane scunde, ex. io am 1.60 si iau inseam 30". Inseam 32" in general e marimea regular aici, (nici prea scunde nici prea inalte), cat sa zic...1.64-65. Iar 34" e pentru persoane inalte 1.68-1.70.

Oana_B
www.fertilityfriend.com/home/ysatis" target="_blank">vesnica aspiranta
I love pink!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

Mi s-a pus pata pe niste tricouri cu maneca lunga, body si pulovare de la VS si nu stiu ce masura sa comand.. Avand in vedere ca am 1.62 si 57 kile..pe unde m-as incadra??La sutien m-am lamurit..port 34B..dar la bluze? Sa iau 8-10 sau 4-6?

Roxana mami de Robert (18 feb 2008) si Catalin (5 iunie 2006)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura T spune:

Roxana, ai cam cat mine, nu am luat bluze, dar la fusta am luat mas.4 si-mi este ok, deci inclin sa cred ca 4-6 trebuie sa iei, nu mai mult, poate mai putin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama_lui_alex spune:

Citat:
citat din mesajul lui Amely

toate vin exceptional, mai putin pantofii care sunt o idee mai lunguti. daca scot vata de acolo imi scapa din picior cand merg. inca nu stiu ce sa fac, vata nu ma deranjeaza in varf si merg foarte bine cu ei, se vad ca si cand mi-ar veni perfect, nu sunt largi deloc. Ma tot gandesc ca daca imi luam 35 sigur veneau f stramti, cu calapodul ala ingust, probabil ca m-ar fi ros de numa'. voi ce ziceti? sa o las acolo si sa ii port asa ca tot nu isi da nimeni seama? sau sa incerc sa-i vand (desi mi se rupe sufletul)

in concluzie per total m-a costat 236$ si atat, la posta nu am mai dat absolut nimic, din fericire. sunt curioasa cum va veni urmatorul colet (de vreo 250$). ei mi-au zis ca vine tot via overseas.



Mergi la primul pantofar care-ti iese in cale (la "cizmarie" adica..)..si sa-ti mai puna un brantz (cred ca asa se cheama..)..spune-i ca-ti scapa pantoful din picior si sa-ti mai puna o minune din aia..si daca vede cat de lejer iti scapa..stie exact ce grosime sa puna..si nu costa mai mult de 10 ron..

Se "repara" instantaneu..crede-ma ca-s patita.. (eu port 35..si cand vad vreun pantof extraordinar de frumos, ma risc si iau 36 daca nu gasesc nr. meu..si se "rezolva" cu brantz-ul la pantofar..)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Saru'mana de sfat mami de alex...asa o sa fac! ca prea sunt mumosi!

Mergi la inceput