Cumparaturi Victoria's Secret (Cap.2)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

Uita-te in mailul de confirmare ca iti scrie sus cum au trimis via overseas sau via UPS. La mine a scris via overseas si au venit prin posta. Poate ai noroc :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Citat:
citat din mesajul lui Carrye

Uita-te in mailul de confirmare ca iti scrie sus cum au trimis via overseas sau via UPS. La mine a scris via overseas si au venit prin posta. Poate ai noroc :)


Carrye, este adevarat ce spui tu, numai ca mie deocamdata nu mi-au trimis decat "order cofirmation mail" pt. ca de abia am facut comanda, trebuie sa astept "shipment confirmation" ca sa imi dau seama daca e via overseas sau ups.
Ahhh...si acum imi mai dau seama de o chestie, si anume ca pana nu primesc shipment confirmation mail (practic asta reprezinta factura), pot inca sa ma astept la surprize legat de plata si reducere... Deocamdata nu am decat confirmarea comenzii, asa ca m-am bucurat degeaba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Citat:
citat din mesajul lui mama_lui_alex

La reduceri - mie nu mi-au mers niciodata cele cu free shipping; restul merg!

Camasi business - sa stii ca daca sunt cu maneca lunga..pai..sunt cu maneca luuuunnngggggaaa...:)

Pantofii inalti de la Colin Stuart sunt inalti..adica au ...12 cm inaltime


Mami de alex, pantofii, da... stiu cat au tocurile, ma gandesc ca au totusi platformele alea care ii fac ceva mai comozi. Cat despre camasi, le-am luat nr.4 (s) nu-mi ramane decat sa sper ca nu o sa fie nevoie sa le "suflec manecile". Ce sa mai zic, macar sa ajunga...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dooku3 spune:

Ura,am scapat de UPS de data asta!M-am gandit sa impartasesc cu voi,poate va ajuta datele la cumparaturi:-)Luat:1 camasa,3 perechi chiloti,2 sutiene,cost 93$(+taxe ship 27$).Trimis de ei pe 7.08,ajuns ieri,ridicat azi la o.p.nr.3,taxa 2 lei:DDD

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

Bravoo! Ma bucur pentru tine, dar ai avut si putinele. Parca scrisese cineva ca a vb acolo si ca nu depinde nici de ei, si ca in general ce cantareste pana in 500 gr pleaca via overseas. Sa te bucuri de hainute!
Amely, eu am inteles ce ai spus tu dar mie cand nu mi-a mers codul ala de reducere am vazut imediat pe factura atunci cand am facut plata la comanda. Daca ti-a facut reducerea atunci, stai linistita ca o sa ai parte de ea.
Ramane sa vezi varianta de shipping. Bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

buna fetelor,

cine paote sa ma ajute si pe mine cu un sfat. sora mea ar vrea sa comande un costum de baie de la vs. ea are 32.5 inch peste solduri, 48 kg si 29inch pe sub si 32inch peste sani. Ce marime ar trebui sa isi aleaga. 34A la sutien si XS la chilot o sa ii fie bun? ar fi vrut sa ia XXS la chilot dar se pare ca nu au sau nu fac marimea asta la modeulul care il vrea ea, pt ca nu are optiunea xxs la size.
voi ce credeti?
merci mult.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

din cate am citit eu reducerea aceea trebuie sa mearga la toata lumea. daca nu ar fi bine sa suntati. aveti doar grija ca reducerea este valabila doar la lucrurile care nu au pret redus. la cele cu pret redus deja nu se mai aplica reducerea. asta am inteles eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martie spune:

Buna fetelor, va rog ajutati-ma si pe mine cu identificarea unei marimi. As vrea sa-mi iau un paltonas (coat) si eu port S sau 38-40. Aveti idee ce marime ar trebui sa comand? 0, 2, 4? Nu am avut timp sa citesc ce s-a mai scris pana acum si nici sa ma masor cf. grilelor lor.

Multumesc!

Mama lui Alex, citii la un moment dat ca vroiai sa comanzi un ... parpalac, deci exact ce vvreau si eu. Am o usoara retinere, in sensul ca mi se pare ca materialul nu ar fi de buna calitate, nu stiu ce sa zic, sa nu arate ca o carpa flutaurand in vant... Tu ce ai facut, l-ai mai comandat pana la urma? (pe parpalac?). si eu tot roz as vrea unul..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miluna spune:

Mi-a mers si mie codul de reducere FALL08
Super. Si am comandat si haine care erau reduse la pret, deci codul merge oricum, nu tine cont de asta. Eu am vazut clar scris la ei pe site ca codul e valabil doar pt USA, dar probabil ca au ceva eroare din moment ce l-au luat. Nu cred ca mai pot da inapoi, plata se face automat.
Daca vine pachetul prin posta (nu prin UPS), cu 200$ am luat doua costume de baie (top + bottom), 2 sutiene BioLift si 3 chilotei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Carrye , si eu astept cu infrigurare confirmarea pt shipping...

Miluna, super!

Fetelor aveti idee (mami de alex sau fetele care ati mai comandat incaltaminte) la pantofii Colin Stuart calapodul se potriveste? Eu port de fel 36 si am comandat nr.6, dar am piciorul cam ingust si mi-e teama sa nu-mi fie larguti. In Ro mi s-a intamplat (f. rar) chiar sa mi se potriveasca si 35 (in US oricum nu au marimea 5,5 si mi-a fost frica sa comand 5, ca sa nu imi fie prea mici/stramti)

Mergi la inceput