Cumparaturi Victoria's Secret (Cap.2)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mama_lui_alex spune:

Citat:
citat din mesajul lui anda77

buna fetelor,
mi-a venit sa mor cand am vazut ca voua v-a primit reducerea aia de scrie pe site ca e numai pentru usa.


Din sentiment de empatie ()..iti marturisesc, ca sa stii..ca nici la mine nu a mers....au mers in schimb codurile cu reduceri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne16 spune:

M-am enervat, pe data de 12.08 si am mai dat o comanda
Pe data de 15.08 mi-au retras banii din card si m-au anuntat un nr. care sa urmaresc coletul la UPS. Astazi m-au sunat cei de la UPS sa ma anunte ca vine coletul maine si ca trebuie sa platesc la 260$, 189ron
Sun din nou in SUA sa intreb ce s-a intamplat cu comanda mea din data de 28.07 si raspunsul pe care mi-l dau este ca am probleme cu cardul, ca banca mea este de vina......blablabla
Cand le-am spus ca am mai facut o comanda, ca mi-au luat banii, ca maine vine si etc ....au dat din colt in colt: sa-i sun peste doua ore( tot pe banii mei)sa verifice totusi....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Fetelor, VS au reduceri mari la costume de baie, pt cine e interesata.Eu numai ce mi-am comandat un costum la $22(top+bikini), pretul initial fiind $60.

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"You know your god is man-made when he hates all the same people you do."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clyo spune:

Anda, si eu sunt una dintre "fericitele" posesoare de card BRD
aceleasi discutii le-am avut si eu cu ei dar in zadar.
totusi, cei de la VS nu mi-au acceptat plata nici cu Mastercardul de la Credit Europe Bank.
am 2 colege care au platiy cu acest tip de card, deci cred ca nu are legatura cu banca.

ieri am incercat cu ING, sa vedem raspunsul lor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne16 spune:

Astazi a venit UPS si mi-a adus coletul. Am avut:
o pereche de cisme albe Colin Stuart marimea 8.5- le-am nimerit la fix si sunt superbe merita banii- 130$ din piele
http://www2.victoriassecret.com/commerce/application/prodDisplay/?namespace=productDisplay&origin=onlineProductDisplay.jsp&event=display&prnbr=9C-228488&page=11&cgname=OSSHUDESSTW&rfnbr=5132
Am mai avut o pereche de sandale Colin Stuart tot marimea 8.5 la 29$ nu prea merita
http://www2.victoriassecret.com/commerce/application/prodDisplay/?namespace=productDisplay&origin=onlineProductDisplay.jsp&event=display&prnbr=9C-220583&page=3&cgname=OSSHUSUMZZZ&rfnbr=5191
-doua sutiene de bumbac la 20$ bucata, marimea 38C - imi sunt putin mari
http://www2.victoriassecret.com/commerce/application/prodDisplay/?namespace=productDisplay&origin=onlineProductDisplay.jsp&event=display&prnbr=9C-206536&page=1&cgname=OSBRPSIGZZZ&rfnbr=33
exact ca in fotografie
-cinci perechi de chiloti de bumbac de 5$ marimea M (sunt mari- ii dau mamei)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne16 spune:

si acest costum de baie exact ca in foto in valoare de 13,98$:
http://www2.victoriassecret.com/commerce/application/prodDisplay/?namespace=productDisplay&origin=onlineProductDisplay.jsp&event=display&prnbr=9C-219297&page=6&cgname=OSSWMCLRZZZ&rfnbr=5110

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Citat:
citat din mesajul lui mama_lui_alex

Citat:
citat din mesajul lui anda77

buna fetelor,
mi-a venit sa mor cand am vazut ca voua v-a primit reducerea aia de scrie pe site ca e numai pentru usa.


Din sentiment de empatie ()..iti marturisesc, ca sa stii..ca nici la mine nu a mers....au mers in schimb codurile cu reduceri.




Fetelor, mie la comanda de 255 usd (facuta azi) mi-au luat in considerare reducerea de 75 usd, cu codul FALL08, spun asta pt ca am primit mailul de confirmare a comenzii si au scazut cei 75 usd (adica reducerea) din suma totala. Chiar m-am mirat, eu am incercat asa, intr-o doara... Sau sa ma astept totusi sa se razgandeasca si pana la urma sa platesc suma intreaga?

Mai am o intrebare... la shipping adress acum am realizat ca am trecut din greseala si codul meu postal (zip code), acela care cica se trece doar daca locuiesti in Japonia, asa scrie in paranteza... In cazul asta ce se intampla? Pot sa ma trezesc ca ajunge coletul in alta parte? nici nu vreau sa ma gandesc... Banii oricum mi i-au blocat deja.

A, si inca ceva... Cardul expira luna asta (august 2008). Ma asteptam sa nu pot face comanda, totusi VS mi-au acceptat plata si mi-au trimis mailul de confirmare, cu delivery date pe 19 sept. Inteleg deci ca nu e nici o pb ca expira cardul luna asta?

Va rog, luminati-ma si pe mine cu aceste chestiuni, este prima comanda de genul asta pe care o fac... (am mai comandat un sutien care inca nu a ajuns, dar ala sper sa vina prin posta)

In alta ordine de idei, acum am comandat 2 camasi business, o per pantaloni business, o per pantofi de piele cu tocuri f. inalte de la Colin Stuart (sper sa pot sa merg pe ele) si o rochita decoltata de vara.

Anne16, sa le porti sanatoasa!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

Da, ti-au acceptat codul, ai reducerea de 75$. Si la mine a mers asta cu reducerea. Nu se razgandeste nimeni, ai primit factura. Valabilitatea cardului tau expira la sfarsitul lunii august, ca atare ai putut sa faci plata.
Adresa de shipping este pentru cei din Romania (UPS sa stie unde livreaza coletul de exemplu) nu cred sa fie o problema ca ai trecut codul postal. Stai linistita.
Cum ai comanda? Posta sau UPS?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Carrye, multumesc mult...super!

La intrebarea posta sau UPS, m-am blocat...nu stiu ce sa iti raspund, decat ca la valoarea si greutatea coletului (o per de pantofi plus hainute), ma indoiesc sa vina prin posta (as vrea eu), deci probabil va veni prin UPS, tu ce zici din experienta?

Dar cu reducerea nu inteleg...de ce la unii accepta si la unii nu? care e regula...?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama_lui_alex spune:

La reduceri - mie nu mi-au mers niciodata cele cu free shipping; restul merg!

Camasi business - sa stii ca daca sunt cu maneca lunga..pai..sunt cu maneca luuuunnngggggaaa...:)

Pantofii inalti de la Colin Stuart sunt inalti..adica au ...12 cm inaltime

Mergi la inceput